603 Shares 930 views

Norwegian Star Ole Einar Bjørndalen: biografia, osiągnięcia w biathlonie

Jest to znakomity i udany norweski narciarz biathlon, który jest tylko sześć mistrz olimpijski w biathlonie. Poza tym, on shestnadtsatikratny mistrz świata, wielokrotny zwycięzca igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w biathlonie letnim biathlonie, a zwycięzcy sześciu czasie mundialu. Zdobył serca wielu fanów sportu. Słynny Ole Einar Bjørndalen – gwiazda biathlon, ulubieńcem fanów.

Dla wszystkich jego cech, ten drugi człowiek wśród sportowców w sportach zimowych.

Ole Einar Bjørndalen: biografia, entuzjazm

Urodził się w małym norweskim miasteczku Dramenne 27 stycznia 1974 r. Jego dzieciństwo minęło w Simostranda rodziny zwykłych rolników. Badania nie są szczególnie zainteresowani chłopca, jak cały czas wolny spędzał w różnych sekcjach sportowych. Piłka nożna, piłka ręczna oszczepem rzucanie, kolarstwo, lekkoatletyka i – wszystkie jego pasji z dzieciństwa. W tym czasie ojciec i Ole był zaangażowany w lekkiej atletyce, ale musiał przerwać te działania, ponieważ konieczne było zarobić na życie dla swojej licznej rodziny.

Na Ole Einar ma 2 braci i 2 siostry. Doug (starszy brat) był pierwszym z dziećmi zaczęła się angażować w biathlonie. Idąc za jego przykładem, w 1984 roku, a Ole był zaangażowany w klasie tego sportu.

W końcu okazuje się, że ich piękne zwycięstwa norweski biathlonista aby zrealizować marzenie o ojcu, którego los nie dał możliwości do uprawiania swojego ulubionego sportu w wolnym czasie.

Dane osobowe sportowiec

Edukacja sportowiec był w akademii narciarskim Norwegii.

Ole jest biegły w różnych językach: norweskim, włoskim, angielskim i niemieckim.

Od 1992 roku jest członkiem kadry narodowej Norwegii. Jego trenerzy – Rogger Grubb (narciarstwo), a Joar Himmle (strzelanie), a rodzimy klub sportowy Ole – "Simostranda".

Kariera w sukces Biathlonie

Gwiazda przyszłość norweski biathlonista Ole Einar, jak wspomniano powyżej, w dzieciństwie i młodości lubił kilku dyscyplin sportowych. Jednak przykład jego starszy brat wpływ na ostateczny wybór. Początkowo sportowiec ma wspaniały sposób na nartach, więc widziano trenerów, a już w latach 1992-1993 zaczęły pojawiać się na scenie Mistrzostw Świata.

W Lillehammer w 1994 roku stał się pierwszym w igrzyskach olimpijskich dla niego. W tym czasie, tylko brak doświadczenia nie pozwalają mu pokazać swoje doskonałe umiejętności. Wszelkie medale on nie wygrał.

Pierwszy poważny i znaczący sukces dla niego w sezonie 1994-1995, po czym Bjoerndalen zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Aw 1998 roku zdobył swój pierwszy medal olimpijski i zdobył pierwsze miejsce w Pucharze Świata.

W sezonie 2001-2002, Ole Einar Bjørndalen olimpiadzie w mieście Salt Lake czterokrotnie zdobyła pierwsze miejsce. Kolejny sezon przyniósł mu drugą wybitnego sportowca w jego długiej karierze w Pucharze Świata.

Mniej udany był Olimpiada +2.006 roku odbyła się w Turyn 3 medal, ale złoto nie było. 4 World Cup – Od 2004 do 2009 roku absolutny rekord został ustanowiony.

Na olimpiadzie kanadyjskich (Vancouver) w 2010 roku, sportowiec zdobył srebrny medal na dystansie 20 km (indywidualna wyścigu), ustępując jedynie jego norweski kolega Emilyu Heyle Svennsenu. Także otrzymał złoty medal w sztafecie.

Ole Einar jest zwycięzcą czterokrotny rosyjskiego Biathlonie wyścigu Gwiazda Betlejemska.

W 2011 roku Ole Einar otrzymał Medal Holmenkollen. Już w tym czasie był najbardziej dorosłych sportowców (38 lat).

Ole Einar Bjørndalen: miłość życia

Teraz słynny biathlonista mieszka w Austrii w Obertilliach (kraj związkowy Tyrolu). W maju 2006 roku, żonaty biathlonista Ole Einar z Belgii. Ona jest włoskiego pochodzenia, a jej nazwa jest Nathalie Santer.

Małżeństwo (ślub) miały one miejsce na granicy Włoch i Austrii w Toblach, w którym urodził się panna młoda. Ciekawostką jest fakt, że po wyjściu z kościoła młoda para przeszła „tunelu” zbudowany z zestawu skrzyżowanymi nartami.

Niestety, ich małżeństwo rozpadło się w 2013 roku. Według plotek, smutny fakt jest związany z nowym Berndalen białoruskiego sportowca Darja Domraczawa. Dzieci mają żadnych gwiazdek biathlon.

wniosek

Ole Einar Bjørndalen w jego opowieści o jego biografii jest często podkreślić, że to nie jest coś, co nie podobało mi od dzieciństwa, a nawet niechęcią przyznać wyższość każdemu, zwłaszcza rodzeństwo. Być może to właśnie ta cecha przyczyniła się do ich osiągnięcia takiego niesamowitego sukcesu, a także przyczyniły się do tak pozostanie przez długi czas w sporcie zawodowym.

Imię Ole Einar Bjørndalen pozostanie w historii tego sportu na zawsze. Jest to najszybszy i najbardziej udany biathlonista, większość dorosłych zwycięzca w konkursie indywidualnym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

Jego wiek nie przeszkadza mu wygrać zwycięstw. Na olimpiadzie w Soczi „Króla Biathlon” w swoich 40 lat udało się wygrać kolejny złoty medal w sprincie. Teraz on jest mistrzem siedmiu czas Zimowych Igrzysk Olimpijskich.