527 Shares 5002 views

Highscreen WinWin: recenzje, wybór, ceny

Rosyjska firma Highscreen jest jednym z liderów krajowego rynku elektroniki ruchomej. Firma ta z powodzeniem produkuje funkcjonalne, wydajne i niedrogie smartfony i tablety. Urządzenia produkowane pod marką Highscreen są często uważane przez ekspertów za najbardziej optymalne pod względem kombinacji tych funkcji. Czy w ten sposób można ocenić popularny smartfon Highscreen WinWin? Jak konkurencyjne jest urządzenie w segmencie rozwiązań budżetowych?


Być może odpowiedź na to pytanie zbliży nas do badania w rzeczywistości technicznych cech charakterystycznych urządzenia. Zacznijmy od małego przeglądu możliwości urządzenia.

Charakterystyka

Jakie są cechy smartfona Highscreen WinWin? Najważniejsze to:

– System operacyjny: Windows Phone w wersji 8.1;

– procesor: Qualcomm, 4 rdzenie, 1,2 GHz;

– RAM: 512 MB;

– wbudowana pamięć flash: 4 GB;

– Komunikacja: Wi-Fi, Bluetooth w czwartej wersji, USB 2.0;

– główna kamera: 5 MP, jest autofokus i lampa błyskowa;

– obóz czołowy: 0,3 MP;

– moduł nawigacyjny : GPS ;

– bateria: 2000 mAh;

– czujniki: czujnik zbliżeniowy, a także przyspieszeniomierz;

– funkcje multimedialne: gniazdo audio 3,5 mm, radio FM.

Zawartość opakowania

Jaki jest zestaw rynkowy do dostarczania smartfona? W pudełku zakupionym przez nabywcę jest właściwie sam telefon Highscreen WinWin, instrukcja obsługi, zasilacz, kabel microUSB, zestaw słuchawkowy, a także dwa dodatkowe osłony tylne. Jeden jest żółty, drugi jest czarny. Dodatkowe akcesoria dla smartfona Highscreen WinWin – na przykład okładka jest zawsze dostępna w większości nowoczesnych salonów.

Wielu fanów elektroniki mobilnej zauważa bogactwo i wygodę instrukcji obsługi dołączonej do opakowania urządzenia. W tym sensie niedoświadczony użytkownik może z łatwością opanować podstawowe niuanse pracy z smartfonem Highscreen WinWin. Instrukcja obsługi urządzenia jest jasna i wystarczająco szczegółowa.

Projekt

Ciało urządzenia jest prostokątne, naroża są zaokrąglone, przejścia w liniach są gładkie. Z przodu smartfonu jest zabezpieczony trwałym szkłem. W górnej części przedniej części obudowy – przedniej kamery, głośnika, a także czujnika zbliżeniowego. Na wyświetlaczu znajdują się standardowe przyciski znajdujące się na urządzeniach z systemem Windows Phone – "Powrót", "Szukaj", a także zastrzeżone "Windows".

Tylna pokrywa obejmuje nie tylko tylną część obudowy, ale również boczne powierzchnie telefonu. Wykonany jest z matowego plastiku. Jak wielu właścicieli telefonu Highscreen WinWin (opinie o tym urządzeniu są prezentowane w duŜych ilościach na temat portali internetowych) – materiał tylnej okładki jest bardzo przyjemny w dotyku, a powierzchnia odpowiadającego jej elementu jest odporna na zabrudzenia. Zaznaczone szczegóły określają w rzeczywistości również kolor urządzenia. Tak więc, do dyspozycji użytkownika Highscreen WinWin – czarne i żółte elementy odpowiedniego typu.

Z tyłu obudowy znajduje się również główna kamera, z prawej – dioda LED. Również w tym samym obszarze telefonu jest głównym głośnikiem, a na górze siatką. Baterie devaysa wymienne, są pod plastikowymi panelami. Pod nimi – gniazda na dodatkowe karty pamięci, takie jak microSD, a także na 2 karty SIM o standardowym formacie.

Po prawej stronie telefonu znajduje się przycisk zasilania z lewej strony – przycisk służący do regulacji poziomu dźwięku. U góry – port do podłączenia kabla USB oraz gniazdo audio 3,5 mm. W dolnym końcu sprawy nie ma elementów funkcjonalnych. Mikrofon znajduje się na przednim panelu urządzenia – w rogu w prawym dolnym rogu.

Łatwość użytkowania i ergonomia: recenzje

Co mówią użytkownicy o wygodzie korzystania z smartfona Highscreen WinWin? Opinie fanów elektroniki komórkowej pokazują, że urządzenie to przede wszystkim charakteryzuje się doskonałą ergonomią. Jego ciało jest cudownie umieszczone w dłoni. Komfort korzystania z urządzenia jest również ułatwiony przez niewielkie wymiary: za pomocą kciuka łatwo można dostać się do jakichkolwiek elementów sterujących urządzenia lub pożądanego obszaru czujnika na wyświetlaczu.

