189 Shares 2251 views

Nietypowe sporty – hokej rolka

Często młodzi ludzie są zainteresowani nietypowych sportów. Weźmy, na przykład, hokej na rolkach. Zdjęcia i ten artykuł pomoże Ci radzić sobie z nim. To jednak nie jest tak trudne. hokej Roller – sport, który przypomina zwykłego hokeja, tylko zamiast podkładka piłka tutaj używany. Zadaniem gracza jest słabo w siatce przeciwnika.

Trochę historii

Po raz pierwszy gra pojawiła się w Anglii w XX wieku. Następnie zaczął grać z Niemcami. hokej Roller opracowany w wysokiej zdolności ekonomicznej krajów. Obecnie istnieją organizacje takie jak Międzynarodowy Roller Sports Association oraz Międzynarodowej Federacji łyżwach. Organizacje te są organizatorami mistrzostw świata i Europy.

niezbędny sprzęt

Aby grać w hokej wałek wymagają specjalnie wyposażony plac zabaw. Większości jego długości wynosi 20 x 40 m, co najmniej 15 x 35 m. Platforma może być pokryta asfaltem, beton, kamień płyt lub desek. Najważniejsze, że został on ogrodzony obręcz, która nie powinna być mniejsza niż 20 cm wysokości.

Każdy gracz ma obowiązek odpowiednio ubrać. Obowiązkowa ochrona pod skarpetek, nakolanniki, rękawice i bandaż. Bramkarz ma specjalne klocki dla ochrony stóp, ich grubość wynosi około 35 cm. Dla celów ochrony rękawice strony, grubej dłoni. goaltender nosi również nakolanniki i bandaż. Często maska do ochrony twarzy.

Hokej Roller – jakiś bal?

Bardzo zabawne i ekscytujące jest hokej wałek. Piłka wykorzystywane do specjalnej gry, jest ona wykonana z twardej gumy. Waga – 155 g, średnica – 23 cm strzeleniem gola, gdy piłka przekracza linię bramkową przeciwnicy ..

Hokej Roller jest coś takiego jak wysokiej piłki. Tak że jest jakaś piłka po uderzeniu kij poleciał do 1,5 metra lub więcej. Jeśli poleciał tak wysoko w refleksji uderzenie bramkarz, pomyłka nie jest uwzględniana. W innych przypadkach, jak obsady jest liczony jako naruszenie.

Kij powinny być wykonane z drewna. Wysokość od 90 do 115 cm i masie nie więcej niż 500 gramów.

sprzęt zabawowy

Zespół składa się z dwóch atakujących, jednego spoiwa, jednego bramkarza i jednego obrońcę. Dodatkowo, ławka musi siedzieć jeden bramkarz i dwóch graczy do wymiany. podczas gry lub podczas przerwy zastąpić odtwarzacz w dowolnym momencie. Najważniejsze jest to, że nowy członek może rozpocząć grę tylko wtedy, gdy zastąpionych opuścił obszar.

W grze dwóch połówek, z których każda trwająca 20 minut. Jedna przerwa – 10 minut. Jest również możliwe, aby przypisać dodatkowy czas, jeżeli jest to wymagane przez przepisy gry. Pierwszy dodatkowy okres trwa 2 minuty, drugie dłuższe – 4 minuty. Gra trwa do momentu pierwszego gola.

Gra jest bardzo podobna do zwykłego hokeja na lodzie. Sportowcy muszą poruszać się bardzo szybko zostać zmontowane, aby zauważyć, każdy ruch przeciwnika. W tej grze możesz trenować abs, ramiona i nogi.

Ważne jest, że sportowcy grać wspólnie. Jeśli każdy gracz będzie robić, co mu się podoba, wygrywa ten zespół nigdy nie osiągnąć. Wszyscy w zespole spełnia swoją rolę, ale w końcu wszystko działa razem.

Każdy gracz ma również przenieść na rolkach. Aby móc obracać i obracać z dużą prędkością, zmniejszyć prędkość, zwolnić. Poza zdolnością do poruszania się na rolkach, gracz musi wiedzieć, jak używać kija i być w stanie zdać piłkę, tak trzymać i rzucać do celu.

Co to face-off?

Rzucać-in odbywa się na początku gry, w okresie do gier lub w godzinach nadliczbowych. Jeśli sędzia nie może dokładnie śledzić grę, ma on prawo do zawieszenia gry i ponownie uruchom go z wrzut. Aby to zrobić, dwóch graczy z podstawki przeciwnika naprzeciwko siebie w centrum pola zrobić. Piłka jest na ziemi, rywale klub na 20 cm od niego. Po gwizdku, gra może się rozpocząć. Tutaj każdy gracz musi wykazać, szybkość i zwinność, aby złapać piłkę.

Podobnie jak w zwykłej grze, sędzia może wyznaczyć rzut wolny lub rzut karny. Podczas tego ataku graczy stoją za linią środkową. Bramkarz stojący w bramce, gracz, który sprawi, że uderzenie – na znak do rzutu karnego.

Za łamanie sędzia może usunąć gracza na 2, 5 lub więcej minut. W niektórych przypadkach, kiedy nie było to rażące naruszenie przepisów, sędzia może usunąć gracza, aby zakończyć grę. Wykluczone gracz nie musi być wymieniony. W tym przypadku, polecenie pozostaje z mniejszą liczbą graczy i staje się bardziej wrażliwe.

Gra oglądania sędzia. Jeden wódz, który wraz z graczy porusza się na boisku i zapewnia, że nie ma żadnych naruszeń. Pozostałe dwa są przy bramie. Podczas celów podnoszą flagę, tym samym pokazując, że kieruje piłkę do siatki. We wszelkich sporach, sędzia może udzielić porady lub zażądać wideo na żywo z meczu. Z biegiem czasu, gra oglądać sędziami mierzącymi czas sędzia. Uważają oni, jak długo trwa gra, jak długo to trwało i zatrzymać dodatkowy czas.

Aby dowiedzieć się, jak grać w hokeja na rolkach, trzeba dużo czasu. Najpierw musimy tylko jeździć na rolkach, a następnie nauczyć się różnych technik biegania. Następnie można zacząć jeździć z kija i piłki, nauczyć się zasad gry. Kiedy główne danie zostanie zakończona a uczeń zaczyna się biegle kijem i piłką, można przejść do trudniejszych ćwiczeń. Jest to inna forma ataku i obrony, harping, zwodniczych manewrów.