565 Shares 2956 views

Witaminy dla matek karmiących – wszystkie odpowiedzi w zbilansowanej diecie

Absolutnie wszyscy ludzie o normalnym procesie biochemicznej w organizmie potrzebne witaminy. Dla karmiących dodatkowych źródeł witamin jest nie tylko konieczne, są one pilnie potrzebne, zwłaszcza wiosną, gdy zapasy zdobyte w ubiegłym lato zbliża się ku końcowi.

Witaminy – to rodzaju związków organicznych, które są zawarte w naszych produktów spożywczych w małych ilościach. Pomagają organizmowi prawidłowego metabolizmu, wzrostu, reprodukcji, tkanek i narządów wydajności. Każda witamina ma swoją funkcję. Dobre zabezpieczone funkcje witamin organizm dobrze, ale ich brak to w jakiś sposób dostarcza sygnały, „alarm”, zrozumieć, że często tylko zdolnego specjalisty.

Z mlekiem matki dziecko otrzymuje wszystkie niezbędne do wzrostu i prawidłowego rozwoju, więc musimy się upewnić, że mleko w organizmie staje się niezbędne minerały i witaminy. Dla karmiących matek to najlepszy sposób, aby uzyskać witamin – zrównoważone odżywianie, ale często podczas karmienia piersią, dieta nie jest tak różne, jak przed ciążą, na przykład, konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować pokarmy, który składa się z barwników, konserwantów, ostrych przypraw, gdyż może to mieć wpływ na smak mleka. Zastanów się, co potrzebuje witamin dla matek karmiących piersią:

– witaminy A (zawierać produkty nabiałowe, żółte i zielone owoce i warzywa);

– Witamina B6 (jako zawarte w całych ziaren i nasion są również zawarte w wymaganej ilości w ryby, wieprzowina, wołowina);

– Witamina C (znaleziono w surowych owoców i warzyw: pomidory, papryka, melony, pomarańcze, brokuły i wiele innych);

– witamina D (dostępne w wątrobie, jajach, łosoś, tuńczyk, mleko).

Potrzebne są również są ważne nie tylko witaminy dla ciężarnych i karmiących:

– magnezu (zawierającego orzechy, kiełki pszenne, płatki zbożowe, warzywa, owoce morza);

– wapnia (zawierać ser, jogurt, brokuły, sardynki, migdały, szpinak, Fu);

– żelazo (zawarta w ziarnach, szpinak, czerwone mięso, gryki);

– Kwas foliowy (znaleziono w wątrobie, produkty drożdżowe, zielonych liściastych);

– celulozy (spożyciu z warzyw, owoców, zbóż, fasoli);

– białko (znaleziono w chude mięso, tofu, fasola, ser, jajka, mleko).

Wapń jest bardzo ważne w okresie laktacji, jest odpowiedzialny za powstawanie tkanki kostnej, jest zaangażowany w wiele ważnych procesów w organizmie. Podczas karmienia dziecka, wapń jest w stanie „wyprane” z organizmu matki, co prowadzi do osłabienia kości i istnieje ryzyko osteoporozy. Włókno jest ważne, ponieważ pomaga w pracy jelit.

Po urodzeniu, koszty energii kobiece są znacznie wyższe, zwykłe – „doberemenny” zmiany harmonogramu, istnieje wiele przyjemnych trosk i kłopotów, więc zwiększa zapotrzebowanie na dodatkowe źródła składników odżywczych. W celu uzyskania witaminy dla karmiących matek, wystarczy wzbogacić dietę dużo owoców, warzyw, zbóż. Jeśli nagle istnieje zapotrzebowanie na witaminy (z wegetariańskim jedzeniem), to trzeba iść do lekarza, który pomoże Ci wybrać suplementy opcji.

Witaminy dla pielęgniarstwa w wymaganej ilości mogą znajdować się w napoje witaminowe, które nie tylko smaczne, ale także użyteczne. Pierwszy na liście przydatnych – „Chemistry” soków z owoców i warzyw sezonowych, które są uprawiane bez kompotów owocowych nie są tak bogate w substancje naturalne, takie jak sok, ale są one bardzo smaczne, najważniejsze jest, aby opóźnić proces gotowania kompotu więc owoce tracą witamin w pierwszej kolejności dotyczy to witaminy C. W celu zwiększenia właściwości ochronne organizmu, można pić herbatki ziołowe i owoce liść malinę, mięty pieprzowej, róży. Więc to nie jest konieczne, aby łykać pigułki. Witaminy można znaleźć na swoim pulpicie.