222 Shares 8981 views

Tape Measure – lojalny pomocnik krawca, medyczne i zwykła gospodyni domowa

Tape Measure – rzecz niezbędna w gospodarstwie domowym. Używamy go, gdy trzeba znać długość, szerokość i grubość niczego. W tym artykule opiszę to niezbędne i przydatne przedmioty w domu. Dużo ciekawych faktów o tym można dowiedzieć się już teraz.

Historia

centymetrem wprowadzono po raz pierwszy w 1847 roku we Francji. Wymyśliła krawca Aleksis Lavin, mistrz cięcia i szycia cesarzowej Marii Eugenii. Do kobiety, którą projektowane i szyte najbardziej oryginalne i piękne ubrania w tym czasie. Nawiasem mówiąc, jest on założycielem ESMOD – pierwsza szkoła mody.

Co jest miarą taśmy?

Linia Soft (tak nazywa się ten atrybut krawiec) wykonane z gumowanej tkaniny lub miękkiego tworzywa sztucznego. Długość taśmy – 1,5 M (150 cm), szerokość – 1,5-2 cm. Oznakowanie umieszczone na nim podstawowymi podziałów w odstępach 1 cm i pośredniczące – 1 mm. Skali wskaźników zliczania na każdym boku, począwszy od drugiego końca. zespoły centymetr wąską krawędź ozdobione kołków metalowych, które chroni produkt przed zużyciem.

Taśma centymetr jest sprzedawany w opakowaniach po trzy rodzaje. Najprostszą formą miękkiego linii – owijką papierową. Taśma składa się z okręgu, a następnie dokręcić na taśmę do papieru.

Drugi pakiet opcja – to okrągłe plastikowe pudełko z pokrywką. Ten projekt jest wygodne dla dalszego stosowania i przechowywania taśmy. W takim produktem opakowań nie jest pogięte lub pomarszczone.

Na półkach sklepów znaleźć centymetrem w formie ruletkę. Coś takiego jest przydatny w gospodarstwie domowym, ale używać go zgodnie z jego przeznaczeniem, w celu dostosowania do potrzeb, nie będzie łatwe. Dlaczego? Skala na tej linii nie rozpoczyna się od krawędzi, więc za każdym razem trzeba dodać wszystkie pomiary centymetr. Ponadto taka skrzynka ruletki na bazie ściąga koniec taśmy, odpowiednio, wszystkie pomiary mogą oddalać.

Stosowane w medycynie

Centymetr taśmy medyczne stosowane do pomiaru objętości i długości poszczególnych części ciała. W nowoczesnych produktów tego typu jest obecna skala w centymetrach i calach. W co lekarze w służbie ma tego akcesorium? Miękka linia użytku takie specjaliści:

  • Chirurg do pomiaru wielkości części ciała;
  • położnik ulażu obwód brzucha kobiety w ciąży;
  • żywienia pomiaru tomy biodra talii i innych części ciała;
  • pediatra zmierzyć dzieci wysokość, obwód głowy i klatki piersiowej komórki noworodka.

Jak wybrać miękką linię?

Jeśli pójdziesz do sklepu, aby kupić akcesoria, jak centymetrem, wziąć liściu w sekcji. Dlaczego to zrobić? Na nim można zweryfikować poprawności skali pasa. Bardzo często, porównując te rzeczy, wydane przez różnych producentów mogą być postrzegane absolutnie nierówne wyniki w dywizji. I na liściu wiesz, że jedna komórka – wynosi 0,5 cm. Lean centymetr taśmy z papieru i zobaczyć czy wskaźników skalę.

Następną rzeczą, aby zwrócić uwagę przy zakupie – kolor przedmiotów. Wolę jasny kolor taśmy – łatwiej będzie go znaleźć w twórczym chaosie, co zwykle dzieje się w pokoju, który produkuje cięcia i szycia rzeczy.

Przy wyborze miękką linię, należy pamiętać, że powinna ona być miękka i elastyczna. Produkt sztywny będzie luźno leżą na papierze i tkaninie, skręcie, ale jest obarczona fakt, że wszystkie pomiary będą źle w końcu.

Jeśli centymetrem przeciążony, rozciągnięty lub wcierać, nie próbować go naprawiać. Wszystkie te same wskaźniki jego skali musi być niedokładne. Jest taki tani akcesoria, więc od razu kupić nowy.