404 Shares 5821 views

Gdzie jest największym jeziorem na świecie?

Największe jezioro na świecie … Co to jest? Zgadzam się, że słowo „jezioro” wydaje się ciche i spokojne staw zarośnięty trzciną. W nim, zamykając oczy, widzimy białe lilie wodne, a na przeciwległym brzegu po prostu tą samą ręką.

Jednak niewielu ludzi myśli o tym, że istnieją również jeziora, które po prostu dają fory niektórych of the Seas, który jest od wielkości i głębokości, i na siłę powtarzające się burze.

Dziś proponuję rozmawiać konkretnie o nich.

Największe jezioro na Ziemi. jego cechy

Co dziwne, ale co do wielkości jezioro na świecie, wszyscy nazywali morze lub po prostu na Morzu Kaspijskim. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę jego możliwości, nazwał go morze niemożliwe. Dlaczego? Tak, ponieważ z definicji, w drugim powinna spaść żadnej rzeki, ale znajduje się na skrzyżowaniu Europy i Azji, Morza Kaspijskiego jest opróżniania.

Jeśli spojrzeć z bliska na zdjęciach wykonanych z kosmosu, a potem od razu będzie można zauważyć jeszcze jedną ważną cechę niewątpliwie. – Morza Kaspijskiego ma dość złożony kształt przypominający literę S z alfabetu łacińskiego.

Jego wymiary są naprawdę imponujące: długość z północy na południe wynosi około 1200 km, ale odległość od wschodniego do zachodniego brzegu jest różna w różnych częściach, a zatem liczba waha się od 195 do 345 km, średnia ta sama stopa – 315 km.

Z punktu widzenia czysto geograficznym, i biorąc pod uwagę jego warunki fizyczne służą do podziału Morza Kaspijskiego na trzy części: Północnej, Środkowej i Południowej.

Brzegi są zwykle nisko położone i gładka. Tylko w północnej części wybrzeża jest wyraźnie wcięte wysp i kanałów, takich jak potężne rzek Wołgi i Uralu. W tym bagnistym terenie i bardzo niskiej powierzchni wody w wielu miejscach pokryte krzewami.

Największe jezioro na Ziemi. Ameryka Północna

Drugi na liście mistrzów służy Lake Superior, znajdujący oraz Ameryce Północnej i jest jednym z kaskadą Wielkich Jezior.

Jednak jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na fakt, że, między innymi, jest również uważane za największe jeziora słodkowodne na świecie.

Aby zobaczyć na własne oczy mogą być na granicy dwóch krajów – Stanów Zjednoczonych i Kanady. Część północna i wschodnia są kanadyjskiej prowincji Ontario, ale zachodniej i południowej US jest reprezentowany przez trzech stanach: Michigan, Wisconsin i Minnesota.

Jeśli mówimy o geologicznych funkcji, Lake Superior została utworzona przez ruchy tektoniczne w czasie zlodowacenia i pre-lodowatego. Wycofujące wody lodowce stopieniu napełniania wodą zatem ogromne się wielkością stawu.

Największe jezioro w Stanach Zjednoczonych jest obecnie uważany, i słusznie, ulubionym miejscem wypoczynku nie tylko mieszkańcy, ale także ogromna liczba turystów, którzy niemal przez cały rok szukają tu podziwiać piękne wyspy i do robienia zdjęć skalnych i stromych brzegach.

Największe jezioro na Ziemi. Europa

Według statystyk, największe słodkowodne jezioro w Europie bez wątpienia można uznać jeziora Ładoga, położony w północno-zachodniej części kraju. Jego wymiary w porównaniu z dwoma jeziorami, wymienione powyżej, są raczej skromne: długość z północy na południe wynosi 219 km i średniej szerokości zaledwie 138 km.

Jednak zauważyć, jest największym jeziorem w Europie, nie jest to. Odgrywa ważną rolę w życiu rosyjskim. A przede wszystkim, dostawy wody pitnej do naszej północnej stolicy. Woda Ladoga przezroczysty na zimno i praktycznie nie zawiera zanieczyszczenia, sole nieorganiczne. Po drugie, ma też istotne znaczenie komercyjne, ponieważ w jego wodach od wieków licznych gatunków z rodziny łososiowatych. Ponadto ten akwen znacząco wpływa na pogodę – jest tutaj, że zmiana klimatu morskiego na kontynentalny.