623 Shares 1506 views

Kamera lustrzana Nikon: opinie właścicieli, instrukcje. Który model aparatu jest lepszy

Aparaty fotograficzne mają prawie każdego. Ktoś nabywa profesjonalny sprzęt do pracy, ktoś ma codzienną opcję i ktoś jest zadowolony z aparatu na własnym smartfonie lub tablecie. Jednak każdy słyszał lub nawet kupił kamery Nikon. I dla wielu stały się standardem jakości.


Historia Nikona

Japonia jest praktycznie jedynym krajem, który bez własnych minerałów skutecznie rozwija wszystkie branże. Wszystko to jest spowodowane starannością i wytrwałością samych Japończyków. A słynna na całym świecie i znana firma Nikon to żywy przykład tego. Od samego początku firma stała się flagowym producentem optyki o wysokiej precyzji. Profesjonalny aparat Nikon znajduje się w każdym przyzwoitym salonie fotograficznym.

Ta firma pojawiła się w wyniku połączenia trzech znanych japońskich gigantów. Były Japońskie Optyka, Nippon Kogaku i Japońskie Towarzystwo Optyczne. Wszyscy byli zaangażowani w produkcję precyzyjnych instrumentów optycznych. Zdarzyło się to z powodu obaw, że Mitsubishi stworzy jedną troskę o produkcję optyki. Nazwa nowego przedsiębiorstwa to Nippon Kogaku KK

Po wejściu Japonii w II wojnę światową, obrona przyniosła firmie. Głównym kierunkiem jego działalności była produkcja lornetek, perystopów i zabytków lotniczych, soczewek do fotografii lotniczej itp. Przedsiębiorstwo znacznie poszerzyło się.

Wszystko jednak się skończyło po zwycięstwie ZSRR. Całą produkcję Japonii przechodzono na pokojowy asortyment i nie było takich zamówień państwowych. Dlatego Nippon Kogaku KK zmniejszył personel i znacznie zmniejszył zasięg.

W rezultacie firma powróciła do rozwoju własnej kamery i obiektywu, a za kilka lat w 1948 r. Wydała pierwszą kamerę Nikon 1.

Stanie się marką

Marka Nikona pojawiła się na rynku światowym prawie 30 lat później. I oficjalnie firma zaczęła się tak nazwać czterdzieści lat później, w 1988 roku.

Przed premierą pierwszego modelu aparat twórcy i twórcy grzywnie złamali głowy, jak wymyślić złowrogi, krótki, a co najważniejsze, zrozumiały dla całego świata. Było wiele opcji: od Bentax i Pannet do Niko i Nikorette. Jednak zatrzymali się po wszystkim na prostym i zrozumiałym Nikon (NIppo + KOgaku + N).

Nawiasem mówiąc, producenci słynnej niemieckiej firmy Nikkor oskarżyli swoich japońskich kolegów, że próbują wkraść się do działającej dobrze znanej marki. W końcu aparat "Nikon" stał obok konkurenta spółgłoski.

Jeśli chodzi o korporacyjny jasny kolor czarny i żółty, pojawił się dopiero w drugim tysiącleciu, w 2003 roku. Chociaż logo to zostało przez dłuższy czas używane przez firmę Każdy kolor i linie są symboliczne. Na przykład żółty oznacza entuzjazm i czarny – decyduje o jakości produktów io zaufaniu klientów. Białe przekątne, przebijające logo, symbolizują pragnienie przyszłego rozwoju.

Nikon dzisiaj

Teraz firma znajduje się w największej korporacji światowej Mitsubishi. Współpracuje ze światowymi liderami. Jego technologia jest wykorzystywana nawet przez NASA.

Produkcja firmy podzielona jest na trzy duże części. Firma Precision Equipment dostarcza precyzyjne urządzenia optyczne dla wszystkich gałęzi nauki i medycyny. Jednocześnie działa praktycznie na całym świecie. Imagine Company rozwija kierunek fototechnik i oprogramowanie do pracy z różnymi obrazami. Właśnie tutaj powstaje aparat Nikon Coolpix. Obejmuje to optykę sportową i wymienne obiektywy. A firma instrumentowa kieruje sprzętem pomiarowym. Są to teleskopy, lornetki, mikroskopy itp.

