586 Shares 5787 views

Prawa dziecka w przedszkolu. Prawa dziecka na przykładach

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że społeczeństwo musi dać dziecku? Oto kilka przykładów tych gwarancji, które są w każdym przedszkolak, który uczęszcza do przedszkola. Od urodzenia do dorosłości, że dzieci mają swoje indywidualne „przywileje”. Wszelkie prawa dziecka (krótko ich trzeba znać żadnego ojciec i matka) są określone w Konwencji ONZ.


To jest odpowiedzialność rodziców zawiera ścisłego monitorowania w celu zapewnienia, że podczas wizyty w przedszkolu nie zostały one naruszone. Jeśli będziemy analizować rzeczywistość, w praktyce prawa dziecka w przedszkolu zostały naruszone, ale żaden ze sprawców nie otrzyma zasłużoną karę, bo dzieci nie zawsze narzekają rodzicami na ich opiekunów.

Co to jest konwencja?

Dokument ten został przyjęty przez ONZ, a to nie jest jedynym aktem prawnym, który dotknął „praw dziecka”. kraje europejskie dały znaczną uwagę na problem ochrony dzieci w wieku przedszkolnym, wiedząc, że w tym wieku są na własną rękę, aby radzić sobie niezdolny. W każdym cywilizowanym kraju mają własne przepisy, które wymienia prawa dziecka (w przedszkolu, w szczególności).

Jakie dokumenty regulują gwarancji Federacji Rosyjskiej?

W naszym kraju istnieje kodeks rodzinny, a ponadto działa ustawę „O podstawowych gwarancjach praw dziecka w Federacji Rosyjskiej”. Dokumenty te mają fundamentalne znaczenie dla pracowników socjalnych, którzy monitorują dobrobyt rodzin. Prawa dziecka w wieku przedszkolnym są chronione przez ustawę „O edukacji”. Są też dokumenty administracyjne, instrukcje, w której są również przewidziane. Przepisy te nakazują wszystkie prawa dziecka w przedszkolu, rodzice powinni je uważnie przeczytać i chronić w razie potrzeby, na podstawie tych przepisów, ich dzieci.

Idziemy do przedszkola

Rosyjska rzeczywistość jest taka, że wejście do przedszkola często rozpoczyna się natychmiast po urodzeniu dziecka, ale aby dostać się do ustanowienia dziecko osiąga dopiero w wieku trzech lat. Powodem był wzrost liczby urodzeń, a także zamknięty podczas zniszczenia ZSRR wielu przedszkolnym. Aby rozwiązać problem braku miejsc w naszych czasach budynku nowe ogrody, ale jej całkowite wyeliminowanie nie ma.

W celu ochrony podstawowych praw dziecka w przedszkolu, i to jest możliwe, aby odwiedzić dziecko, instytucja ta była prawnie ustanowiony obowiązek władz, aby zapewnić dzieciom z wolnym miejscem dla edukacji przedszkolnej. Tak szybko, jak przyszła twoja kolej dziecko zależy od dyslokacji w rodzinie, są różne problemy. Przede wszystkim wynika to z faktu, że dziecko czeka na nowy etap swojego życia, posiadające niepokojący sens, ponieważ nie jest jasne, co dokładnie wydarzy się w nowym miejscu, gdzie obok niego będzie ani papież, ani matka. Uczucia rodziców, którzy spodziewają się dziecka wchodzącego do dzieci w wieku przedszkolnym znacznie jaśniejsze. czują niepokój, smutek, jakiś strach, podniecenie na przyszłość „studentów”.

Jednym z głównych problemów, które nie mogą wypaść z pola widzenia rodziców – praw dziecka w przedszkolu. Nie wszystkie nowoczesne mamusie i tatusiowie mają pełne zrozumienie nich. Chociaż czasami niewiedza stwarza bardzo poważne problemy ze zdrowiem psychicznym, które są bardzo trudne do naprawienia nawet kilka lat. Zawartość praw dziecka – problem, że nie każda matka lub ojciec będą myśleć, a nauczyciele mogą używać go w pełni.

Przykłady dokumentov- „ochraniacze”

Podstawowe prawa dzieci, przykłady, które powinny znać wszystkie troskliwych rodziców, na podstawie konwencji, kodeksu rodzinnego, prawo „na temat podstawowych gwarancjach praw dziecka w Federacji Rosyjskiej”. Oczywiście, każde naruszenie tych przepisów powoduje odpowiedzialności administracyjnej i karnej.

Zagwarantowane przez przedszkolaków?

