151 Shares 3911 views

jałowiec poziome – ulubieniec krajobrazowych

Tak duża różnorodność gatunków, jak jałowiec, żaden z drzew iglastych nie. Jest to niezwykle wszechstronny roślin. Wśród jego odmiany można znaleźć małe karły tłoczony na ziemię, a wysokie drzewa, rozłożone gałęzie puszyste. Igły kolor może również zmieniać się dramatycznie – od zwykłych do niezwykłego szary zielony, niebieski lub żółty. Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że roślina jest powszechnie stosowane w projektowaniu parków i ogrodów. Najpopularniejsze zastosowania jałowca poziomej.


dekoracje ogrodowe

Obecnie uprawia się około 30 gatunków tej niezwykłej fabryki w Rosji. Można kupić 150 dekoracyjnych form różnych rodzajów jałowca. Więc wybór jest wielki, ale doszli do konkretnego ogrodu roślin, konieczne jest, aby wiedzieć, jak to będzie wyglądać, gdy jest uprawiana, jaka forma będzie nabyć wraz z wiekiem. Po tym wszystkim, nawet igieł jałowca czasami nie jest igła i zmienia kolor w zależności od pory roku.

Przybysz z dalekiej Ameryki

W naturze, poziome jałowca znalezionych we wschodniej części Ameryki Północnej, rośnie głównie na terenie takich krajów jak Kanada i Stany Zjednoczone. Preferując na osiedlenie się na zboczach wzgórz i piaszczystych brzegach rzek i jezior. w górach Istnieją również.

Jest to pnący krzew, który jest dociskany do podłoża. Jej wysokość jest rzadko więcej niż 1 metr. Gałęzie są długie, gęsto pokryte tetraedryczne pędy niebieskawo-zielony kolor. Zielone igły sosny Wraz z nadejściem chłodów brązowieje. Małe guzki są niebiesko-czarny z niebieską tablicą.

Ulubieniec ogrodników i architektów krajobrazu

Pielęgnować roślinę w 1840 roku. na całym świecie rozprzestrzeniania jałowca poziomy dotarła ogrodów botanicznych. Obecnie jego popularność wśród amatorów ogrodników stopniowo wzrasta, zwłaszcza w Rosji. Jasny dekoracyjne i prostota wykonane jałowca powitanie w naszych ogrodach i parkach. Najbardziej znane odmiany to:

  • Adpressa.
  • Andorra Compact.
  • Wilton.
  • Jaskra.

Wszystkie odmiany są idealne do sadzenia małych stokach, wykorzystanie ogród skalny, podobnie jak w różnych kompozycjach i spokoju.

Juniper Andora CD

Ta odmiana jest krzewinka, pełzające po ziemi. Poduszkowe posiada gęstą koronę sięgający do wysokości 40 cm i średnicy większej niż 1 metr. Gałęzie od centrum rośliny dorastają przekątnej. Igły są koloru jasnozielonego, łuszcząca się, mała, nabiera fioletowego zabarwienia w zimie. Rośnie bardzo powoli. Uwielbia światło i piaszczystą glebę. Mróz jest dość stabilna. Używane na kamienistych wzgórzach zarówno w pojedynczych i grupowych nasadzeń w.

Juniper poziomy Wilton

Tuleja mający kształt kovroobraznuyu jego wysokość tylko 10 cm. Crohna plotnovetvistaya, rośnie bardzo powoli. Igiełek AWL kształcie są koloru srebrzysto-niebieski. Nieznaczny wzrost i wspaniały kolor zrobić to prawdziwe ulubione poziome jałowca rosyjskie ogrodnicy. Eksperci zalecają używanie go do krajobrazu dachów, ogrodów skalnych, nasadzeń w dużych grupach.