Nikon jest praktycznie jedynym producentem, który pracuje na własnych surowcach i materiałach. Na przykład firma tworzy okulary dla wszystkich swoich instrumentów. Pozwala to zapewnić wysoką jakość produktu końcowego.

Nikon jest olbrzymem w świecie nowoczesnej technologii. Jest właścicielem prawie 30% światowego rynku kamer SLR i 12% sprzętu fotograficznego w ogóle.

Zakres aparatów Nikon

Przez długą działalność japońska firma produkowała ogromną ilość różnych urządzeń. Oczywiście, każda linia miała własne, zupełnie inne cechy. Na przykład pierwszy profesjonalny aparat Nikon 1 był praktycznie niepowtarzalny. Różni się od niemieckich analogów z ogromną liczbą różnych ustawień i własnego, naturalnego obiektywu. Jednak w jego wnętrzu pojawiły się również wady, które uniemożliwiły mu uzyskanie sprzedaży – rozmiar ramy był zupełnie niestandardowy – 24 * 32 mm.

Nikon M stał się następnym modelem japońskiego giganta. Tutaj rozmiar ramki wynosi 24 * 34 mm, co również nie pasowało do stosowanych standardów.

Nikon S stał się znany z spektakularnych, realistycznych obrazów wojny koreańskiej. To ona używała dziennikarza Davida Duncana. Wyposażony jest w specjalny niemiecki obiektyw Nikkor. Później linia została dodana przez serie S3, S2, S4 i SP.

Nikon F jest pierwszą profesjonalną kamerą SLR Nikon. Jednocześnie jego konstrukcja przewidywała dodatkową instalację różnych elementów. Stał się jednym z najbardziej niezawodnych i dokładnych aparatów małych rozmiarów.

Nikon E2 – wspólny model z matrycą Fujifilm. Stało się znane jako pierwsza masowa kamera profesjonalna kosztująca do 20 tysięcy dolarów.

Coolpix – pierwszy aparat kompaktowy marki. Prawie idealny dla amatorów i entuzjastów. Główną zaletą jest najbardziej optymalny stosunek jakości i ceny.

Najlepsze modele

W historii Nikona było wiele profesjonalnych i pół-profesjonalnych kamer. Wśród nich były zarówno udane, jak i nieudane modele. Jednak stała i trwała poprawa technologii i wzornictwa doprowadziła firmę do szczytu rankingu. Teraz już można sobie przypomnieć i powiedzieć z całą pewnością, że aparat Nikon jest lepszy lub gorszy niż jego odpowiedniki.

Tak więc uznane faworyci większości kupujących i krytyków to:

 • Nikon D90. Został przedstawiony opinii publicznej w 2008 r. Model ma aparat fotograficzny o rozdzielczości 12,3 megapiksela, matrycę CMOS i specjalny system Expeed, dzięki czemu można robić zdjęcia w najbardziej rozszerzonym zakresie czułości. Ekran może być również używany jako wizjer, a śledzenie automatycznego ustawiania ostrości 3D pomoże wykonać zdjęcia nieuchwytliwe.
 • Nikon D300S. Jest to udoskonalona wersja poprzedniej serii. Dysponuje ergonomiczną konstrukcją, szybkością i lepszą ochroną ekranu przed kurzem i wilgocią. Ta kamera może już być przypisana do profesjonalnych modeli. Tak, waży około 1 kg.
 • Nikon D4. Ta kamera firmy Nikon została stworzona dla profesjonalnych dziennikarzy. Szybkość robienia zdjęć wynosi 11 klatek na sekundę. Ponadto jest to pierwsze urządzenie obsługujące karty pamięci XQD. A innowacyjny port RJ-45 umożliwia sterowanie połączonymi urządzeniami i bezpośrednim przesyłaniem danych.

