533 Shares 6781 views

Analogi „mezaton” w Rosji: Lista, opis i instrukcję obsługi

W chirurgii okulistycznej, a do niedawna był szeroko stosowany niedrogi preparat „Mezaton” Ukraińska produkcji. Teraz eksport do Rosji zatrzymany. Krajowi producenci oferują analogi „mezaton”, które są wykorzystywane głównie w postaci kropli do nosa i oczu. Wybór tych aptek jest wystarczająco duża i różnorodna.

Na przygotowaniu „Mezaton”

Tak więc, „Mezaton”: instrukcje użytkowania, analogi, spojrzeć na wszystko w porządku. Składnik aktywny leku – fenylefryną. Po spożyciu, skurcz naczyń krwionośnych, zwiększa częstość akcji serca, rozszerza oskrzela, zwiększa ciśnienie krwi.

Zastosowano w czasie zgniatania, warunki prądem, krwawienia, podwyższone ciśnienie krwi, zatrucia, tachykardia. Ponadto, lek ten jest wykorzystywany przed przeprowadzeniem operacji przy znieczuleniu, w okulistyce w rozszerzenie źrenic w otorynolaryngologii w nieżycie nosa. Wytwarza się w ampułkach, tabletkach w postaci kropli do oczu. W zależności od wskazań lek podaje się dożylnie lub domięśniowo, podskórnie, doustnie, miejscowo. „Mezaton” ma przeciwwskazań: miażdżyca, nadciśnienie, zapalenie mięśnia sercowego. Środki ostrożności w nadczynności tarczycy, skurcz naczyń, ludzi w podeszłym wieku. Możliwe działania niepożądane – ból głowy i nudności. Wcześniej, lek ten jest szeroko stosowany w medycynie domowej. Teraz, z powodu jego nieobecności w rosyjskich aptekach, zastosowanie analogów „mezaton”, głównie w postaci kropli do oczu i nosa.

chlorowodorek fenyloefryny w ampułkach

Jest on wytwarzany w postaci białego proszku, domięśniowego lub dożylnego rozcieńcza się wodą do iniekcji. Do przygotowania „Mezaton” ampułki analogi nie są tak liczne, ponieważ jest wykorzystywany głównie w postaci kropli do nosa lub oczu okazjach jego wstrzykiwanie rzadkie. Wskazania: ostre niedociśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, stany pourazowe (amortyzatory, toksyczne), znieczulenie miejscowe (w celu zmniejszenia przepływu krwi). Wtrysk zabronione chlorowodorek fenyloefryny w kardiomiopatii nadciśnienie, zastoinowa niewydolność serca, miażdżyca tętnic, uszkodzenia mózgu. W ciąży, podawanie leku jest możliwe tylko w skrajnych przypadkach. To samo odnosi się do okresu laktacji.

Podczas leczenia należy kontrolować parametry ciśnienia i serca. Istnieją leki do iniekcji, o właściwościach podobnych do „Mezaton”. Analogi ampułki mają inne związki aktywne, ale podobny wpływ na organizm – chlorowodorek efedryny, epinefryny, norepinefryny.

"Irifrin": opis

Jest to analogiczne do „mezaton” w rosyjskiej części okulistyki. Kompozycja zawiera chlorowodorek fenylefryny i składników pomocniczych. Gdy jego wpływ jest mięsień tęczówki redukcji rozszerzacz (mięsień wydłużającego) i mięśnie gładkie spojówek. W rezultacie, źrenice rozszerzają. Efekt występuje w godzinach i trwa od dwóch do siedmiu godzin, w zależności od procentu fenylefryny (2,5% lub 10%). „Irifrin” służy do:

 • Diagnoza chorób oczu, które wymagają rozszerzenie źrenic;
 • zrosty zapobiegania tył (na rozwarstwianie) i osłabienie wysięku w tęczówki i ciała rzęskowego ();
 • zidentyfikowania możliwych jaskry zamykającego;
 • Źrenica przedoperacyjne;
 • leczenie kryzys glaukomotsikliticheskih;
 • Rozpoznanie głębokiego lub powierzchownego wstrzyknięciu oka;
 • operacje laserowe na dnie oka;
 • Syndrom „czerwonych oczu”;
 • alergie i przeziębienia, aby złagodzić obrzęk oczu i nosa.

