568 Shares 8705 views

Microstroke. Objawy i metody leczenia

microstroke mózg – jest słabe krążenie w mózgu, co z kolei może prowadzić do lekkich obrażeń tkanki mózgowej. Innymi słowy, na całym obszarze krwotok tworzą komórki nieoperatywne które, jeśli nie do odzyskania przez 6 godzin po „szoku”, które mogą zostać utracone całkowicie. Główną różnicą microstroke z udarem jest, że skutki są odwracalne z drobnych uderzeń, które nie jest obrazą.

Więc microstroke. Objawy tego są różne i zależą przede wszystkim od tego, czy krwawienie wystąpiło w niektórych częściach mózgu. Co do zasady, osoba znaki microstroke następujące: silny ból głowy, wymioty, która jako całość jest jednorazowy charakter, słabość w całym ciele, niewielka asymetria twarzy, koordynacja ruchów. Może też objawiać naruszenie wrażliwości skóry. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kończyn. To prawda, w niektórych przypadkach, takich naruszeń w mózgu może mieć charakter tymczasowy. Oznacza to, że drobne udar mózgu, objawy które są wymienione powyżej, przeszedł niezauważony dla człowieka.

Niemniej jednak, należy zdecydowanie traktować niewielki udar. I to powinno być wykonane w taki sam sposób jak obrobiony i masywnej udaru. Ponadto nie możemy zapominać fakt, że wcześniejsze rozpoczęcie leczenia, tym lepsze szanse pacjenta odzysku będzie.

Zazwyczaj leczenie microstroke przedstawia się następująco:

– w przywrócenie normalnego przepływu krwi w miejscu uszkodzenia mózgu. Jednak należy to zrobić tak szybko jak to możliwe i nie więcej niż 6 godzin po niewielkim udarze. Jeśli pominąć to, to nic nie pomoże przywrócić zagrożonym terenie;

– rehabilitacja po zabiegu, to znaczy, aby zapewnić skuteczne środki naprawcze mające na celu przywrócenie utraconej funkcji mózgu chwilowo i kilka innych funkcji organizmu;

– dla utrzymania normalnego funkcjonowania mózgu. To polega na tym, że drobne udar mózgu, którego objawy są prawie zawsze widoczne, należy mieć negatywny wpływ na mózg za pomocą produktów rozpadu zniszczonych tkanek. Wynika stąd, że przy zastosowaniu odpowiedniego schematu terapeutycznego należy spróbować przywrócić procesy metaboliczne w tkankach i ustanowić regenerację tkanek.

Jeżeli dana osoba wystąpiła mini udar, konieczne jest, aby ściśle przestrzegać następujących zasad:

– natychmiast wezwać karetkę;

– starać się zapewnić, że ofiara jest mniej poruszająca i nie marnować energię prosto do aktywności mózgu komórki pozostawała na najwyższym poziomie;

-Try aby uniknąć że ofiara doświadczył silnych emocji. Inaczej, może ona służyć jako gładkie albo ostre przejście z mniejszym skoku w udarze;

– pacjent powinien zapewnić dostęp tlenu, co rozpiąć ubranie, otworzyć okna, itp.

– jeżeli małoletni udar mózgu, objawy i przyczyn, które są omówione w tym artykule okazały się być wynikiem gwałtownego wzrostu ciśnienia, ofiara należy podawać leki, mające na celu obniżenie ciśnienia. Jednakże, należy używać tylko te leki, które zostały przepisane przez lekarza. Amatorki w tym przypadku, nie jest dozwolone.

Konieczne jest, aby angażować się w zapobieganie microstroke, próbując walczyć niektórych chorób, które mogą prowadzić do mini udar. Choroby te obejmują nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, miażdżyca tętnic, choroba niedokrwienna mózgu, etc. Dlatego osoby, które są podejrzane o te choroby, należy regularnie odwiedzać lekarza do przestrzegania diety i żyć zdrowego stylu życia.