616 Shares 2854 views

Trudny wybór: lepiej jest tablet lub laptop?

Jeśli masz zamiar kupić komputer do pracy lub do innych celów, mamy do czynienia z bardzo trudnym wyborem. Rynek technologii komputerowych oferuje bardzo szeroki asortyment towarów i, dosłownie, na co dzień nie są jeszcze lepsze wieści. Dzięki możliwości wyboru w sklepach, źródeł online, lub po prostu na rynkach, często zgubić się w nadmiarze informacji. Głównym pytaniem, które nasuwa brzmi: jaki jest najlepszy tablet lub laptop? Z laptopami, mamy już bardziej lub mniej znane. Czym jest to urządzenie, które wykonuje funkcję tabletu, i czym różni się od laptopa?


deska

Co jest oryginalny w tym, co nie jest w żadnym laptopie? Po pierwsze, ręczne wprowadzanie wszystkich informacji. Tabletka składa się z dużym ekranie nie jest wyposażona za pomocą klawiatury i myszy. Pstryknął palcami w niektórych dziedzinach, wybiera pozycję menu, tekst drukowania i tak dalej. Dla bardziej dokładny i precyzyjny punkt wejścia dalej istnieje rysik, specjalne urządzenie elektroniczne, dotyk, które reagują tabletki dotykowym. Użyj rysika, aby rysować i edytować łatwy w obsłudze. Stylus – pomysłem urządzeń graficznych pierwotnie przeznaczonych dla profesjonalnych artystów i grafików pracujących na obrazach cyfrowych.

Pewnie zdecydować, co jest najlepszym tablet lub laptop, trzeba wiedzieć, w jakim celu masz technikę, w jakich warunkach będziemy go używać. Jeśli podróż jest niezbędne środki dostępu do Internetu, lub sposób spędzać czas, oczywiście, tablet nadaje się do tej aplikacji lepiej. Jest mały i mobilny. Można, utrzymać urządzenie w jednej ręce, a drugi zestaw poleceń, wpisz dane lub wybierz żądane pliki. Wygodne oglądanie filmów i po prostu grać.

W porównaniu do laptopów i netbooków, tabletki są bardzo opłacalne, są w stanie pracować do 12 godzin bez ładowania. Dla zestawu dużych ilości informacji, wszystko jedno, pożądane jest, aby podłączyć klawiaturę. Istnieją dwa sposoby: dyrygent, za pośrednictwem portu USB i besprovodnikovy, przez Bluetooth. Oprócz wykonywania codziennych zadań biurowych, dostęp do poczty e-mail i surfować po Internecie, tablet, odpowiedni do odtwarzania wideo i muzyki, czytania e-literatury, oglądania zdjęć i, oczywiście, do gier.

Istnieje wiele darmowych lub bardzo tanie kompaktowe aplikacje dla tabletów z iOS systemów operacyjnych i Androida. Łatwe do zainstalowania programu, należące do różnych kategorii: rynek, prognozy pogody, wiadomości, finanse, planowanie podróży, puzzle, gry, przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy, programy edukacyjne w chemii, fizyki, medycyny, sportu, zdrowia, słowników, astronomii i wiele więcej ,

Producenci oferują szeroką gamę urządzeń typu tablet z różnych cenach i funkcji. To musi być uczciwie powiedzieć, że dostępne na rynku najlepszy tablet Budżet – iPad firmy Apple, wprowadzony na początku 2010 roku, dał impuls do rodzaju boom w produkcji tabletów. Już w 2011 roku, te urządzenia elektroniczne został wydany kilka razy większy niż poprzedni, z ich zaskakującej różnorodności.

Wady Tablet PC

Przy podejmowaniu decyzji, co jest najlepsze tablet lub laptop do pracy w biurze, wybór pada na laptopie. Tablet PC nie należą do urządzeń o wysokiej wydajności. Nie nadają się do edycji zdjęć i filmów oraz przetwarzać duże stoły. Wprowadzanie tekstu przy użyciu klawiatury ekranowej nie jest bardzo wygodne.

Jeśli tablet jest oparty na standardowych platformach PC z systemem Windows 7 system operacyjny, jest on wyposażony w GPU wystarczająco silny dla współczesnych gier. Niektóre witryny, które zawierają animację flash, mogą nie być dostępne dla użytkowników iPad, dlatego, że Apple rozważa technologii Flash jako przestarzałe i stanowią potencjalne zagrożenie.

Wybór co najlepsze tablet lub laptop, trzeba przede wszystkim zacząć od używa PC. Ważną rolę mogą odegrać i cena. Ale jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, kupić oba. Laptop jest bardziej wygodny w użyciu w domu iw biurze, a tablet jest bardzo przydatne podczas podróży.