320 Shares 3894 views

Co to jest owulacja i jak go obliczyć? Kalkulator owulacji

Dla kobiet, które chcą zajść w ciążę, ważne jest, aby znać dokładną datę owulacji. To właśnie w tych dniach, prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe. Co to jest owulacja i jak go obliczyć, jest opisane w poniższym artykule. Mamy nadzieję, że powyższe informacje w nim na pewno się przyda.


Co to jest owulacja

Słowo „owulacja” pochodzi od łacińskiego komórki jajowej, co przekłada się jako „jaja”. Koncepcja ta stanowi jeden z okresów cyklu miesiączkowego, kiedy dojrzały pęcherzyk pęka. Następnie dojrzewa do zapłodnienia jaj jest uwalniany z komórek jajnika do jamy brzusznej. Przechodzi ścieżką jajowodu do samej macicy, co trwa średnio 24 godzin.

To właśnie podczas tego okresu nie ma najwyższe prawdopodobieństwo, że plemniki spełniają jaja i zapłodnić ją. Jeśli tak się stanie, wówczas, gdy w macicy, komórka jajowa nie jest podłączony, a następnie ciąży i płód zaczyna się rozwijać. Rozporządzenie owulacji produkuje podwzgórza, który kontroluje uwalnianie hormonów.

cykl owulacyjny jest wyjątkowy. Zaczyna się po osiągnięciu wieku reprodukcyjnego, wraz z pojawieniem się miesiączki. Od teraz, ciało jest gotowe do poczęcia, ciąży i porodu. Zwykle występuje w 12-14 lat i trwa aż do menopauzy w wieku 47-55.

Kobieta co miesiąc zmiany cykliczne występują w błonie śluzowej macicy i jajników. Są one nazywane cyklu miesiączkowego. Kontynuuje na średnich 24-35 dni. Odliczanie rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki, a kończy się z początkiem następnego. Owulacji jest ściśle związane z cyklem. Zwykle chodzi w środku. Jeśli chcesz zajść w ciążę dla kobiety bardzo ważne dokładnej daty owulacji. Eksperci oferują kilka metod jego wyznaczania.

Kluczowe cechy

Istnieje kilka objawów, że kobieta ma owulację – dzień cyklu, gdy uwolnienie komórki jajowej z jajnika. Wszystkie znaki są podzielone na obiektywne i subiektywne. Po pierwsze, bardziej wiarygodne – jest badanie USG i wyniki laboratoryjne. Ten ostatni nie daje absolutnej gwarancji określenia. Opierają się one na znaczeniu kobiety i jej obserwacji własnego ciała.

Główne objawy owulacji są:

 • Ilość śluzu szyjki macicy zwiększa się znacznie. Staje się mniej lepki i przybiera odcień żółtawy. Mogą również pojawić się rozmazuje wybór neobilnye.
 • Nie może być dyskomfort i obolałe ból w dolnej części brzucha, w okolicy jajników.
 • Pierś lekko puchnie, staje się bardziej wrażliwa.
 • Mogą pęcznieć żołądek.
 • Zwiększone libido, wzrost popędu płciowego.
 • Coraz więcej hormonu luteinizującego.
 • Po kilku dziesiątych stopniu zwiększa podstawowej temperatury ciała.
 • Zmianę położenia szyjki macicy i jego elastyczności.

Wszystkie powyższe objawy mogą występować pojedynczo lub w połączeniu, słabe lub twarde. Jeśli kobieta jest słuchanie własnego ciała, ona z pewnością zrozumieć, jak obliczyć owulację na własnych uczuć.

Przyczyny braku

Jeżeli komórka jajowa nie jest z pęcherzyka, owulacja nie występuje, z jakiegokolwiek powodu, a potem kobieta nie może zajść w ciążę. Jednocześnie okresy może przejść do trybu normalnego lub całkowicie nieobecny. W drugim rozwiązaniu, lub jeśli nie można zajść w ciążę przez okres jednego do dwóch lat powinny być sprawdzane przez specjalistę.

