850 Shares 5982 views

Poprawna pisownia streszczeń

Coraz więcej Wymogi dotyczące projektowania, tekstu i listy źródeł wykorzystanych przy pisaniu wypracowań lub końcowe prace kwalifikacyjne tysięcy studentów są zmuszeni cierpieć z każdym rokiem. I wielu z nich nie rozumie, dlaczego taki nacisk na proste formatowanie tekstu, jeśli najważniejsze – treści.

Oczywiście, mówiąc o liście źródeł używane, mimowolnie zacząć myśleć o istotnych faktach, które muszą być określone po każdym z nich. Czy to streszczeń rozpraw, podręczników i pomocy dydaktycznych, książek, leksykony, słowniki, każde źródło wymaga specjalnego podejścia i zgodności z zestawem reguł. Należy zauważyć, że w różnych instytucji lub uczelni, zasady są różne. Całości jest tylko to, co jest wymagane, aby wskazać autora, celem tej książki, nazwę redakcji, roku wydania, miasto i wydawca, liczba stron w źródle.

Znacznie bardziej skomplikowane rzeczy ze źródeł elektronicznych, ponieważ większość uczniów prowadzone są obecnie prace informacja jest z sieci. Nie można po prostu skopiować tekst na stronie internetowej i opuścić listę źródeł używane, link do strony. Trzeba dowiedzieć się, kim jest autor artykułu, w którym roku został on napisany, czy jest to normalne lub fragment artykułu z czasopisma, książki lub jakiegokolwiek innego źródła, że czasami sieć nie jest możliwe. Istnieje problem z tym, że tereny, czasami przenieść do nowych usług, aktualizacji informacji, usuwając stare artykuły, czyli w przypadku gdy Komisja zdecyduje się sprawdzić źródło elektronów, jest prawdopodobne, że już nie istnieje.

Tylko nie zapomnij, że wymienienie nazwisk każdej osoby w pracy powinny towarzyszyć odniesienie do źródła. Oznacza to, że w rzeczywistości, wszystkie nazwiska, które pojawiają się w tekście, niezależnie od pozycji człowieka i jego wkład niepieniężny – działalność musi odwoływać się do własnej pracy (lub, jeśli nie jest to ich własna analiza aktywności przy użyciu nazw zarówno fikcyjne i rzeczywiste) ,

Oczywiście, wszystkie te niefortunne zasadą, że co roku tysiące studentów próbują „obejść”, są zasadne. Wiek nowoczesnych technologii sprawia, że jest możliwe, aby znaleźć prawie żadnych informacji w zakresie niezbędnym. Większość esejów, raportów, wypracowań skopiowane z internetu, nawet nie próbując czytać, tym więcej analiz. Więc co uczniowie w jakikolwiek sposób – które oddziałują z informacją, że oni wybrać się na własną rękę, to jest konieczne dla realizacji zasad projektowania.

I niech ta młodzież, która zajmuje się pracą sprawozdawczym teraz, albo do kogo jest ona tylko czeka, wydaje się, że wszystkie formalności są tworzone tylko na tym, że do „ich męki” w przyszłości, będą sobie sprawę, że z powodu tych warunków ich nie uzyskali niezastąpionym w w dzisiejszych czasach, umiejętność pracy z tekstem i informacji.