520 Shares 3961 views

Rotary Cutter "Świt": opinie, specyfikacja

Na dużym gruntów rolnych do siana i rozliczeniowych polach chwastów benzyny lub regularnych plecionki może nie wystarczyć. Zoptymalizować i przyspieszyć proces pomaga kosiarkę „Dawn”. Jest on przeznaczony do stosowania z różnymi rodzajami bloków silnikowych, dostępne w kilku wersjach różniących się rodzajem przywiązania i niektórych elementów konstrukcyjnych. Rozważmy cechy i funkcje tych urządzeń, a także opinie użytkowników.


producent

Dostępne kosiarka „Zarya” podział Kaluga Works turbina, założona w 1966 roku. Nasz asortyment obejmuje silniki roślinne turbin, elektrownie, a także szeroką gamę produktów stosowania masowej. Silnik z jednego rodzaju butli DM-M1 realizowane na różnych komputerach, pompy, urządzenia gospodarstwa domowego, urządzeń rolniczych. Dla najnowszych urządzeń zapewnia szereg załączników, do których należą kosiarki.

urządzenie

Rynek jest reprezentowany przez dwie modyfikacje: kosiarka „Dawn” i „Zarya-1”. Pierwsza wersja modelu jest podzielona na KR.05.000 (przeznaczony do pracy przy produkcji odrośli KADVI Ltd.) i KR.05.000-03 (odmianą przeznaczony do wyposażenia od innych producentów).

Rozpatrywane załączniki agreguje z większością krajowych Glebogryzarki. Zasada działania mechanizmu jest cięcia trawy przez parę noży umieszczonych na dyskach. Elementy są zamocowane swobodnie na zawleczkę przez siły odśrodkowe podczas obrotu ukierunkowanej na krawędzi dysku, zajmując pozycję.

Warto zauważyć, że do podłączenia urządzeń do silnika bloków o różnych wzorów, istnieje kilka odmian Kosiarki, różnej wielkości koła napędowego i napinacza. Głównym interakcji przez zespół pasa. Kosiarka „Świt-1” jest stworzony do agregowania z wałem wyjściowym Art Typ WOM „Ugra”. Interakcja odbywa się poprzez standardowe lub opcjonalne przekładni. Modyfikacja ma niską wagę, co ułatwia podłączenie jej do chłopów. Ponadto użytkownik ma możliwość regulacji wysokości koszenia trawy.

Parametry planu technicznego

Są następujące właściwości, które ma kosiarki rotacyjnej „świt KR.05.000”. W nawiasach podano parametry KR.05.000-03 i „dawn-1”:

 • moc znamionowa silnika kultywatora – 5 (7/6) KM.
 • Przechwytywanie szerokość – wszystkie modele to 80 cm.
 • Maksymalna prędkość robocza – 4 (4/3) km / h.
 • Ograniczenie wysokości cięcia – 7 (7/10) cm.
 • Wysokość trawy traktowano do maksimum – we wszystkich modyfikacjach 1 m.
 • Wydajność – 0,2 (0,15 / 0,2) m / godz.
 • Revving – 2400) (2400/2635 obrotów na minutę.
 • Długość – 80 (81 / 49,2) cm.
 • Szerokość – 93 (93/84) cm.
 • Wysokość – 54 (78/43) cm.
 • Waga – 31 (33/28) kg.

funkcje

Jak wiesz, można podłączyć Kosiarka rotacyjna „świt” dla chłopów. Urządzenie posiada szereg funkcji. Jego konstrukcja jest prosta i praktyczna. Maszyny pewnie i skutecznie kosi różne rodzaje traw, w tym zbóż z grube łodygi do 10 mm. Pas napędowy współpracuje z częścią roboczą poprzez połączenie z kołem pasowym wału WOM lub bezpośredniego podłączenia do silnika ( „Świt-1”).

Dostępne noże stałe okazją do osłabienia wpływu nieprawidłowości glebowych na wynikach pracy. Ponadto, taka konstrukcja pozwala obkashivat części z tunelami, gęstych krawędzi i korzeni. Jak bezpiecznik, w przypadku ucierpiały przeszkód, system uchwyty spawalnicze punkt, które rozkładają się pod obciążeniem powyżej normy, która chroni mechanizm przed uszkodzeniem.

