353 Shares 9619 views

Akademia Rolnicza w Petersburgu: Historia i nowoczesność

Rosja była krajem agrarnym od ponad tysiąca lat. A dzisiaj, pomimo istnienia rozwiniętego przemysłu, sektora rolnego nadal odgrywa ważną rolę w naszej gospodarce. Dlatego nie należy lekceważyć znaczenia szkolenia wykwalifikowanego personelu dla przemysłu. Jedną z uczelni, zajmujących się od lat w tej trudnej misji jest Akademia Rolnicza (St. Petersburg).


Adresy i kontakty

Dziś SPbGAU znajduje się na stronie: Puszkina, Petersburg autostrady, 2. Ponadto w Polessk, przy ul. Sovetskaya, d. 10, Kaliningrad znajduje się oddział. Jeśli chodzi o organizację pobytu studentów niebędących rezydentami, Akademia Rolnicza w Petersburgu ma własny kampus z centrów kulturalnych i sportowych, również znajdujący się w mieście Puszkin.

Pierwsze kursy rolnych w Petersburgu

Wiadomym jest, że w pierwszej rosyjskiej imperialnej dekretu w sprawie ustanowienia specjalnej szkoły, gdzie uczono na „wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat rolnictwa” odnosi się do 1797 roku.

Jednak pierwsze kursy rolnych w Petersburgu powstała dopiero w 1904 roku. I było wyższe stopy damskie dla absolwentów szkół średnich, które są organizowane przez profesora I. A. Stebuta. Pierwszy zestaw kursów Stebutovskih składała się z 80 stażystów, którzy nauczali 4 kilkunastu profesorów. Wszystko stało się jasne, że kraj potrzebuje więcej rolnikami, w wyniku powstało jedno, tak zwane kursy Kamennoostrovsky dla mężczyzn i kobiet, które nie służy jedynie agronomów, ale także zwierząt gospodarskich, geodetów i przedstawicieli innych zawodów, w ciągu dwóch lat.

Akademia Rolnicza (St. Petersburg): Historia

W 1918 roku, stan Radziecki reorganizacji wszystkich istniejących w Petersburgu agrotechnicznych kursów w instytucjach rolniczych.

Zatem kilka akt uniwersytety stal rolny w Petersburgu. Opowiadający o edukacji rolniczej w Leningradzie (Petersburgu), niemożliwe jest milczeć o jednym ze swoich bohaterskich stronach. Faktem jest, że podczas gdy po rozpoczęciu II wojny światowej, uczniowie i kadra nauczycielska zostało ewakuowanych z regionu Leningradu, ci, którzy pozostali, znalazł siłę, by zorganizować blokadę warzyw rosnących gospodarek i uczyć tysiące akrów ziemi dziewiczej. Praca tych znaków może być utożsamiane z wyczynów na polu bitwy, ponieważ uprawiane produkty mogą uratować tysiące istnień ludzkich. W kolejnych latach (do roku 1954) Leningrad instytutów rolniczych wielokrotnie zreorganizowane, podczas gdy w 1954 roku został ostatecznie tworzą jedną instytucję – Leningradzkim Instytucie Rolniczym, położony w miejscowości Puszkina. W 1991 roku uczelnia została przemianowana agrarnej State University of St. Petersburg. W latach 1990-2000, kierownictwo i personel na modernizację wielką pracę SPbGAU przeprowadzono University. W szczególności, tworzenie nowych wydziałów, zaproszeni profesorowie z innych szkół w kraju, a także wprowadzenie nowych metod nauczania, z uwzględnieniem międzynarodowego doświadczenia w organizowaniu wykształcenie wyższe.

Petersburg rolna University: działy

Dzisiaj, działania edukacyjne prowadzone są w SPbGAU 36 różnych specjalności, istnieje 13 wydziałów. Wśród nich, Wydział Gleboznawstwa i Agroekologia, zarządzania, prawa, agronomii, dziedzictwa naturalnego i kulturowego, ekonomicznego, ziemi, ochrony roślin i kwarantanny, Zooengineering i innych. Ponadto Akademia ma ogólny wydział uniwersytecki języków obcych w 1933 roku, który nauczył się francuski, angielski, niemiecki i rosyjski (dla obcokrajowców) język. Petersburg State University rolna zapewnia również szkolenia w 38 programów w podyplomowych i doktoranckich. Regularnie bronił kandydata i doktorskich.

Znani profesorowie i absolwenci

Akademia Rolnicza w Petersburgu jest słusznie dumna ze swoich słynnych absolwentów, którzy od ponad 100 lat istnienia tej instytucji wykonane wielki wkład w rozwój rolnictwa i gospodarki naszego kraju, jak i profesorów. W szczególności, w poszczególnych latach są badane i nauczał wielki genetyka N. I. Wawiłow, prof Wirginia Bryzgalov, gubernator regionu Leningrad A. Yu. Drozdenko, słynny dyplomata V. A. Zubkowa i innych.

jubileusz SPbGAU

W 2014 roku Akademia Rolnicza w Petersburgu będzie obchodzić swoje 110. urodziny. Aby uczcić to wydarzenie, kierownictwo uczelni wraz z uczniami i nauczanie personelu opracowany plan obchodów. Tak więc, w październiku 2014 roku, oczekuje się trzymać Kongres absolwentów, która będzie udziałem byłych uczniów, studentów i doktorantów SPbGAU.

Ponadto prowadzone filmowania historii uniwersytetu i nadchodzącej kolekcji jubileuszowej publikacji naukowych. I wreszcie, że planuje zorganizować koncert galowy, który będzie aktywny udział samych uczniów i nauczycieli. Zatem Petersburg rolna University, który jest najstarszym uniwersytetem rolniczym w Rosji, dziś kontynuuje tradycje ustanowione prof IA Stebut i doczekać się jutra.