Co zdrowe, młode kobiety zakłócenia w owulacji wystąpić raz lub dwa razy w roku, a w wieku starszym spada rozrodczość i cykle bez owulacji są na przemian coraz częściej. W prawidłowo funkcjonującym organizmie owulacji występuje w czasie ciąży, regularne laktacji przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne. Jej brak może być wywołane przez stres lub przepracowania. Podobne dzieje z hormonalnych awarii, naruszenie metabolizmu, niedostatecznej lub nadmiernej masy chorób ginekologicznych. W każdym z tych przypadków, niezbędnych badań i skonsultować się z lekarzem.

Obliczanie cyklu

Co to jest owulacja? I jak go obliczyć? Odpowiedź na pierwsze pytanie zostało już opisane powyżej. A także w celu obliczenia niezależnie korzystne dla dni ciąży, należy zachować kalendarz cyklu miesiączkowego co najmniej sześciu miesięcy, jak to wszystko jest bardzo indywidualne, a dla najbardziej dokładnych wyników, należy poznać ich wydajność w ciągu kilku miesięcy. Z okazji dni na początku każdego miesiąca. Zgodnie z zarejestrowanych danych może znaleźć długość cyklu, co mieści się w zakresie od 19 do 40 dni. Owulacja występuje dwa tygodnie przed rozpoczęciem miesiączki.

Przy średniej częstotliwością 28 dni korzystnych cykli zapłodnienia uważa dni z 13-do 15 dnia. Jeżeli czas trwania jest większa lub mniejsza dojrzewania oocytów data zmiany. Jak obliczyć owulację w tym przypadku? Należy dodać do daty rozpoczęcia ostatniej miesiączki liczba dni cyklu miesiączkowego, aby znaleźć numer gdy mają następujące start. Od wyniku odejmujemy dwa tygodnie. Ostateczna data – czas owulacji. Do tego dodaje się kilka następnych dni.

Definicja kalkulatora

Dziś wielu publikacjach oferują różnorodne tabeli, za pomocą którego można zachować kalendarz miesiąc i owulację. Według niego bardzo łatwo obliczyć czas dojrzewanie oocytów, korzystne dla koncepcji i bezpieczne dla dni od niezabezpieczonego stosunku.

Do korzystania z kalkulatora owulacji, obliczyć dat podróży, należy wpisać je w następujące dane: datę rozpoczęcia ostatniej miesiączki i długość cyklu. Po tym wyniku liczą. Wiarygodną datę można uzyskać tylko przy stabilnym regularnego cyklu, więc absolutnie nie powinna opierać się na tych tabelach. Mogą być dodatkowo zaznaczyć opcję, ale nie jest to niezależne środki antykoncepcyjne.

Pomiar podstawowej temperatury ciała

Większość kobiet, które chcą zajść w ciążę, lub odwrotnie, w celu określenia bezpiecznych dni, uważnie co owulacji i jak obliczyć stosując pomiar podstawowej temperatury ciała własnego ciała. Metoda ta jest jednym z najbardziej wiarygodne. Jednak to wymaga codziennej opieki i procedury dla trzech cykli menstruacyjnych.

Pomiary są wykonywane w godzinach porannych. Powinny one wykonywać w łóżku, zaraz po przebudzeniu. Temperatura mierzona w odbycie konwencjonalnych termometr. Kobieta musi utrzymać tabelę, w której każdy dzień jest konieczne, aby wprowadzić dane. Można zrobić go w postaci wykresu, aby ułatwić prześledzenie dynamiki. Uzyskane dane porównano z kontrolą:

 • W pierwszej połowie cyklu podstawowego temperatura jest niższa niż 37 ° C;
 • jeden dzień przed wydaniem stopnia jaj spada nieznacznie;
 • podczas owulacji występuje początek 37-37,4 ° C

Metoda ta pokazuje nieprawidłowe informacje po stosunku w czasie choroby podczas stosowania niektórych leków lub alkoholu.

test owulacyjny

W przypadku korzystania z kalendarza, termometr i kalkulator owulacji do obliczenia dokładnej daty nie jest możliwe, można spróbować w inny sposób – specjalny test. Można go kupić w aptece. Zasada działania – reakcja na wzrost hormonu luteinizującego w moczu. Sugeruje to dojrzewanie oocytów.