Plusy i minusy

Główną zaletę, że ma kosiarki rotacyjnej „Zarya” (dla motobloków „Newa” i jego analogów) – jest możliwość składania w postaci wygodnych koszonych rolek siano. Funkcja znacznie ułatwia dalszą obróbkę. Jeśli jest zbyt gęsta trawa, podejście wydłuża czas schnięcia. Oglądane narzędzie jest bezpieczniejszy niż ścinanie modyfikacji, ponieważ ma bezpieczniki zabezpieczające. Jednak środki bezpieczeństwa nie powinny być zapomniane, nie powinny mieć żadnego kontaktu z kołami i ostrzy tnących, gdy stan.

Wadami tej kosiarki dotyczy szybkiego zużycia pasa napędowego. Jest tak dlatego, że części z różnych urządzeń do obróbki reliefowe pracy część ma pewną swobodę ruchu w odniesieniu do odrośli. Prowadzi to do zaburzeń koncentrycznego położenia silnika napędowego i koła pasowego, co przyczynia się do noszenia paska i przyspieszyć jego deformację. Posiadających niezbędne umiejętności może pomieścić połączenia bardziej sztywny, nie tracąc możliwości swobodnego przemieszczania urządzenia roboczego.

"Zarya-1"

Wady tego modelu to wysokie koszty robocizny za instalację na ciągnik. Strukturalnie, połączenie zostanie przekazane kosiarki tylne technologię silnika PTO. Wymaga to uchwyt wiertła o 180 stopni, zestaw przekładni i z nim połączyć kosiarki rotacyjnej. Przenoszenie kultywator silnika wykonany jest od prędkości powrotem.

Dodatkowo, trzeba będzie zapewnić możliwość aktywacji overdrive podczas jazdy do przodu. Jest to niezbędne w celu wyeliminowania możliwości kolizji z operatorem przy dużej prędkości. Złożoność tych operacji jest bezpośrednio zależne od cech konstrukcyjnych ciągnika spaceru i może wymagać pewnej manipulacji zmiany biegów napędów, kół zębatych i innych elementów odpowiedzialnych za zarządzanie technologii.

Różnice między tymi modyfikacjami

Części do kosiarek „Zaria-1” wytrzymalsze i bardziej doskonały. Ponadto, zwiększenie prędkości obrotów płyt roboczych (od 2400 do 2635 obrotów na minutę). Ciężar urządzenia wzrosła o 4 kg. Dzięki tej nowej konstrukcji narty dozwolonym ułatwiają pracę na nierównym podłożu.

Prędkość koszenia trawy we wszystkich odmianach jest prawie taka sama i wynosi od 2 do 4 km / h. Przechwytywanie ma identyczną szerokość – 800 mm. Główną różnicą jest sposób mocowania do odrośli. Jeśli „Świt” jest przymocowana do przedniej części sztuki za pomocą koła pasowego i urządzenia napinającego, zaktualizowana wersja jest załączony przez podłączenie do wałka przekaźnikowego poprzez uniwersalną biegu. Obie jednostki doskonale radzą sobie z zadaniami w zakresie prywatnym, w małych i średnich gospodarstwach rolnych. Sprzęt umożliwia właścicielowi, aby przyspieszyć i ułatwić proces zbierania siana, zapewniając bezpieczeństwo i precyzję podczas pracy.

Kosiarki „Dawn”: Opinie

Ogólnie rzecz biorąc, reakcje właścicieli za pozytywne technikę. Niektórzy konsumenci poprawie struktury poprzez spawanie dzielniki jak kombajn cel. Pozwala to na ulepszony obsługi nierówne powierzchnie. W „świcie 1” taka zmiana nie jest wymagana dzięki nowym narty.

Nawet właściciele fabryki zmieniła noże do opcji segmentu. Pozwalają obniżyć kierownicę, ale powinna być ustalona bezpłatny drgania i obciążenia, tak aby nie pogorszyć ogólną funkcjonalność kosiarki. Reszta użytkowników zgłosić wysokiej technologii wykonania, łatwość użytkowania i trwałość.

Konkludując

Sprzęt uważany jest obsługiwany nie tylko w rolnictwie, ale kupili również do prac komunalnych (usuwanie trawy w parkach i ogrodach). Wyposażenie od producenta Kaluga faktycznie zastępuje nie tylko maszyny do zbioru siana, ale kosiarka i maszynka do czyszczenia trawy. Wraz z niezawodności „Świt” ma wysoką wydajność, mogą być przetwarzane za godzinę do dwudziestu akrów.