601 Shares 2111 views

Eksperymentalna praca w przedszkolu

W przedszkolu dzieci są nie tylko gry i zabawy, ale również przez cały okres badania. Aby to zrobić, istnieje tak wiele różnych sposobów. Obecnie ważnym elementem rozwoju dziecka jest aktywność pilot w przedszkolu.


Co to jest

Każdy wie, że dziecko uczy się, wykorzystując wszystkie swoje rezerwy – słuch, węch, dotyk i zobaczyć. Najprostszym i najbardziej intuicyjny sposób powiedzieć okruchy konkretnego działania – wystarczy, aby pokazać, jak to wszystko się dzieje. Dlatego działalność eksperymentalna w przedszkolu jest bardzo ważne, aby nauczyć przedszkolaków podstaw fizyki, chemii i biologii.

Jak wybrać motyw

W czystej nauce dzieci, podczas gdy nie jest zainteresowany. Dlatego nauczyciel musi wybrać sesje bardzo mądrze to temat, który przyciąga uwagę wszystkich dzieci. Należy zacząć od tego, co nas otacza. Po tym wszystkim, dzieci naprawdę interesuje prawie wszystko. Tematy mogą wpływać na życie i przyrody nieożywionej – wszystko o danej osobie.

Co robić

Aktywność doświadczalnych w przedszkola powinno odbywać się w połączeniu z różnymi formami szkolenia. Tak, że dziecko nie należy szukać tylko do nauczyciela. On potrzebuje usłyszeć, dlaczego musimy z tego, że mogą wystąpić pewne zmiany sposobu działania. Również dobre dzieci do zaangażowania się w różnych eksperymentach. Po tym wszystkim, to jest bardzo proste, aby dać dzieciakowi zadanie postawić dom w przezroczystym pojemniku cebuli i obserwować jak rośnie. Po już w ogrodzie, możliwe jest, aby zorganizować wystawę kiełkujących roślin, dzieci lubią popisywać się swoimi doświadczeniami.

Doświadczenia z pierwszych

działalność eksperymentalna w przedszkolu nie powinno być trudne, aby przejść przy użyciu drogiego sprzętu. To wystarczy do podjęcia prostych rzeczy, które są zawsze pod ręką. Dzieci mogą pokazać eksperyment z wodą: w jakich warunkach może się zdarzyć – płyn, zamrożone, i pary. Trzeba będzie tylko dzban wody, środki do ogrzewania i chłodzenia miejsce. Oprócz głównego celu z dziećmi jest dużo o tym mówić, a po drodze wiele przydatnych zrobić. Tak więc woda w garnku można mierzyć w różnych pojemnościach: Herbata i łyżkę, kubek, trzeba powiedzieć, że woda w morzach i rzekach inaczej – świeże i soli, itd. Wstępnie dzieci może zostać poproszony nosić odzież ochronną do klasy, bo w laboratorium muszą być .. tylko spetsforme. Dziecko będzie go kochać.

Doświadczenia sekundę

działalność eksperymentalna w przedszkolu może być dość długi. Na przykład, dzieci mogą zostać zakwestionowane obserwować rośliny w samej grupie. Dzieci trzeba będzie podlewać roślinę, dbać o niego zerwać pożółkłych liści, vspushivat gleby. Można przypisać każdemu uczniowi swoją zieloną znajomego, a następnie porównać wyniki eksperymentu. Wzdłuż drogi, dzieci muszą mówić o wielu rzeczach: jak podlewać kwiaty kiedy lepiej jest przeszczep i dlaczego, powiedz mu, używając liści jest zasilany przez słońce, i tak dalej ..

o wiele

Działania pilotażowe w przedszkolu nie powinno być ściśle ograniczone niektórych klatek. Dobrze, jeśli nauczyciele są po prostu prosząc dzieci o czym są zainteresowani, aby nauczyć się dzielić z planami dziecięcych na następnej lekcji. Jedynym sposobem, dzieci mogą łatwo być zainteresowany i zaangażowany w proces edukacyjny, bez żadnych problemów.