Ekran

Teraz, w rzeczywistości, o cechach ekranu. Telefon Highscreen WinWin jest wyposażony w 4-calowy wyświetlacz, jego matrycę wykonano z wykorzystaniem technologii IPS. Rozdzielczość ekranu urządzenia wynosi 800 na 480 pikseli. Pixelization na wyświetlaczu jest minimalny, jest praktycznie niewidoczny. Obraz jest doskonale wyświetlany. Jeśli przechylisz urządzenie w prawo lub w lewo, jakość obrazu nie spadnie praktycznie, ale przy podobnych ruchach w górę lub w dół obrazu może nieco zmienić kolor, dodaje się trochę inwersji. Jest to jednak zadowalające, zdaniem wielu ekspertów – ponieważ omawiany telefon jest klasyfikowany jako budżet i jest sprzedawany dodatkowo w jednym z najniższych segmentów cen.

Oprogramowanie

Rozważmy cechy oprogramowania, które jest zainstalowane w telefonie Highscreen WinWin. Opinie użytkowników wskazują, że wybór tego urządzenia przez wielu użytkowników wynika z obecności na nim telefonu Windows Phone. Jego główną zaletą, w szczególności przed Androidem, jest to, że w celu osiągnięcia dużej szybkości urządzenia w wielu przypadkach nie wymaga się wysokowydajnego procesora i dużej ilości pamięci RAM. Porównując dwa telefony tej samej klasy z podobnymi cechami "sprzętu", co do zasady, szybszy jest zarządzany przez system Windows Phone.

Interfejs odpowiedniego systemu operacyjnego na wszystkich typach urządzeń jest prawie taki sam – ponieważ firma Microsoft nie cieszy się z "niestandardowej" modyfikacji elementów sterujących systemu operacyjnego przez producentów urządzeń. W tym sensie zmiana z jednego urządzenia, na którym działa Windows Phone na inny, jest niezwykle prosta. Mechanizm instalacji i zarządzania aplikacjami na urządzeniach będzie również prawie taki sam.

Warto zauważyć, że dla użytkowników smartfonu Highscreen WinWin użytkownicy telefonów komórkowych popularnych programów biurowych najwyższej klasy – Word, Excel, PowerPoint oraz aplikacja OneNote – opinie wielu właścicieli urządzeń charakteryzują tę możliwość tylko pozytywnie. Funkcjonalność odpowiednich rozwiązań w całości umożliwia wykonywanie podstawowych operacji nad dokumentami, tak jak w przypadku komputera. Zasadniczo obsługiwane są takie same formaty plików, które są typowe dla programów pakietu Microsoft Office zainstalowanych na komputerze.

Praca z kartami SIM

Podobnie jak w przypadku wielu innych nowoczesnych telefonów komórkowych, wspomniane urządzenie obsługuje jednocześnie 2 karty SIM. Za pośrednictwem interfejsu Windows można wybrać – od którego telefonu numer telefonu. Jest to wygodne z punktu widzenia optymalizacji wydatków na komunikację komórkową: często zdarza się, że od jednego operatora do określonego abonenta jest tańszy od drugiego. W razie potrzeby można zmodyfikować elementy odpowiedniego interfejsu, aby zaspokoić osobiste potrzeby właściciela urządzenia.

"Żelazo" i wydajność

Procesor zainstalowany w smartfonie Highscreen WinWin – czterordzeniowa karta Qualcomm Snapdragon 200 MSM8212. Jest wykonany w procesie technologicznym o długości 28 nm. Działa z częstotliwością zegara 1,2 GHz. Wyposażony w moduł graficzny Adreno 302. Smartfon ma 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej.

Podobne cechy, szczególnie w części pamięci RAM, wyglądałyby bardzo skromnie na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. W tym przypadku smartfon działa pod Windows Phone, dla którego odpowiednie "farsz" jest całkiem do zaakceptowania. Użytkownicy nie mają poważnych problemów z uruchamianiem najważniejszych aplikacji i gier, pracując z kluczowymi elementami interfejsu Highscreen WinWin. Przegląd tego urządzenia nie jest napisany przez jeden wyspecjalizowany portal, za każdym razem, gdy specjaliści zaangażowani w przygotowanie odpowiednich materiałów analitycznych, mówią, że działanie telefonu – na dobrym poziomie.