Najlepsze soczewki "Nikon"

Oprócz doskonałej jakości kamer, firma produkuje bardzo popularne, nawet wśród konkurentów, komponenty. Dumą Nikona są soczewki o wysokiej precyzji i wysokiej jakości. Wygoda jest taka, że można je kupić osobno.

Jeśli jesteś zaangażowany w fotografię, wiesz, że każda profesjonalna lub lustrzana kamera firmy Nikon powinna być wyposażona w kilka różnych soczewek. Przez lata pracy firmy uznano za najlepsze:

 • Nikkor 17-55mm f / 2.8G ED-IF AF-S DX Nikkor. Jest to prawie idealna opcja dla cyfrowych aparatów cyfrowych. Zakres stanów ogniskowej wynosi 25-82 mm. Apertura, jak sama nazwa wskazuje, jest równa f / 2,8. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju pokrycie rzeczywiście jest. Dzięki elementom wykonanym ze szkła ED zapewnia się optymalny kontrast i przejrzystą transmisję światła.
 • Nikkor AF Nikkor 50 mm f / 1.4G. Aparat jest zaprojektowany tak, aby działał on w każdych warunkach, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Nie jest tak ważne jak oświetlenie czy pogoda. Zdjęcia będą zawsze jasne i wyraźne. Jeśli chodzi o ustawianie ostrości, prędkość i jakość są dostarczane przez napęd SWM. Dzięki kilku funkcjom można tworzyć interesujące artystyczne zdjęcia.

Główne zalety firmy

Kupując drogiego profesjonalnego sprzętu wszyscy myślą o pytaniu: "Dlaczego ten model i ten producent?" Zarówno subiektywne, jak i obiektywne czynniki mogą wpływać na odpowiedź. Nikon ma wiele niezaprzeczalnych zalet:

 • Historia, reputacja i tradycje. Tak wiele lat przywództwa odkłada odcisk na każdy model wydany pod marką znaną. "Nikon" to aparat cyfrowy o udowodnionych latach i sprawdzonej technologii. Ponadto wymagania dotyczące utrzymania reputacji nie pozwalają producentom używać materiałów o słabej jakości.
 • Konkurencyjny stosunek jakości i ceny. Wielu dowiodło, że wersje budżetowe tej firmy są o wiele lepsze niż te same analogi, na przykład Canon. Raz na jutro, Nikon wziął wszystko, co najlepsze od niemieckich ekspertów i nadal rozwijać.
 • Udoskonalone funkcje techniczne. Tutaj, bardziej poprawnie i racjonalnie zorganizowane prace z algorytmem flash, algorytmem auto-ISO i pomiarem. Umożliwia to wykonywanie wielu manipulacji, zmianę warunków fotografowania bez utraty jakości. Aparat Nikon stale się rozwija i konkuruje z Canon.

Technologia lustrzana

Głównym konkurentem firmy Nikon był prawie zawsze Canon. W związku z tym i porównać produkty tej firmy jest z pozycji modelu jego głównym rywalem. W przeciwieństwie do Canon, Nikon nie ma tak wyraźnej serii. Skład jest tu nieco rozmyty. I wyraźnie podzielone amatorskie i profesjonalne serie będą dość trudne. Tutaj możesz zidentyfikować kilka najbardziej typowych modeli i wskazówek.

Na przykład seria D3, w której znajdują się D3S, D3X itd. Są to precyzyjne profesjonalne kamery z matrycą w formacie pełnym i chronionym. Wraz z pojawieniem się tej techniki, wszystkie agencje prasowe świata zmieniły arsenał aparatów Canon na Nikon. Seria jest prawie uniwersalna w rękach profesjonalisty. Do bardziej prostych modeli można zaliczyć profesjonalną aparat Nikon D300. Jest to już bardziej budżetowa i niewyszukana opcja.