Jeśli chcesz określić korzystny dla dni poczęcia, trzeba z wyprzedzeniem i dwa razy dziennie (rano mocz nie jest to konieczne), aby rozpocząć zrobić test na owulację. Odpowiedzi o nim jest inny, ktoś dostaje wiarygodnego wyniku, ale rozczarowany z niektórych kobiet w tym procesie. Po hormonalne przepięciami może wystąpić podczas cykli jajeczkujących, a jeszcze reagenty reagują z nim i wykazują pozytywny wynik – dwie taśmy. Jednak w większości przypadków prawidłowy wynik.

W uzupełnieniu do oznaczania stężenia hormonów w moczu, nie jest kolejny test owulacyjny, opinie kobiet, które są bardzo dobre. To działa na podstawie śliny, która odpowiada również do zmian w organizmie kobiety wzrastających ilości soli w kompozycji.

diagnostyka USG

Najbardziej prawidłowy wynik obecności owulacji można uzyskać za pomocą nowoczesnych metod – monitorowanie folikulogenezy ultrasonografu. Jeśli wynik jest pozytywny, możliwe jest śledzenie i monitorowanie jego przepływu, a także z negatywną – w celu zidentyfikowania naruszeń.

Dokładny czas pracy określony przez lekarza. Generalnie z regularnego monitorowania cyklu 28 dni przeprowadza się najpierw w 8-10 dni po rozpoczęciu. Następnie procedura jest powtarzana co 1-2 dni, aż zaskoczy fakt owulacji. W przypadku braku dalszych badań przeprowadzonych prawidłowo zdiagnozować przyczynę awarii.

techniki medyczne

Oprócz wyżej opisanych metod określania owulacji, istnieje kilka innych, które są dostępne tylko w przypadku wizyty u lekarza. Jeden z nich – badanie krwi na podwyższone stężenie hormonów. To jest rzadko stosowane ze względu na wysokie koszty i konieczność wielokrotnego oddawania krwi do analizy.

Inna metoda medyczna – „objaw paproci”. Pacjent wykonuje rozmaz, który jest stosowany do laboratoryjnego szkła. Po wystąpieniu owulacji śluz szyjki macicy krystalizować – a następnie pod mikroskopem można zobaczyć charakterystyczny wzór w postaci liści paproci. Wynika to ze zwiększenia stężenia chlorku sodu. Metoda ta jest czasochłonna. Kobieta musi odwiedzić lekarza kilka dni z rzędu. Z tego powodu jest to rzadko stosowane.

Oznaczanie nieregularny cykl owulacyjny

Niestety, nie każda kobieta posiada stabilne miesiączki okresowość. Określony przez owulacji z nieregularnym cyklu? Sposób kalendarz w tym przypadku będzie nieskuteczne.

Kiedy naruszenia cyklu dokładny termin owulacji pomogą lekarzom ustalić na monitorze USG. Można też zastosować metodę pomiaru podstawowej temperatury ciała, albo zakupić specjalne testy do wykrywania podwyższonego poziomu hormonów.

Więc powiedzieć, co owulacja i jak go obliczyć. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą w ustalaniu dni sprzyjają poczęciu dziecka. Znajdź artykule przedstawiono wiele przydatnych rzeczy dla siebie i dla tych, którzy chcą dowiedzieć się o czasie bezpieczny dla niezabezpieczonego stosunku.