211 Shares 5455 views

Czy mogę uprawiać sport podczas miesiączki?

Przed każdą kobietą co miesiąc pojawia się problem: „Czy mogę uprawiać sport podczas miesiączki?”. Po tym wszystkim, do jednej części żeńskiej połowy te dni są związane z silnym bólem i dyskomfortem, a po drugie – nie powód do zmniejszenia aktywności fizycznej. Jednak jest to indywidualna dobre samopoczucie i jest decydującym czynnikiem w tej sprawie. W tym przypadku, jeśli jest silny ból i dyskomfort – nie jest to powód, aby wyczerpać się w treningu. Prawidłowe ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć ból w krytycznych dniach.


Tak, jest to możliwe do uprawiania sportu w trakcie miesiączki? – odpowiedź brzmi „nie”, zakazując jednocześnie ginekolog. Również konieczne jest odroczenie szkolenie, jeżeli czas miesiączki występuje z zawrotami głowy i dużymi.

Jednak dzięki regularnej aktywności fizycznej, można radzić sobie z PMS, zmniejszenie liczby dni miesiączki i poprawić ogólny stan zdrowia.

Czy mogę uprawiać sport podczas miesiączki – właściwe rozwiązanie leży w definicji indywidualnego planu sportu. Nie jest konieczne, aby całkowicie zrezygnować z ćwiczeń, to lepiej wymienić je na szereg ćwiczeń mających na rozciąganie poszczególnych grup mięśniowych. Intensywność treningu na siłowni powinny zostać zmniejszone o połowę – w tych dniach jest lepiej trenować z niskim obciążeniu i przy umiarkowanym tempie. Nie zaleca się w tych dniach, aby wykonać ćwiczenia na inflację brzucha. Należy również rozważyć, pocenie się w tych dniach, więc odzież sportowa powinna być dobrana.

Można uprawiać sport w miesiącu pod względem Pilates. Na zatrudnienie w tym systemie nie muszą aktywnie poruszać, jednak i tutaj musimy być ostrożni. Kompleks zawiera ćwiczeń, w przypadku których trzeba znacznie sprężania brzucha i może to prowadzić do zawiesiny normalnego krwawienia w krytycznych dni i powodować zakłócenia cyklu miesiączkowego.

Jedynym ćwiczenie, które jest zalecane dla dowolnego dnia miesiąca – uruchomiony. Potrafi strzelać wielki ból w brzuchu i pozwolić kobieta, aby zawsze być w dobrej formie fizycznej. Zmniejszenie bólu mięśni sprzyja rozciągania (rozciąganie).

Pozytywna odpowiedź na problemy „Czy mogę uprawiać sport podczas miesiączki?” Daje jogi. Ze względu na sesjach orientacji rozwijać elastyczność i rozciągające mięśnie ciała, ale nie ciężki ruch i wysiłek podczas stosowania innych wielki treningi, joga może być skutecznie stosowane w krytycznych dniach. Niektóre ćwiczenia mogą być używane nawet do łagodzenia bólu i skurcze. Jednakże, zgodnie z zaleceniami lekarzy, we wczesnych godzinach od wystąpienia krwawienia do uprawiania sportu jeszcze nie może, ponieważ szyjka macicy jest otwarta w tym okresie.

Jest to zestaw ćwiczeń, który pomaga wyeliminować ból w krytycznych dniach:

– podnieść swoje ręce wysoko i starają się rozciągnąć tak wysokie, jak to możliwe, dostać się na palcach i zrobić w tej pozycji przez około 10 kroków.

– stojak z boku do ściany, na dolną część ramienia kolanka dociskany do niej, umieszczając ją na poziomie ramion. Aby spróbować osiągnąć hip ścianę, wyginając i zginając stawy. Liczba powtórzeń – cztery z każdej strony;

– dostać się na czworakach i dotykać podłogi czoło między łokcie pozostają w pozycji do dwudziestu sekund;

– w pozycji leżącej rozciągnąć swoją lewą rękę prostopadle do ciała, podnieś prawą nogę i spróbuj dotknąć nogi ręce, należy trzymać plecy prosto, unikać zginania ramiona i nogi. Liczba powtórzeń – po trzy z każdej strony.

W sumie, w zdaniu pytającym: „Czy mogę uprawiać sport podczas miesiączki” odpowiedź „tak”, ale tylko wtedy, gdy właściwy podział szkoleń i wymiany niektórych ćwiczeniach na lżejsze i nie wiąże się z napięciem w jamie brzusznej.