316 Shares 4104 views

Znaki te wskazują, że roboty zostały już zaczęły przejąć władzę nad światem

Roboty już rozpoczął triumfalny marsz na całym świecie. Choć między ludźmi a maszynami nie było żadnych aktów agresji. A może AI czekają instrukcje z góry? Czekamy ery robotów, a my wkrótce ulec zmianie z miejsc maszynach?


Naukowcy blisko tworząc doskonałą sztuczną inteligencję

Nie zauważyć, jak radykalnie odmienny pogląd naukowców i twórców o sztucznej inteligencji? Gdy jest to możliwe, aby stworzyć najnowszą technologię, zdolność do myślenia w taki sam sposób, jak ludzie, to jest od razu zafascynowała społeczności naukowej. Science fiction, ale, z drugiej strony, zwrócić się w głowach laików przerażającą perspektywą złych maszyn, które pojawiły się spod kontroli i zniewolić ludzkość. Potencjalne agresja najeźdźcy wyraźnie ilustruje bazy „Skynet” z serii „Terminator” czy fikcyjnej komputer HAL 9000 z „Odysei kosmicznej 2001”.

Jednak wszystkie te straszne przepowiednie są sprzeczne z poglądami genialnych umysłów ludzkości Stephen Hawking, Bill Gates i Elon Musk. Nie sądzisz, że to dziwne, że czołowi inżynierowie i projektanci są rozpaczliwie próbuje poprawić sztuczną inteligencję? Gdyby to było tak niebezpieczne, jak o fikcji ostrzegawczego, natomiast poprawa techniki komputerowej stanowiłoby realne zagrożenie dla ludzkości. Co więcej, niektóre z tych technologii już używać na codzień.

Oprogramowanie AlphaGo przełom

Przed – Najważniejszym osiągnięciem społeczności naukowej. AlphaGo Program, opracowany w 2015 roku, nauczył się pokonać w grze w pierwszej osobie. Ta starożytna Azji Wschodniej zabawy intelektualnej dawniej sprzedawany jako niemożność rozwinięcia umysłu komputerowego. Uznano nawet bardziej skomplikowane niż szachy, ponieważ wymaga gracz opracowane intuicji. A jeśli zanim ludzie myśleli, że maszyny w swoich działaniach polegać tylko na algorytmach, ale teraz zdemaskował to przekonanie do dziewiątki. Bo w marcu 2016 AlphaGo udało się wygrać ceniony mistrz gry w pierwszym Lee Se dzielić serię pięciu spotkań. Zaletą sztucznej inteligencji był oczywisty. 4: 1 – jest to rachunek, który pokazuje intuicyjne możliwości urządzenia, jak również zdolność do walcz.

Samochody bez kierowcy

Począwszy od 2012 roku, Google, Mercedes i Daimler rozwijać samochodów, które działają na ośmiu amerykańskich stanów bez kierowcy. Od lutego tego roku, technologia motoryzacyjny Google «rany» w sumie ponad milion mil przejechanych przez Stany Zjednoczone Ameryki miast. Samochód bez kierowcy udało się poradzić sobie z trudnym zadaniem – aby pomyślnie przejść Lombard Street w San Francisco, mający zakrzywioną nachylenie i betonowa z czerwonej cegły. Jest to jednak w przeważającej części, są trudności z ruchu. Przykładowo, maszyny nie może odpowiedzieć na światłach, i nie są testowane w deszczowy i śnieżnej pogody. To ciekawe, że te samochody są studiowania przepisów ruchu drogowego w związku z wypadkami! Nie chciałbym, aby jak sztuczna inteligencja uderzyć kogoś w domu.

Robot wojownik

Jak to jest w przypadku sztucznej inteligencji, naukowcy poczynili ogromne postępy w modernizacji humanoidalnych robotów. Pierwszy prawdziwy przełom w tej dziedzinie została wykonana w 2000 roku przez Hondy ASIMO, która ukazała się pierwsza miniaturowego robota astronautów. Potem następuje takie zmiany, jak grzyby po deszczu. A w 2013 roku firma PETMAN wydała musujące chrom robota o nazwie Atlas wysokość 182 cm i wadze 330 kg. Wystarczy pomyśleć o Terminator T-800, a nawet wyobrazić, że wewnątrz urządzenia wbudowane aplikacje wojskowe.

Ten robot może zrobić wszystko: aby przenieść cross country, balansowanie na jednej nodze, aby wytrzymać uderzenia pocisku. Jest wytrzymały, przenośny i ma potencjał, aby doprowadzić ludzi w kłopoty. Departament Obrony USA już udało się oświadczyć, że nie będzie korzystał z Atlas podczas operacji ofensywnych lub defensywnych. Czy uważasz, że można im zaufać? Alfred Nobel kiedyś sądzono, że dynamit może zakończyć wojnę. Ale wszystko okazało się dokładnie odwrotnie.

Nieśmiertelność osoby lub kopią?

„Jeśli nie możesz ich pokonać, możemy do nich dołączyć.” Widzieliście go w filmie „wyższości” z Dzhonni Depom gdy ludzki mózg jest załadowany do komputera. I chociaż łączna emulacja mózg jest możliwe tylko w teorii, naukowcy nadal działać w tym kierunku. Jednak ludzie ładowane do robota, będzie obcy wśród samochodów, ale może stać się własnym i wśród ludzi. Niemniej jednak, jeśli chcemy żyć w sztucznej inteligencji w świecie, ten krok jest nieunikniony.