Wymień podstawowe prawa dziecka w przedszkolu dla rodziców, tak, że mogą chronić swoje dzieci (jeśli to konieczne). Tak, to prawo dziecka:

  1. Do edukacji, a także tworzenie i rozwój zdolności twórczych i fizycznych. Każdy przedszkolak instytucja zobowiązana jest do przeprowadzenia dla dzieci do opracowania dodatkowych klas. Oprócz odkrywania wielkich zewnątrz, gry, dziecko powinno iść w kierunku rozwoju intelektualnego. Aby realizować cele nauczycieli pracujących w przedszkolach, pomóc dzieciom poprawić, stopniowo komplikując zadania do rozwiązania (choć na pierwszy rzut oka wydają się bardzo proste dla dorosłych). W przypadku braku zajęć rozwojowych mają powody, aby sądzić, że gwarancja jest naruszone. W naszym kraju mamy sieć szeroką skalę przedszkolnych placówek oświatowych, pracując przez całą dobę lub w ciągu dnia. Zaktualizowane programy edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym, wprowadzono specjalne federalne normy państwowe regulujące rozwój dzieci w przedszkolach.
  2. Na grze. Opierając się na rozwoju intelektualnego i zdolności twórczych dziecka, należy pamiętać również, że jest ważne dla gry niemowlęcym. Jest tam, że otrzymuje on umiejętności komunikacyjnych, dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na wychowawców różnorodność, która nie przeszkadza dzieciom.
  3. Zdrowie i życie. Być może jest to podstawowe prawo dziecka w przedszkolu (dla rodziców tych praw są najważniejsze), z powodu ich niezgodności z życia dzieciaka może być poważnie zagrożone. Ustawa „O edukacji” odnosi się do faktu, że przedszkole instytucja edukacyjna jest zobowiązany do zapewnienia ich życia i zdrowia uczniów. Jeśli to konieczne, dziecko opieki zdrowotnej powinny być zapewnione, więc te instytucje opieki nad dziećmi, które nie mają gabinecie lekarskim, naruszają gwarancję opieki medycznej, a zatem muszą być zamknięte.
  4. Które mają być chronione przed nadużyciami. Opiekunowie często może krzyczeć, a nawet gorzej – hit dzieci. To jest absolutnie niedopuszczalne i musi zostać zatrzymany jako rodziców i administracji ogrodu.
  5. Aby zabezpieczyć potrzeby i zainteresowania dziecka. Dzieci powinny mieć należytą uwagę, zabawki i podstawowych zasad higieny – aby spełnić wszystkie wymagania.
  6. Na jakość żywności. Dziecko organizm potrzebuje odpowiedniej jakości, pełny przepływ żywności przez cały dzień. Jeżeli dzieci są podane produkty z minął termin ważności, prawa dziecka są łamane, a rodzice mogą złożyć skargę do prokuratury.

Czym jest przemoc wobec dzieci?

Definicja „nadużycie” oznacza bicie, seksualnej, emocjonalnej lub fizycznej przemocy (np krzyczy, obrażenie upokorzenie). W przedszkolach naruszeniem takiego planu są częste, a wychowawcy rozważyć normalny krzyczy na dzieci, nazywają je brzydkie słowa, zapłacić policzek. Jeśli dowiedział się, że prawa dziecka są łamane (przykłady takich sytuacjach nie są rzadkie), który jest stosowany do dziecka żadnej przemocy, przełożyć go do innego przedszkola.

Rodzice mogą chronić dzieci w przedszkolu?

To rodzice mogą i powinny zapewnić, że prawa dzieci w wieku przedszkolnym instytucji edukacyjnych nie są naruszane. Przy wyborze przedszkola mamusie i tatusiowie są wymagane w celu sprawdzenia poziomu kwalifikacji nauczycieli, do których prowadzą swoje dzieci. Jeśli dziecko po pierwszej wizycie w przedszkolu niegrzecznej domu, nie chce spać, płacze bez powodu, to nie jest uczucie dyskomfortu. Rodzice powinni uważnie obserwować dziecko, jeśli po 3-4 dniach nie zmieni swojego zachowania, zwiększone niepokój, porozmawiać z nauczycielami. Jeśli nic się nie zmieni po rozmowie, a dziecko nie chce iść do przedszkola, znaleźć innego przedszkola dla niego.

Co rodzice powinni poprosić?

Nie zapomnij wziąć zainteresowanie przez uchwalony pod kontrolą, poprosić o tych klas, nauczycieli, którzy spędzają na rozwój kreatywności i inteligencji dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkole, które ceni swoją reputację, zawsze współpracował z rodzicami, a nawet zachęca je otworzyć klasę, więc mogą zobaczyć, jak stworzyć dziecku wiedzieć, jakie umiejętności są tworzone podczas jego twórczych zadań.

Jak rodzice zachowują jeśli naruszeń?

Najpierw trzeba składać na piśmie do kierownika przedszkola, poproś go, aby zatrzymać nielegalnych działań ze strony pracowników. Jeśli pozytywne wyniki nie są zbliżające się kontaktować ze skargi do prokuratora. Instytucja ta zostanie przeprowadzone dochodzenie wewnętrzne, jej wyniki będą zapoznanie rodziców, którzy uważają, że ich prawa zostały naruszone przez pracowników przedszkola malucha.

Głównym zadaniem – aby pamiętać, że dziecko jest w wieku 2-3 lat nie będzie w stanie radzić sobie sami. Oczywiście, dziś wiele dzieci w tym wieku już wiedzą, jak włączyć telewizor do oglądania kreskówek, lub „kopać” w ojca telefonu komórkowego. Jednak nie oznacza to, że będą w stanie walczyć niegrzeczne pedagog, że i dążyć do krzyczeć lub uderzyć. Spróbuj często zapytać dziecko o wydarzeniach w ogrodzie. Bardzo często wspomina nażywsze chwile przyjemne i nieprzyjemne, więc coś ci powiedzieć o nich nie może. Po że aktywne kroki nie ociągać się, tak, że dziecko nie otrzyma uraz psychiczny.