136 Shares 2642 views

„Utrozhestan”: opinie i zalecenia dotyczące stosowania

W ostatnich latach coraz większa popularność hormonalnej terapii zastępczej. Pomimo faktu, że nie tylko zwolenników, ale także przeciwników, czasami bez tych leków, szczególnie niezbędne dla zdrowia kobiet, nie może zrobić. Tak więc „Utrozhestan” Przegląd w przeważającej części pozytywny lek, progestagen lek oparty na progesteronu. Hormon ciałka żółtego wchodzi do jądra komórkowego, aktywuje DNA, co powoduje zwiększony syntezy RNA. Ponadto ułatwia przejście macicy w fazę sekrecyjną, zmniejsza pobudliwość kurczliwość mięśni i to ciało. Po zapłodnieniu progesteron ułatwia przejście do stanu, który jest niezbędny dla normalnego funkcjonowania dalszego zapłodnionego jaja.


Zatem lek „Utrozhestan” ciąża pobudza i, w niektórych przypadkach, oszczędza. W związku z tym jest zalecany do leczenia niepłodności, przedwczesną menopauzę, cykl menstruacyjny, a także do zapobiegania zagrożonego aborcji, mięśniaków macicy, endometriozy.

Stosować leku „Utrozhestan” dopochwowo lub doustnie. Zasadniczo, to jest wymagane w przypadku chorób związanych z niewydolnością lutealnej. A zatem, kapsułki są podawane dopochwowo, gdy dostępny niedoborem progesteronu, gdy nie pracuje albo brak jajników (jeśli odbywa wpłaty jaj). Lek ten nie występuje w postaci tabletek lub świece.

W zależności od przypadku klinicznego wybrany czas trwania terapii. Środki przyjmowane doustnie z płynem. Na ogół, gdy niedobór progesteronu stosować 2 kapsułki dziennie, rano i wieczorem. Jeśli historia pacjenta niewydolności fazy lutealnej, leczenie odbywa się w ciągu 10 dni, w określonych dniach cyklu, które muszą być uzgodnione z lekarzem.

U kobiet z zagrożonego aborcją lub zapobiegania zwykłego aborcji w większości przypadków zaleca się używać intervaginalno narzędzia w pierwszej połowie ciąży, 2 razy dziennie. Ważne jest, aby nie przegapić leku, ponieważ może to spowodować reakcję „anuluj”.

Pacjenci przyjmujący lek „Utrozhestan”, zostawić pozytywne opinie. W szczególności, jeśli chodzi o skutki uboczne, które występują bardzo rzadko. Zwraca jednak uwagę, że adnotacji może powodować reakcje alergiczne, senność, zawroty głowy, międzymiesiączkowych krwawienia. W takich przypadkach konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem i leki, aby anulować lub zmienić na bardziej odpowiedni.

Przeciwwskazań do stosowania leków są krwawienia z dróg rodnych, których pochodzenia nie jest jasne, niekompletnego aborcji tendencja do tworzenia zakrzepicy. Ponadto, lek nie jest zalecany w przypadku nadwrażliwości na składniki zawarte tutaj, w tym soi i masła orzechowego. Spożycie niemożliwe, jeśli są wyrażane zaburzenia wątroby, ponieważ metabolizm substancji czynnych występuje w tym narządzie. Ponadto, nie należy stosować leku w ostatnim trymestrze ciąży.

Należy zauważyć, że lek „Utrozhestan” opinie mówią o tym, aby uniknąć pomyłki podczas poronienia, główną przyczyną, która jest brak progesteronu w organizmie kobiety. Jednakże, przed naniesieniem leku należy poddać analizie klinicznej od ilości tego hormonu we krwi. Lek nie jest używany jako środek antykoncepcyjny. Karmienie piersią nie jest powodem do nie korzystania z leczenia farmakologicznego.

środek farmaceutyczny „Utrozhestan”, oceny tej kwestii, podczas przyjmowania oksytocyny zmniejsza jego lactogenic efekt. Ten środek hormonalny nasila działanie leków przeciwzakrzepowych, diuretyki, leki przeciwdepresyjne.