Przeciwwskazania i skutki uboczne „Irifrin”

Jak „Mezaton” analogi mają przeciwwskazania do „Irifrin” to:

 • nadwrażliwość na części;
 • jaskra (wąski kąt zamykania);
 • nadciśnienie tętnicze;
 • tachykardia;
 • cukrzyca;
 • tętniak;
 • nadczynność tarczycy, nadczynność tarczycy;
 • stosowanie ze trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne;
 • leki przeciwnadciśnieniowe, inhibitory MAO;
 • porfirię;
 • manipulowanie oka lub odpływu płynu łzowego.

Następujące efekty uboczne leku, obserwuje się:

 • zapalenie spojówek;
 • pieczenie, podrażnienie oczu, łzawienie, zwiększone ciśnienie śródgałkowe, niewyraźne widzenie;
 • reaktywne zwężenie źrenicy (typowe dla osób starszych);
 • tachykardia, zaburzenia rytmu serca i innych zaburzeń serca, nadciśnienie tętnicze;
 • zapalenie skóry;
 • rzadko manifestują poważne naruszenia w postaci załamania, zawał mięśnia sercowego;
 • krwotok śródmózgowy.

"Vistosan"

Wśród kropli do oczu, istnieją inne analogi „mezaton”, na przykład „Vistosan”. Jako substancję czynną fenylefryna, lek ten sam efekt przy zastosowaniu powoduje rozszerzenie źrenic. Działanie farmakologiczne jest podobne do „Irifrin”. Pół godziny po kontakcie z membraną z części oka irysa pigmentu można zaobserwować na wilgoć w komorze przedniej.

Oznaczony w iridotsiklitah, diagnozowania chorób podejrzanych jaskry. Roztwór 10% służy do rozszerzania źrenicy w ramach przygotowań do chirurgii, chirurgii laserowej i leczeniu jaskry-tsikliticheskih kryzysów. Roztwór potraktowano z zespołem 2,5% „czerwonego oka”.

Jest przeciwwskazane w alergii, jaskra (lub wąski kąt zamknięciem), zaburzenia sercowo-naczyniowe, nadczynność tarczycy, porfirii wątroby. Jest pożądane, by wykorzystywać ludzi starszych. Roztwór 10% nie odnosi się do dzieci w wieku poniżej 12 lat, 2,5% – o zmniejszonej masy ciała. Nie jest wskazane, aby stosować w czasie ciąży i laktacji.

Skutki uboczne „Vistosana”

Zawierające fenylefrynę w kompozycji, jak również „Mezaton” odpowiedniki mają podobne działania niepożądane: niewyraźne widzenie, podrażnienie, pieczenie, łzawienie, zwężenie źrenicy rzadko reaktywny, zaburzenia serca (tachykardia, zaburzenia rytmu serca, w rzadkich przypadkach – zawał serca).

Dla oftalmoskopowym, stosując roztwór 2,5% – 1 kropla trwałego efektu, jeśli to konieczne, procedurę powtarza się po godzinie w tej samej dawce. Gdy iridotsiklitah – 1 kropli 2-3 razy dziennie lub roztwór 2,5 do 10%. W przypadku leczenia jaskry, tsikliticheskih kryzysowych, stosując 10% roztwór 2-3 razy dziennie.

"Neosinefrin-pic"

Innym okulistyczny analog "mezaton" w języku rosyjskim – "Neosinefrin-pic". Składnik aktywny, chlorowodorek, fenylefryny. Jest on wytwarzany w postaci roztworów do 5% i 10% w odniesieniu do kropli do oczu. Diagnozowania chorób stosowane dawki – 1 kropli 5% roztworu, w ciągu godziny pozostawia się do efektu już powtarzania. Jeżeli uczeń powiększone wystarczająco, dopuszcza użycie 10% roztworu.

W przypadku przedawkowania może wystąpić nerwowość, pocenie się, zawroty głowy, tachykardia, wymioty, niepokój. Właściwości farmakologiczne są takie same, jak w przypadku analogów zawierających fenidefrin.

