662 Shares 7413 views

Proste odpowiedzi na pytanie: co jest szparagi

Grecka nazwa i pochodzenie rosyjsko-europejska, egzotyczny wygląd, ale nasilenie prostocie. Wszystko to jest o tajemniczej delikatności – szparagi. Ale co to jest szparagi, gdzie rośnie i jaka jest jego wartość?


Tylko mało znany

Co dziwne, ale odpowiedź na pytanie, co szparagi może być stwierdzenie, że jest to proste, wieloletnia roślina, której głównym kwitnienia przypada w środku wiosny. Długo ponieważ rośnie na dobrze nawilżonej gleby, a także w środowisku naturalnym umieszcza swoje „siedlisko” są uważane za brzeg zbiorników i rzek.

Pomijając fakt, że można jeść z kompozycji roślin, uznaje się za nieomylnego oświadczenie, zgodnie z którym wszystkie części szparagów są idealne do eksperymentów kulinarnych. Że wszystkie wykazują szeroki zakres użytecznych pierwiastków śladowych, w którym lista zawiera witaminy z grupy B, ale w tym samym czasie, korpus musi białka, aminokwasów i węglowodanów.

Ale oprócz wartości odżywczej, szparagi jest szeroko stosowany w medycynie. W związku z tym jest wskazane w leczeniu chorób wątroby i nerek, serca i chorób stawów, i otyłość. Ale teraz zdecydowanie przeciwwskazane stosowanie szparagi w okresie ciąży, jeśli jest to skomplikowane kamicy moczowej.

Szparagi odmiany, jest wiele. Jednak najbardziej popularne są Głowica Śnieg Arzhantelskaya Glory Braunschweig, i, oczywiście, holenderski zielone szparagi. Wszystkie one różnią się kolorem łodygi i stosunek składników odżywczych. Tak, zielone szparagi będzie przydatna dla tych, którzy potrzebują do podniesienia poziomu odporności. Aby to zrobić, wybierz zielonkawo-purpurowe odmiany.

Jak rozwijać szparagi?

W ramach przygotowań do uprawy szparagów trzeba znaleźć miejsce, które spełnia następujące warunki. Pierwszy – strona powinna być usunięta przez długi okres płodozmianu. Wynika to z faktu, że będzie można uzyskać plon przez piętnaście lat. Drugi warunek wydaje się jakości gleb. To musi być wzbogacona kompostem lub torfowiska. Trzeci warunek na rzecz klimatu – na miejscu powinny być chronione przed podmuchami wiatru.

Tak więc, odpowiednim miejscu znajduje się, a więc powinien on być przygotowany. W tym celu, jest wzbogacona nawozami zawierającymi torfu kompostu i superfosfat jesień i węgiel bezpośrednio po okresie odwilży wczesną wiosną. Gdzie gleba pH utrzymuje się w zakresie powyżej 6,5.

Szparagi jest uważany za idealny sposób do sadzenia sadzonek. W tym celu, temperatura wody dwadzieścia – dwadzieścia osiem stopni namoczone nasiona na tydzień. Następnie kiełkujące nasiona sadzi się w pojemnikach kompostu wzbogaconego ziemią w pół centymetra i są trwałe tworzenie systemu korzeniowego. Raz to powstaje, konieczne jest przesadzić sadzonki do stałego miejsca.

Aby ostatecznie wytrącenia szparagów na miejscu w celu wytworzenia głębokość bruzdy miernika i jeżeli sadzonki przeniesiono. Odległość między rowkami może wynosić mniej niż sześćdziesiąt centymetrów. W przeciwnym razie system korzeniowy sąsiadujących krzewów ściśle perepletetsya, które nie powinny być dozwolone. Do sadzenia najlepiej jest wybrać pola – koniec sierpnia.

Te dwa niezbędne warunki muszą być spełnione przez cały okres uprawy. Pierwszy – roczny gleba Szparagi obszar powinien być zapłodnione w wiosnę. Po drugie – nie odwodnienie gleb. W przeciwnym razie minimalne szkody będą jadalne pędy, które tracą swoje właściwości ze względu na gorycz.

Zmiana warunków dla uzyskania białych i zielonych szparagów. Co jest szparagi powinny poruszać nabyć białawy odcień? Odpowiedź jest prosta: stała „okrywające” z ziemi, tak że nie mógł kupić biegaczy światła kolor zielony.

Odpowiadając na pytanie o to, co szparagi i jak jest uprawiana, należy pamiętać, że jest to naprawdę cenna roślina zwrotu z zainwestowanego pracy jest w stanie wzbogacić organizmowi wielu użytecznych pierwiastków śladowych, ale tylko jeśli właściwego sadzenia i uprawy.