201 Shares 1578 views

Zobaczmy, dlaczego dziecko płacze przed snem?

Zastanawiając się, dlaczego dziecko płacze przed snem, każda matka najpierw podejrzewa go o jakieś dolegliwości. Oczywiście! Jest ich tylu, ale dziecko jest tak małe i bezbronne! Pomyślmy jednak bez paniki, czy naprawdę jest tak straszna w rzeczywistości? Czy to możliwe, że krzyki i niechęć do snu nie są spowodowane złym stanem zdrowia okruchów?

Czy dziecko płacze przed pójściem spać? Komarowski mówi o zasadach przygotowania się do snu

Najbardziej znany lekarz naszych czasów twierdzi, że należy zapewnić zdrowy i zdrowy sen dziecka poprzez stworzenie normalnego środowiska w pokoju, w którym dziecko śpi. Oznacza to, że:

  1. Nie ma akumulatorów pyłu w postaci dywaników, wkładek, mnóstwa miękkich zabawek w pokoju dla dzieci!
  2. Temperatura powietrza w pokoju do spania nie powinna przekraczać 20 °, a wilgotność odpowiednio 50-70%.
  3. Grzejniki, które osuszają powietrze, a ciepłe rzeczy nie pomogą Ci zasnąć, raczej przeciwnie, sprawi, że jego sen stanie się niepokojący i ciężki.

Dopiero w normalnych warunkach dziecko będzie spokojnie zasnąć, nie sygnalizując "głupich" rodzicom, że ich dyskomfort.

Dlaczego dziecko płacze przed snem? W dół z złymi nawykami!

Ale nie tylko powyższe czynniki zapobiegają spaniu dziecka. Być może nauczyłeś go zasnąć tylko w twoich ramionach (a raczej uczynił)? W ten sposób zaczął obowiązywać instynkt noworodka.

Faktem jest, że jego związek z matką do określonego wieku jest bardzo silny. Bez tego, dziecko nie czuje się chronione. I może to zrealizować tylko wtedy, gdy jest na dłoniach i czuje się coś wielkiego i ciepłego obok niego. I ulegając takiej prowokacji, moja matka tylko bardziej wyrównuje ten instynkt.

Inaczej mówiąc, różne dzieci są wyrażane w różnym stopniu, podczas gdy spanie na twoich rękach nie stanie się poważnym problemem, jeśli nie poprosisz dziecka o jego zapotrzebowanie.

Najważniejsze jest, aby upewnić się, że krzyki przed pójściem spać to tylko chęć bycia "bezpiecznym". Jasne jest, że żaden ból nie wynika z faktu, że dziecko zostało odebrane. Jeśli krzyczy w łóżeczku i natychmiast przestanie rozmawiać na jego dłoniach, bądź cierpliwy i poczekaj na jego burzliwe emocje, pocieszając się myślą, że wkrótce minie. Ale jeśli niemowlak wyjmuje z szopki nadal płacze, musisz szukać innych powodów niepokoju Twojego dziecka.

Dlaczego dziecko płacze przed pójściem spać: być może jest chory?

Dziecko płaczące może próbować opowiedzieć ci o jego nieszczęśliwym stanie: brzuch ma ból, nosa jest źle oddychany, zęby są rozcięte itp. Na pewno nie tylko nastroje przed snem będą objawem choroby. Jeśli stwierdzisz, że dziecko jest chore – skonsultuj się z pediatrą. Pomoże Ci zająć się problemem i znaleźć niezbędne leczenie.

Ciągłe kaprysy i niechęć do snu mogą być konsekwencją rozwoju lęków lub fobii u dziecka. W takim przypadku potrzebny jest neurolog.

Dziecko płacze wieczorem przed snem

Aby spokojny sen, oczywiście, trzeba pracować na świeżym powietrzu i zmęczyć się w ciągu dnia. Ale nie przesadzaj! Nie należy biegać i skakać krótko przed zapakowaniem – wtedy są łzy.

Bliżej wieczoru nie usiądź cicho z czymś cichym, a kiedy idziesz spać, spróbuj z nim na chwilę, trzymając okruszkę ręką i śpiewając cicho lub opowiadając historię. Być może jest to, co dzieciak próbuje osiągnąć.

Ciepło w komunikacji, miłości i troskliwości pomoże rodzicom zrozumieć, dlaczego dziecko krzyczy przed pójściem do łóżka i wyeliminuje ten problem.