342 Shares 8211 views

Sposób chirurgiczny leczenia raka

Co to jest rak (nowotwór)?

Według charakterystyki wzrostu guza, podzielono na łagodne i złośliwe. nowotwory łagodne (zarówno w nabłonku i tkanki łącznej) zazwyczaj rosną powoli, przesuwając otaczającą tkankę, ale nie rosną w nich. nowotwory łagodne są otoczki, tak, że można je łatwo usunąć z operacją, nie tworząc nowy guz ogniska – nie przerzutów, co nie powoduje nawrotu.

Nowotwory złośliwe są prawie zawsze szybko rosnąć przenikać normalnych tkanek i narządów. Tworzą przerzuty w innych częściach ciała, w których komórki nowotworowe do krwi, i jeśli wszystkie tkanki guza są nawroty, nie są usuwane podczas operacji. Nowotwory złośliwe niekorzystny wpływ na funkcje biologiczne nośnego korpusu, guz zatrucia jego produkty metaboliczne (zatrucie wywołanych nowotworów) i tworząc wyczerpania całego organizmu. Nowotwory złośliwe, które wywodzą się z tkanki łącznej, nazywane są mięsaki, nowotwory tkanki nabłonkowej – rak lub nowotwór.

Rak to nowotwór związany z aktywacją wzrostu tkanki lokalnym. Ma to miejsce, bez względu na ludzkie ciało i są częściowo lub całkowicie, nie podlega funkcji regulacyjnych organizm zużywa składników odżywczych do życia komórek i procesu rozkładu substancji toksycznych trucizn innych normalnych komórkach, co powoduje ich śmierć. Rak nie występują w doskonale normalnych tkanek i narządów. Konkretnych substancji – substancje rakotwórcze – działając w komórkach ciała, powodując w nich zmian. Istnieje mechanizm powstawania komórek rakowych. Jeśli zmiany czynnik rakotwórczy indukowane w komórkach pozostać wystarczająco długo rozwijać choroby potencjalnie niebezpieczną, i na tej podstawie można tworzyć nowotworów złośliwych. powstawanie nowotworu jest sterowane przez te same hormonów regulujących wzrost, wytwarzanie i działanie właściwych organów.

wystąpić reakcje immunologiczne w organizmie ludzkim w ścisłej współpracy z ośrodkowego układu nerwowego i hormonalnego. Jest w mózgu istnieje wymiana informacji między komórkami nerwowymi i limfocytów. Wyjaśnia to również falę raka – guz rozwija się po urazie (np śmierć bliskiej awarii jednego lub rodzinnej) lub ulega zmniejszeniu, gdy sytuacja wróciła do normy (poprawa relacji w rodzinie, zrozumienia i wsparcia ze strony innych).

Tak więc, raka może być postrzegane jako naturalna odpowiedź organizmu na duże zewnętrzne bodźce (efekty umysłowych lub fizycznych i chemicznych, zakażenie wirusowe, uraz) pod warunkach uszkodzenie systemu immunologicznego.

Mogę zapobiec rakowi?

Rak nie zawsze jest to możliwe, aby zapobiec, w wielu przypadkach przyczyna jest nieznana. Jednak dzisiaj nikt nie wątpi podłączenie paleniem a rakiem płuc, jamy ustnej i szyi. Oczywiście, znaczenie diety, warunków pracy, spożycia alkoholu, promieniowania radioaktywnego, infekcje wirusowe, genetyki i innych czynników. profilaktyka wtórna może być przesiewowe, wczesna diagnoza i leczenie stanów przedrakowych i trzeciorzędnych – odpowiednie leczenie i rehabilitację raka.

W leczeniu nowotworów obecnie stosowane interdyscyplinarnego podejścia, które polega na chirurgicznym usunięciu nowotworu chemioterapią i radioterapią, ale także czasami immunoterapii.

Leczenie guzów łagodnych i złośliwych stosowane we wczesnych stadiach rozwoju raka. nowotwory złośliwe są całkowicie usunięte z całości lub części ciała (radykalnego zabiegu) lub po prostu w celu poprawy funkcji uszkodzonej nowotworu narządów (chirurgii paliatywnej).

Oprócz chirurgicznym usunięciu nowotworu może wykorzystać radioterapii i chemioterapii, ponieważ nie zawsze działa, aby usunąć wszystkie komórki rakowe w jednej operacji.

Skuteczność leczenia zależy w dużej mierze od tego, jak wcześnie zdiagnozowany nowotwór. We wczesnych stadiach, kiedy rak nie zaczęły jeszcze przerzutów, ewentualnie całkowite wyleczenie. W późniejszych etapach leczenia daje najgorsze wyniki.

Ważną rolę w zapobieganiu gra masywne antyrakowe badań kontrolnych, w których możliwe jest wykrycie raka we wczesnym stadium i rozpocząć leczenie natychmiast.

To cieszy się dobrą reputacją diagnozy i leczenia raka w klinikach w Niemczech, gdzie wysokiej klasy specjaliści opracowania zindywidualizowanego planu leczenia dla każdego pacjenta, co zmniejsza ryzyko nawrotu choroby i skutków ubocznych leczenia.