Dźwięk

Smartphone charakteryzuje się, jak zauważają użytkownicy, wysokiej jakości reprodukcja dźwięku – dotyczy to zarówno modułu rozmowy, jak i głośnika, przeznaczonego do pracy w trybie głośnomówiącym lub odtwarzania muzyki w pomieszczeniu. Dźwięk jest wystarczająco głośny i pełny. Podobnie jak w przypadku wielu innych telefonów komórkowych, omawiane urządzenie ma oddzielne głośniki do mówienia i odtwarzania multimediów.

Aparat fotograficzny

Urządzenie jest wyposażone w aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli, wyposażony w funkcję autofokusa i lampy błyskowej. Jak mówią użytkownicy i eksperci, jakość zdjęć jest ogólnie dobra, choć w niektórych elementach nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ telefon należy do kategorii budżetu, a technologia fotografii w niej nie jest najbardziej zaawansowana. Zdaniem ekspertów, aparat smartphone zapewnia dobrą jakość renderowania kolorów. Dzięki lampie błyskowej można robić zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Jak zauważyli użytkownicy wielu użytkowników, wystarczy użyć interfejsu telefonu Highscreen WinWin. Nie jest potrzebna instrukcja, która szczegółowo wyjaśni szczegóły operacji tego komponentu sprzętowego.

Jakość filmów wykonanych za pomocą tego urządzenia jest dość duża. Ale jak mówią eksperci, zależy to od rzeczywistych warunków filmowania. Jeśli prowadzisz je w dobrym świetle, w miłej atmosferze, a nie na bieżąco, bez szarpania urządzenia – możliwe jest uzyskanie dobrego filmu wideo.

Komunikacja

Telefon obsługuje główne popularne interfejsy: Wi-Fi, Bluetooth. Eksperci i właściciele urządzenia nie zauważają żadnych trudności z ich używaniem, wszystkie funkcje są stabilne, transmisja danych jest dostarczana we właściwym czasie bez znacznych zakłóceń w interfejsach. Jeśli chodzi o standardowe funkcje – połączenia głosowe, użytkownicy SMS i eksperci nie ujawniają żadnych niedociągnięć w smartfonie. Również przyłączanie urządzenia za pośrednictwem kabla USB do innych urządzeń odbywa się bez problemu.

Komunikacja z komputerem

Można zauważyć, że urządzenie wdrożyło standardy, za pomocą których użytkownik smartfona może wymieniać dane między swoim urządzeniem a komputerem, na którym jest zainstalowana "desktopowa" wersja systemu Windows. Korzystając z tego oprogramowania użytkownik może przeglądać pliki, pobierać je do komputera lub odwrotnie, pobierać z komputera na telefon.

Bateria

Żywotność baterii w telefonie wynosi 2 000 mAh, co pozwala na pracę urządzenia bez ładowania ze średnią szybkością działania przez około jeden dzień. Jeśli używasz urządzenia tylko w trybie gry, to wystarczy na około 5 godzin, z ciągłym odtwarzaniem wideo – przez 5,5 godziny. Ogólnie rzecz ujmując, odpowiadające im dane liczbowe są całkiem godne w stosunku do konkurencyjnych modeli w segmencie cen budżetowych.

Ocena autonomicznej pracy dowolnego urządzenia mobilnego w większości przypadków będzie, w ten czy inny sposób, subiektywna. Faktem jest, że intensywność korzystania z smartfonów i tabletów dla każdego fana gadżetu będzie indywidualna, a także rodzaj oprogramowania. W tym sensie trudno jest ustalić niektóre uśrednione kryteria. Sądząc po przeglądzie dotyczących tematycznych portali internetowych, właściciele danego urządzenia są w całości zadowoleni z obserwowanych wskaźników żywotności baterii urządzenia.

Podsumowanie

Telefon Highscreen WinWin – niedroga (około 3800 rubli), a zarazem bardzo funkcjonalne i wydajne urządzenie, które może zaspokoić podstawowe potrzeby współczesnego użytkownika. Z pewnością w niektórych komponentach, takich jak jakość kamery, będzie ona gorsza od wiodących modeli największych marek na świecie. Jednocześnie pod względem wydajności, komunikacji, jakości wyświetlacza, pracy aparatu i odtwarzania dźwięku – urządzenie jest bardzo konkurencyjne.

System operacyjny Windows Phone, obecny w urządzeniu, funkcjonuje stabilnie i bez problemów uruchamia nowoczesne aplikacje i wspólne gry. Ponadto urządzenie obsługuje przydatne interfejsy komunikacyjne do wymiany danych między urządzeniem przenośnym a urządzeniem i komputerem PC.

To urządzenie może być zalecane dla miłośników gadżetów, którzy nie mają dużo doświadczenia z telefonem Windows Phone. Poprzez smartfon z Highscreen osoba może z łatwością opanować podstawowe funkcje odpowiedniego systemu operacyjnego. Biorąc pod uwagę oczywiście inne użyteczne możliwości urządzenia.