378 Shares 9498 views

Turecki raki: Charakterystyka popularnych marek, korzystanie z kultury

Turyści na wakacjach w Turcji, wielokrotnie świadkiem, jak miejscowi ludzie spożywają w restauracjach i barach dziwny napój, który wygląda jak mleko. cudzoziemcy obserwacji musiał zauważyć, że otrzymana przez zmieszanie dwóch całkowicie jasne płynów: woda (jadalni lub soda) oraz specjalny wódka – raki. Ten ostatni napój, i to będzie poświęcony naszym artykule. Dlaczego wódka turecki ma możliwość włączyć biały jak mleko, po zmieszaniu z wodą? Jaka jest historia tego napoju? I można jeść kraby nierozcieńczony lub w składzie napojów alkoholowych? Czy chcesz przywrócić z Turcji gastronomiczny pamiątkę? W tym artykule dowiesz się, co marka kupić kraby preferowanych.

historia

Do tej pory, ogrzewany debata prowadzona gdzie udał się do wódki tureckiej. Nazwa bałkańskiego rakii nie należy się nabrać. Serbowie i Bośniacy spełnione przy drinku po podboju osmańskiego. Ale Grecy twierdzą, że ich wódki – ouzo – stał się prototypem tureckiej raki. Ale Etymologia nazwy produktu ma irackie korzenie. To tam wystarczająco inteligentny, aby wystawiać destylacji wytłoków winogronowych. Ci, którzy kiedykolwiek widział bimbru nadal wiedzą, że destylat ścieka po kropli. Ta właściwość i dał nazwę napoju :. „Arak” po arabsku – „Sweat” Ale Turcy twierdzą, że ich napój narodowy nie przyjdzie do nich z Iraku, a urodził się w ich ojczyźnie. Pozornie przedstawić raki podjęte mash winogrona Razak. Dał nazwę wódki. Przez długi czas w muzułmańskiego sanktuarium w Turcji był pod zakaz, jak również jakiegokolwiek alkoholu. Ale to nie zmniejsza kochają ludzi do tego napoju. Jego produkcja zaangażowanych chrześcijan żyjących w Turcji: Grecy, Bośniacy. Kemal Ataturk, dzięki władzy przywódcy narodu, wykonana prawdziwie turecki napój raki, ponieważ jest to bardzo go lubi. Od tego czasu, bez anyżówki nie może wykonywać żadnej jeden posiłek.

produkcja

Wspominaliśmy już, że sanktuarium przodek jest iracki arak. Ta silna destylatu otrzymywana przez destylację mashes – odpady z produkcji wina. A w tej starożytnej pić raki można porównać do włoskiej grappy. Po tym wszystkim, jest to również zrobić na wytłoków winogronowych. Ale turecki raki stał inny z Włoch w XVII wieku, kiedy to zaczęto domagać się korzenia anyżu. Silny zapach jest „wizytówką” raków. I aromat anyżu właścicielem turecka wódka z greckiego ouzo i francuski pastis. Raki, wytwarzane sposobami przemysłowymi, podwójnie destylowanej, a następnie przez co najmniej jeden miesiąc w wieku w beczkach dębowych. Ale w Turcji często domowej Anisette – nie tylko z winogron, ale również od daty, figi i inne owoce. Tak więc, moc napoju może różnić się od nowotworów fabrycznych 45 stopni. Zawartość alkoholu może wynosić 40 do 55%.

Turecki raki: charakterystyczny

Jeśli nigdy nie smakowały napoje lub słodycze z anyżu smaku nie lubić. Nie tylko, że: może przypominać apteka syrop na kaszel. Ale nie od razu zrezygnować z korzystania z nowotworów. Turecki Anisette natychmiast podnosi na duchu. Po stopni w napoju jest dość wysoki. Ale pić nierozcieńczony Turks uważane złą postać. Czyste nowotwory spala receptory językowych i ma zbyt intensywny anyżowy zapach. Ale turecki mieszanka wódki z sokiem, a jeszcze bardziej z innego alkoholu nie jest również zalecane. W tym przypadku, jak być?

Turecki raki: picie

Zastosowanie rytuał destylatu powstałego w XIX wieku. Nowotwory pić na dwa sposoby. Pierwszy – najczęściej – jest nazywany „mleko lwa”. W specjalnym naczyniu do nowotworów (takich jak szkło „shot” o grubości dna i wysokich ścian cienkiego szkła) podlewa ochłodzono do ośmiu – dziesięć stopni wódki. Szklane wypełnione do połowy. Poniżej wlewa się do tej samej ilości wody – posiłek lub minerał. wódka turecki natychmiast staje się biały i nieprzejrzysty, jak mleko. Jest tak dlatego, anyż olej rozpuszcza się w alkoholu uwalnia się w postaci rozproszonej emulsji. Jako ilości wody i wódki – jeden do jednego, stężenia napoju jest zmniejszona do dwudziestu pięciu stopni. Ale nie powinno być nadużywane w taki koktajl, albo z „lew”, może przekształcić się w „mleka szalonych krów”.

Drugim sposobem stosowania jest podobny do pierwszego nowotworów. SIP, który łyk wódki, a po zrobieniu drugiej – lodowatą wodę. W upalne dni, można umieścić w szklance z „mlekiem lwa” a kilka kostek lodu. Ale nie na odwrót! Jeśli wlać raki w szklance z lodem, anyżu krystalizuje, a napój straci swój aromat i smak.

rytuał

wódka turecki nie pić samotnie i bez przekąsek. To musi towarzyszyć potraw. Przynajmniej meze – Plastry melona, ser feta, oliwki, wędliny. Brzęk shotami na raka grubych dnach, mówiąc, że „shareafa”, co oznacza pierwszy napój wypić jednym haustem, a wszystkie przyszłe „dla honoru!” – stopniowo, małymi łykami. Raki towarzyszy – każdy posiłek i przekąski i gorące posiłki.

Najlepsze marki wódki turecku

Do niedawna produkcja raki był monopol państwowy. Produkowany w Izmirze w ramach „Tekel” marki. Ale teraz istnieją inne marki. ulubiony prawdziwych ludzi, za docenienie dobrą jakość i cenę bardzo demokratyczne jest „YeniRaki” turecka wódka. Również dobry i niedrogi napój jest „Bursa”. Jak każda wódka, raki posiada klasyfikację „Premium”. Jest to „Alinbas” Segment cena wyższa.