217 Shares 9670 views

Choroba lub przywr rybacy – co to jest?

Przywr jest rzadką chorobą zakaźną, która nie może być słyszalny przez wszystkich. Jest zatem konieczne, aby dać odpowiedź na wiele pytań: „przywr – co to jest”

Zakażenie to jest robaczyca, która dotyka głównie wątroba, znamienny długotrwałym oczywiście przystępuje zaostrzeń i może przyczyniać się do rozwoju marskości. Że robak jest przywr. Co to może być widziana z krótkim opisem: kot dvuutska ma wymiary 13 mm, jego jaja aż do 0,03 mm mieć czapkę.

Ostateczne gospodarze pasożyta lub czynnikami zakaźnymi – koty, psy, lisy, ludzi. Żywiciela pośredniego – mięczaki, żyjące w wodach słodkich, karp stawów rybnych. Do zakażenia dochodzi podczas korzystania z ryb, które nie przeszły pełnej obróbce cieplnej i zawiera żywe larwy robaków. Zakażenie często występuje u osób pracujących rybaków, krokwie drewna.

Jak jest ludzkie ciało przywr. Co to jest?

Po spożyciu larw osiągną jelito cienkie i usuwa z nich powłok. 3-7 godziny, zaczynają przenikać żółciowych w wątrobie i trzustce. Po 2 tygodniach produkowane dojrzałych osobników, którzy zaczynają przeznaczyć jaja.

Centralny do rozwoju choroby jest toksyczne działanie produktów odpadowych fluke na organizm człowieka, któremu towarzyszy uszkodzenie wątroby i przewodu pokarmowego nieprawidłowej motoryki. Wspomniany ułatwia podłączenie wtórnego zakażenia i rozwoju zapalenia dróg żółciowych, kamicy żółciowej, marskości wątroby.

Zakaźną chorobą klinika „przywr”

Co to jest, szczególnie na wczesnym etapie trudno jest odpowiedzieć, ponieważ choroba jest prawie bezobjawowo. 3-4 tygodni po zakażeniu u pacjentów pojawiają się złe samopoczucie, gorączka, wysypka, biegunka, ból w wątrobie. W późniejszych stadiach zakażenia obserwowano ból skurcze w pęcherzyka żółciowego i wątroby, nudności, wymioty, bóle głowy, zaburzenia snu. Na zewnątrz widoczny bladość i subikterichnost skóry i błon śluzowych. Przy badaniu palpacyjnym można określić wzrost wielkości wątroby, pęcherzyka żółciowego i trzustki zwiększone bolesne.

diagnostyka

Ogólna analiza krwi oznaczone hipereozynofilii. Gdy badanie krwi biochemiczne ujawniły naruszenie czynności wątroby. Analiza polega na przywr wykrycie jaj robaków w treści dwunastnicy i kałem. Choroba może być skomplikowane, ropień wątroby, zapalenie dróg żółciowych, zapalenie otrzewnej, pęknięcie pasożytniczych torbiele, pierwotnego raka wątroby. Przywr ma niekorzystny wpływ na przebieg chorób zakaźnych, takich jak wirusa zapalenia wątroby, zakażenie pałeczkami Shigella, dur brzuszny.

leczenie

Pytanie, jak traktować przywr, istnieje prosta odpowiedź. Wysoka wydajność i niski efekt toksyczny ma „Prazikventel”. Zastosowano w dawce 50 mg / kg wagi ciała. Możliwe jest zastosowanie „hloksila” przez 5 dni w dawce 60 mg / kg dziennie. W zależności od materiału dowodowego, należy zastosować patogenu i leczenie objawowe. Sterowanie odbywa się leczyć po 2 miesiącach trwania terapii.