Już amator może być nazywany serią kamer D80 i D90. Funkcjonalność tych modeli jest znacznie słabsza: niższa klasa kart pamięci, głębia bitowa obrazu, szybkość rozbłysku i zakres ekspozycji. Jeszcze łatwiejsze kamery D40, D60 i D300. Są lekkie, kompaktowe i łatwe w obsłudze. W takim przypadku jest wiele automatycznych ustawień.

Inną ciekawą kamerą dla przygotowanych kupujących jest D7000. Jest on umieszczony w wersji pół-profesjonalnej z zaawansowanymi funkcjami ustawień.

Nikon Coolpix

Ta marka wyróżnia się spośród pozostałych produktów znanej firmy. Nie ma już tych znanych kamer SLR. Są to dość proste urządzenia z małym, ale funkcjonalnym zestawem funkcji.

Pierwsze aparaty tej marki pojawiły się na przełomie tysiącleci – w 1999 roku. Pierwotnie były to wyłącznie modele cyfrowe. Dziś znamy i sprzedajemy trzy serie Nikon Coolpix:

 • L (Życie). Najprostszy aparat Nikon Coolpix. Został stworzony specjalnie dla tych, którzy nie przejmują się ustawieniami. Urządzenia z serii są dostępne, kompaktowe i łatwe w użyciu.
 • P (wydajność). Ta seria przeznaczona jest dla wymagających użytkowników, którzy już dobrze znają sztukę fotografii. Istnieje wiele ustawień ręcznych i automatycznych, a także wystarczająco mocne światło.
 • S (Styl). Seria, w której głównym naciskiem jest wygląd urządzenia. Przedstawiono również modele wodoodporne i odporne na wstrząsy. Są nawet modele dla dzieci. Te kamery są dostępne, lekkie i mają ładny wygląd.

Funkcje dostosowywania firmy Nikon

Dla tych, którzy po raz pierwszy napotykają na profesjonalne i semiprofessional technologie, po prostu trzeba zbadać podstawy i podstawowe metody strzelania do takich urządzeń. Nikon jest najlżejszym przedstawicielem takich produktów na świecie. I zrozumienie wszystkich możliwości i niuansów nie jest nawet w stanie nawet doświadczonego użytkownika. Dlatego też pierwszym dokumentem, który powinien być zbadany przez osobę kupującą aparat Nikon, jest instrukcja.

Tutaj można znaleźć wyczerpujące informacje o głównych trybach fotografowania, szybkości migawki i przysłonie. Tak więc aparaty firmy Nikon mogą znaleźć następujące programy:

 • P (Automatycznie program). Tryb dla początkujących. Aparat automatycznie dostosowuje czas otwarcia migawki i żądane ustawienia przysłony.
 • A (Priorytet przysłony). Tryb priorytetu przysłony. Opcja ta jest uwielbiana przez wielu fotografów. Tu ustawiony jest wymagany zakres przysłony, w ramach którego ustawiona jest szybkość migawki.
 • S (priorytet migawki). Tryb priorytetu migawki. Zasada jest taka sama jak w przypadku opcji A.
 • M (ręcznie). Całkowita ręczna instalacja wszystkich opcji i parametrów. Wymaga to znacznych umiejętności i wiedzy na temat konfigurowania aparatu Nikon.

Opinie klientów

Jeśli mówimy o popularności aparatów Nikon wśród zwykłych użytkowników, zdecydowana większość zadowolonych jest z pracy nawet przestarzałych modeli. Wśród głównych skarg można znaleźć tylko niezadowolenie z pakietowania, braku mediów zewnętrznych i drukowanych instrukcji w języku rosyjskim.

Warto również zauważyć, że lustrzanka Nikon, recenzje o tym, co w swojej masie są bardzo pozytywne, dość źle usuwa film. W ciemnym pomieszczeniu jest trochę ziarnistości, a czasami niektóre zespoły.

W pozostałych można spotkać tylko entuzjastyczne recenzje, które mówią o jakości, prostocie i wygodzie użytkowania.