764 Shares 3726 views

Iegudiile Archanioła – patrona sług Bożych

Wiara chrześcijańska mówi o istnieniu dwunastu archaniołów mają własną klasyfikację i protekcjonalny różne gałęzie działalności człowieka. W prawosławiu, zajmują one wyższy poziom hierarchiczny, między innymi bezcielesne duchy, ale, zgodnie z systemem z Pseudo-Dionizy Areopagita, jest niższa (osiem z dziewięciu) Ranking.


W Biblii, tytuł ten przyznawany jest tylko Michał archanioł Iegudiile ale również zasługuje na wzmiankę jako mało znany, ale odgrywa znaczącą rolę w życiu wiernego posłańca Boga.

Kto jest jehudiel

Nazwa niebiańskiego wojownika znam wielu chrześcijan, ponieważ nie znajduje się w Księdze Boga. Wszystko, co wiemy o nim teraz, zaczerpnięte z katolicyzmu biblijnych cytatów i opowiadań.

Uważa się, że pierwszy anioł Iegudiile zszedł do ludu Izraela, aby chronić go od prześladowców w czasie 40-letniej wędrówki przez pustynię i ukarać niegodziwych-niewiernych. Przypomnienie tego tradycyjnie służy jako odwołania do Boga Mojżeszowi (Wj 23;. 20-21).

O akty wysłannika Boga powiedzieć wiele starożytnych tradycji i katolicki kronikę XV-XVI w., A jego nazwa pierwszy dowiedział się o objawieniach Amadeus Potrugalskogo. W dosłownym tłumaczeniu z hebrajskiego oznacza „Chwała Bogu”. I nie bez powodu: Yehuda jest patronem pracowników na chwałę Boga – duchownych, sędziów i sędziów.

A jednak, mimo pozornie dużej roli w życiu wierzących, cześć ludzkiej rady wycofał się z katolickim kultem powrotem w XVII wieku, ale został przeniesiony do życia św Demetriusz z Rostowa.

Jednak do tej pory niewiele wiadomo modlitwy do Boga asystenta i Akatyst archanioła Iegudiilu nie da się znaleźć, nawet w rozległej sieci.

Jak przedstawiono Archanioł

Tylko dzięki tłumaczeń Dmitriya Rostovskogo nazwano wygląda jehudiel (według Amadeus w Portugalii, która szczegółowo opisuje jego wygląd w swoich objawieniach).

Twarz Archanioła jest często napisane na ikony, mających zapewnić ochronę. W prawej ręce zaciska złotą koronę – nagrodę za dobre uczynki, a w jego lewej trzyma bicz o trzech końcach, symbolizujące grzechy niewiary i lenistwo.

Zatem jehudiel, z wizerunkiem ikony już nie znajduje się w żadnej z dużej świątyni, zachęca chrześcijan, by być posłusznym woli Boga i robić rzeczy na chwałę Pana.

Kto chroni jehudiel

Jak wspomniano wcześniej, jehudiel – obrońca wiary, więc im więcej ludzi poświęconych Bogu, tym bardziej korzystne, że będzie archanioła. Z drugiej strony, osłabienie religijności prowadzi do utraty jego ochrony.

Oprócz ochrony osób na stanowiskach kierowniczych, archanioł Iegudiile pomaga zaangażowany w sztuce (jako talent – dar od Boga) oraz pracowników z korzyścią dla społeczeństwa. I oczywiście, „Pan Słowian” dba o kapłanów, zakonników i patriarchów, ponieważ ich działania umacniają wiarę ludzi.

Dlatego jehudiel pracować w wysokiej wartości i kreatywności – to właśnie w tych obszarach to asysty. Dla osiągnięcia tych celów w dłoniach jest korona ze złota, którego archanioł położyć na czole, aby chwalić Boga przez swoje działania po jego śmierci.

Jehudiel: modlitwa, przekształca się w nim

Czytanie modlitwy – integralną częścią życia człowieka wierzącego. Podejście do tego działania powinien być odpowiedzialny i z całego serca, bo, pomimo faktu, że „Pan Słowian” słuchajcie adresowane do słowa, modlitwa będzie znacznie bardziej skuteczne, jeśli jego zupełnej szczerości i nadzieję na wykonanie:

„Święty Archanioł Iegudiile, wieczny zwolennik którzy wybrali drogiego drogę Chrystusa, aby pozbyć się tego strasznego grzechu lenistwa i dać siłę do dobrych uczynków. Jesteś wielkim obrońcą woli i chwały Boga, pomóż mi zrobić to samo w imię Ojca i Syna, wzmacniają serce myślami o czarnym i myśli nietrwałości, daj mi zrozumienie, głupcze! W imię Trójcy Świętej, teraz i zawsze i zawsze. Amen! "

Zgodnie z zasadami, to modlitwa do czytania w soboty, rano i wieczorem przed snem. Ale ponieważ jest to tylko jeden, choć w różnych formach, aby powiedzieć, że odwołanie jest możliwe, a w pozostałe dni, najważniejsze – mieć w tym samym czasie czystych intencji i szczerej wiary.

symbolizm

Głównymi bohaterami są jehudiel złotą koronę i bicz z trzema końcówkami, niektóre obrazy są zastąpione na pręcie. Ponadto, wierzący stają się nieodłącznym przypisać inne archaniołów czczone insygnia, takie jak kolory i odcienie, zapachowych lub naturalnych kamieni. Te ostatnie mogą być zarówno cenne i nie-wartości w przemyśle jubilerskim.

Jednak nie wiadomo, co kamień nadaje się archanioł Iegudiilu. Dziś to nie jest akceptowana jako ikony zdobienia z jego twarzy, z wyjątkiem wynagrodzenia pozłacanej na górze warstwy farby. Ale czasami farby stosowane zmielonych kamieni: lapis lazuli, malachit lub turkus.

Kolor „Słowian Pana” przypisuje się fioletowy, tak ozdobić go z obrazem, jeśli chcesz, możesz użyć agat, ametyst lub charroit.