"Adrianol"

Rosyjski odpowiednik „mezaton” w leczeniu nieżytu nosa – „Adrianol”. Formularz prasowy – Krople do nosa St. plastikowych butelek droppery. Składniki aktywne – chlorowodorek tramazolina i chlorowodorek fenylefryny. I ma działanie obkurczające na kurczące naczynia błony śluzowej nosa, gdy stosowane miejscowo. W wyniku łatwiejszego oddychania przez nos, ciśnienie w uchu środkowym i zatok zmniejszona. Ze względu na gęstą konsystencję ma długotrwałe działanie. Jest wskazany do ostrego i przewlekłego nieżytu nosa, zapalenia zatok, a jako dodatek w diagnozowaniu i operacjach przygotowawczych do łagodzenia obrzęków.

Nadwrażliwość na składniki, jaskra, choroby nerek, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, miażdżyca, choroba niedokrwienna serca, barwiaka, zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Nałożyć 1-3 krople 4 razy dziennie dla dorosłych, dzieci od jednego roku do pięciu lat – 2 krople 3 razy dziennie. Czas trwania kursu nie więcej niż siedem dni. Rzadkie działania uboczne pojawiają się jako pieczenie i suchość błon śluzowych.

„Nazol dzieci”

Analogi „mezaton” w otolaryngologii, stworzony specjalnie dla dzieci – „Nazol Baby” i „Nazol Kids”. Główny składnik aktywny – chlorowodorek feniefrina. Dodatkowe składniki – eukaliptol, glicerol, makrogol, fosforan sodu, wodór, wersenian disodowy, diwodorofosforan potasu, chlorek benzalkoniowy, woda oczyszczona. Duszność jest ułatwione przez działanie fenylefryny – skurczu mięśni gładkich, zwężenia naczyń, zmniejszenie wydzieliny.

Reszta elementów eliminują dyskomfort, nawilżają śluzówkę, mają działanie przeciwzapalne. Jest to wskazane na przeziębienie, zakażenie górnych dróg oddechowych, przeziębienia i grypy, alergiczny nieżyt nosa, zapalenie zatok. Dostępne „Nazol dzieci” w postaci spreju dopuszczalna dawkowania – 2-3 rozpylania co 4 godziny. Stosowany jest do dzieci w wieku od sześciu lat.

"Nazol Baby"

W przygotowaniu „Mezaton” analogi i zamienniki są dostępne, nawet dla niemowląt. Ten „Nazol niemowląt„w postaci kropli do nosa z substancją czynną fenyloefryny w 0,125% roztworu. Taka zawartość składników zapewnia bezpieczeństwo delikatnej śluzowej dziecka.

Dodatkowe składniki – disodowy, chlorek benzalkoniowy, kwas etylenodiaminotetraoctowy, fosforan sodu, wodorofosforan, glikol polietylenowy, dwuwodorofosforan potasowy, gliceryna, woda oczyszczona. Ma działanie przeciwbakteryjne, bez zakłócania percepcję dziecka śluzówki receptora. Jest to wskazane na przeziębienia i choroby wirusowe, pyłkowicą, alergicznego nieżytu nosa.

W pierwszym roku życia, lek użyciu 1 kropli co 6 godzin. Dla dzieci w wieku od 1 do 6 ze wzrostem dawki – 5 kropli co 2 godziny. Czas trwania kursu nie przekraczającym trzech dni. Przeciwwskazany do stosowania u kobiet w okresie ciąży i laktacji. Jest to najbardziej wygodny i bezpieczny dla „Mezaton” analogów leku. Cena w aptekach znajdujących się w obrębie 200 rubli.

przeziębienie

Jednoskładnikowe preparat „Mezaton” analogi wszedł w dziedzinie wykorzystania. Leki zawierające fenylefrynę w połączeniu z innymi substancjami czynnymi stosowanych podczas zimno i grypy wyeliminować typowych objawów. Na przykład, „Maxicold” jest wytwarzany w postaci tabletki lub proszku do przygotowania, roztwór do spożycia.

Substancje czynne – chlorowodorek fenylefryny, acetaminofen lub kwas askorbinowy. Używany w dreszcze, gorączka, przekrwienie błony śluzowej nosa, bóle głowy i bóle mięśni z przeziębieniem. Inne podobne wyroby z rosyjskiej produkcji – "Prostudoks", "Fenipreks-C", "Flyukomp".