900 Shares 7311 views

Klasyczna kultura: co to jest?

Prawdopodobnie wielokrotnie słyszeliśmy przemówienia, które mówią, że kulturystyka jest niebezpieczna dla osoby, "boisko" nie trwa długo, a dla kobiet ten sport jest zupełnie niepotrzebny. Niewielka część prawdy w tym jest, ponieważ profesjonaliści, którzy używają różnych leków i pracują z ogromnymi skalami, naprawdę narażeni są na ryzyko. Ale są też tak zwane prostoliniści – ludzie, którzy dążą do ulgi, bez nadmiernej masy mięśniowej, ciała. Tak więc, klasyczna kultura jest sportem bez anabolicznych i dużych ciężarów. Waga 80-90 kg dla niego – to norma, a prasa "osiąga" do 150-180 kg.

Klasyczna kultura: co to jest?

Oprócz powyższych faktów, ten sport ma bardzo surowe ograniczenia i zasady. Jednym z podstawowych czynników jest wzrost sportowca, w zależności od tego, co zależy od jego wagi i objętości mięśni. To pozwala na osiągnięcie jak najbardziej harmonijnej i naturalnej sylwetki sportowca, czego nie można powiedzieć o pro-grupie przyjmującej sterydy anaboliczne, co pozwala "przewyższać" naturalny maksimum masy mięśniowej. Niektórzy uważają, że klasyczna kultura nie przynosi najlepszych rezultatów, ponieważ nie jest wymieniona w sporcie olimpijskim. Nie przeszkodzi to jednak w organizowaniu wielu konkursów, których popularność rośnie każdego roku. Kulturystów, którzy wolą klasyczną odmianę, zdecydowanie odmawiają przyjmowania leków, które przyspieszają masowe zyski, syntezę białka i podobne rzeczy.

Konkursy

Jak każdy inny sport, klasyczna kultura ma własne zasady i wymagania, które pozwalają i oceniają uczestników. Na początek wyobraźmy sobie trzy główne kategorie wagowe sportowców, dla których:

  1. Wysokość sportowca wynosi do 170 cm: waga = wysokość-100 (maksymalne odchylenie 2 kg).
  2. Wysokość sportowca wynosi do 178 cm: waga = wysokość-100 (maksymalne odchylenie 4 kg).
  3. Wysokość sportowca wynosi więcej niż 178 cm: waga = wysokość-100 (maksymalne odchylenie 6 kg).

Uczestnicy są oceniani w siedmiu różnych pozycjach, aby móc wykazać stopień rozwoju każdego mięśnia (biceps / triceps, ramiona, plecy, prasa, nogi).

Szkolenie

Jak pisaliśmy powyżej, to kulturystyka każdego roku przyciąga coraz więcej ludzi, którzy dążą do uzyskania pięknego ciała. Wśród zaawansowanych sportowców, którzy już stały się bożkami wielu, możemy wyróżnić Aaron Curtis, Alon Gabbay, Jason Dwarika, Brock Cunico, Greg Plitt, . Wszystkie one często widać na okładkach programów telewizyjnych i czasopism poświęconych kulturystyce na temat ich następnych sukcesów. Trening sportowców z reguły nie jest zupełnie inny. Zasadniczo jest to 2-3 porównywalne w jednym ćwiczeniach dnia szkoleniowego . W większości przypadków kulturystów tworzą swój program szkoleniowy w celu całkowitego rozdzielenia pod względem pompowania. Oznacza to, że przybliżony plan będzie wyglądał następująco:

  1. Poniedziałek – klatka piersiowa / prasa.
  2. Wtorek – wstecz / trapez.
  3. Środa – ramiona / prasa
  4. Czwartek – odpoczynek lub trening cardio (bieganie, jazda na rowerze).
  5. Piątek – bicepsy / tricepsy.
  6. Sobota – nogi / prasa.
  7. Niedziela to odpoczynek i pełne odzyskanie.

Każdy nowy tydzień zaczyna się w ten sam sposób – przy takim samym obciążeniu tych samych mięśni, ale same ćwiczenia lepiej się zmieniają co 2-3 miesiące w celu uniknięcia uzależnienia. Warto zauważyć, że jedzenie jest bardzo ważne, co stało się niemal priorytetem życia sportowca. Aby osiągnąć najlepszy wynik, musisz jeść żywność o wysokiej zawartości białka (dziennie – 2-3 gramy na 1 kg wagi) i wolne węglowodany, o niskiej zawartości tłuszczu (szczególnie nasycone). Odsetek lwów kulturystów wykorzystuje sportowe odżywianie, które obejmuje białko, zyski, BCAA, glutaminę, kreatynę i multiwitaminy. W ich zakupie nie ma teraz trudności, ponieważ produkty do kulturystyki prezentowane są w ogromnym asortymencie. Ponadto można zakupić wszystkie rodzaje sprzętu do ćwiczeń, specjalistyczne ubrania i dodatki (paski, pasy itp.).