595 Shares 6741 views

Ból pięty: leczony w domu?

Dlaczego boli pięta, jak traktować je w domu – te pytania można odpowiedzieć dopiero po prawidłowej diagnozy. Jeśli nie ma widocznych uszkodzeń (nakłuć, skaleczenia), a uczucie dyskomfortu i ból każdy dzień wzrasta, najprawdopodobniej, masz pięty ostrogi – narośla kostne w okolicy pięty. Zobacz sam niemożliwe. Dlatego w celu wykrycia ta modyfikacja jest możliwa tylko za pomocą promieni rentgenowskich.

Głównymi przyczynami ostróg pięty

Istnieje kilka przyczyn proliferacji kości w obszarze pięty:

 1. Płaski, niewłaściwe rozłożenie ciężaru i obciążenia na stopy.
 2. Nadmiar sportowy z napędem elektrycznym klasy Waga z ciężkim podnoszenie ciężarów.
 3. Zaburzenia metaboliczne, przepływ krwi.
 4. Podrażnienie nogi obcisłe buty.
 5. Zakaźne zapalenie, przewlekłe choroby lub minąć

Objawy pobudza pięty i powoduje ból

Jak już wspomniano, głównym objawem jest silny ból ostrogi. Przejawia się to tylko wtedy, gdy obciążenie na stopie, na przykład, w pozycji pionowej, z poczuciem, że mięśnie i skórę uszkodzoną przez gwóźdź lub igłą. Najbardziej dotkliwe bóle odczuwane są rano (kiedy pierwszy ładunku) i wieczorem (po stałej odległości). W ciągu dnia, ból może być znikają i pojawiają się sporadycznie. Ich głównym powodem – zapalenie powięzi podeszwy stymulując jego ostrej czołowe. Czyli dlaczego ból pięty.

Spur: jak leczyć choroby za pomocą środków ludowej

ostrogi leczenia w początkowych etapach z wykorzystaniem popularnych receptur pozwala zatrzymać jego dalszemu rozprzestrzenianiu, zmniejszyć stan zapalny i ból. Wczesne rozpoznanie i leczenie jest ważne, aby rozpoznać tę chorobę, nie należy mylić z brodawka stopy. Więc zdecydowaliśmy się na diagnostyce tyłek. Nieznośny ból i ból pięty. Jak leczyć i jakie metody, aby dać pierwszeństwo: ocieplenie, kompressvm, samo-masaż?

Pierwsza metoda leczenia: Ogrzewanie

Ciepły zwalniającej zapalenie wewnętrznej i obrzęk spowodowany przewlekłego podrażnienia kości, zmniejszenie bólu.

 1. sól spożywcza (1 kg) rozpuszczono w 5 litrach gorącej wody, woda, doprowadzić do wrzenia do całkowitego rozpuszczenia soli. Wznieść się stopy w wodzie (znośne procedury) przez 10 dni. Kurs z pewnością całkowicie mijają, a nie do zatrzymania po pierwszych oznak ulgi, że przychodzi po zabiegu 4-5 Th.
 2. Dość skutecznie leczona serwatki.
 3. Do ogrzewania często stosuje się alkohol lub rojenia. Alkohol ogrzewa się na patelni do smażenia (uniknąć zapalenia), nogi są opuszczane do niego. Po zabiegu stopy nie wycierać. Bardziej opłacalny sposób – za pomocą bimbru. Nie należy dać nogi w samej cieczy, wystarczy spalić i ciepłe stopy nad płomieniami.

Druga metoda leczenia: okłady

Jeśli ból pięty niż leczyć go w domu, ból ustąpi szybko i nie było żadnych skutków ubocznych? Najlepszym rozwiązaniem – to kompresuje. Pochodzą one w dwóch rodzajach: nocy i przez całą dobę. Procedura ta jest dobrze ogrzewa, łagodzi ból i zapalenie, zapobiega dalszemu wzrostowi tkanki kości.

 1. Do okładów często korzystają z czosnku: główka czosnku czyste i posiekać. Mush nałożyć na pięcie i owinąć pakiet, a następnie umieścić w ciepłe skarpety. Aby uniknąć spalania, można pocierać skóry z olejem lub dodać go do czosnku. Ponadto skuteczna mieszanina kredy z czosnku (1: 1). Pakiety te są nocny, ale lepiej jest zrobić je wieczorem przez 3-4 godzin.
 2. Nawet nasi przodkowie wiedzieli, co zrobić, gdy ból pięty, niż w leczeniu ostrego bólu smoła – jednym z najstarszych i najbardziej niezawodnych sposobów. Jej rozprzestrzenianie się na skorupie szary (czarny) chleba i dołączyć do pięty nocy. Nie strzelać do 5-7 godzin, a sam kurs – co najmniej 3 procedur.
 3. Nie mniej skuteczne i cebuli. Na przykład, pasty cebula, nakładają się na pięcie i zawiniętego opakowania i ciepłe tkaniny, może pomóc w 3-4 razy. Zwiększa właściwości lecznicze smoły cebuli: wyciąć pół korzenia wlać kilka kropel smoły i dołączyć do pięty. Już po 3-4 zabiegi zmniejszy ból, stan zapalny przełęczy.

masaże lecznicze

Jeśli kompresja i ogrzewanie nie pomogło i nadal ból pięty jeszcze niż leczyć? W tym przypadku samo-masaż może pomóc przy wykorzystaniu dostępnych narzędzi. Na przykład, sól, ogrzewa się i dysperguje się na płaskiej powierzchni, a nie tylko łagodzą ból, ale również zapobiega dalszemu wzrostowi na bodziec. każdy dzień wystarczy, aby „iść” na jej piątego pacjenta. I pomóc starą Washboard. Jeśli „erase” obcasy dwa razy dziennie przez co najmniej 15 minut, Spurs zniknie po kilku tygodniach. masażu stóp może również być kukurydza w kolbach, osika log z drewna lub ziemniaków.