202 Shares 6254 views

TOP miasta przedmieściach. Ocena miast w Kalifornii

Region Moskwy, który jest nieoficjalnie nazywany Podmoskovem, jest składową Federacji Rosyjskiej, która jest częścią Centralnego Okręgu Federalnego. Jakie jest jego centrum administracyjne? W rzeczywistości jest to miasto Moskwy, ale niektóre organy państwowe tej jednostki są nie tylko w stolicy Rosji, ale w mieście Krasnogorsk.


Na mapie region moskiewski znajduje się w dorzeczu rzek Oka i Wołgi, Klyazma i Moskwy. Położenie regionu moskiewskiego jest centralną częścią Planu Wschodnioeuropejskiego.

Na północy i północno-zachodniej granicy regionu leży Tverskaya. Na wschodzie i północnym wschodzie, sąsiedzi z Vladimirskaya. Po pokonaniu południowych granic regionu moskiewskiego można dotrzeć do regionu Tuula, a zachodnich do Smoleńska. Południowym zachodzie regionu moskiewskiego jest Kaluga, a południowo-wschodnie – Ryazan. Na północy region moskiewski graniczy z regionem Jarosławiec. Ale ta strona jest dość mała.

Data powstania w Moskwie to 14.01.1929 r. Przedtem (od 1708 r.) Terytorium to była prowincją.

Region otrzymał nazwę od stolicy Rosji. Jednak główne miasto naszego kraju jest odrębnym podmiotem Federacji Rosyjskiej, nie włączonym do regionu moskiewskiego.

Miasta poza obwodnicą Moskwy

Według danych z badań, wielu Rosjan uważa Moskwę za miasto, które pozwala osobie w pełni wykorzystać swoje możliwości. Oczywiście, w stolicy jest wiele zabytków architektury, muzeów, świątyń i miejsc historycznych. Jednak trudne warunki rytmu nie pozostawiają mieszkańcom czasu na ich wizytę. Cóż, kiedy nadejdzie weekend i krótkie wakacje, Miłoszowie mają tendencję do opuszczania korków i zgiełku miasta. Na zwiedzanie stolicy można zobaczyć, co do zasady, goście ze wszystkich zakątków Rosji iz obcych krajów.

Poznaj i ciesz się zwiedzaniem pięknych i ciekawych miejsc turystycznych Moskwy i turystów mogą zwiedzić miasta Moskwy. W tym przypadku wycieczki do regionu zaoszczędzą pieniądze, dając przyjemną rozrywkę.

Istnieje pewna lista, w tym najlepsze miasta w regionie moskiewskim, z którymi zaleca się zapoznanie się ściślej. Jest interesujące dla tych, którzy wybierają sobie trasę turystyczną. Aby zapoznać się z tą listą i tym, którzy postanowili kupić nieruchomość bliżej metropolii. Co on jest, rankingiem najbardziej wartego sąsiedztwa stolicy?

Korzystna sytuacja ekologiczna

Najczystsze miasta regionu moskiewskiego znajdują się w północno-zachodnich i zachodnich regionach regionu. Znajdują się one w znacznej odległości od obwodnicy Moskwy (od 50 do 100 km).
Oceną najlepszych miast regionu Moskwy w zależności od sytuacji ekologicznej według danych z roku 2015 kieruje Odintsovo. Osada ta może być słusznie dumna z jego krajobrazu i różnorodności biologicznej, co daje możliwość przywrócenia własnego ekosystemu.

Ekologiczne dobro Odintsovo jest otoczone licznymi lasami, w których znajduje się duża liczba sanatoriów. Mieszkańcy stolicy i regionu moskiewskiego dążą do poprawy ich zdrowia przy użyciu wody z siarczanu magnezu i wapnia, która zapewnia właściwości lecznicze i lecznicze.

Na drugim miejscu na liście "Najlepszych miast regionu moskiewskiego w warunkach ekologicznych" jest Korolev. Jest to duże centrum naukowe i produkcyjne regionu, czystość atmosfery jest utrzymywana przez liczne parki, place i zielone przestrzenie. Większość terytorium miasta, administracja podała letnią konstrukcję. Pozwoliło to znacznie zwiększyć już istniejący kompleks ekologiczny.

Trzecim z najlepszych "Najlepszych miast regionu Moskwy w warunkach ekologicznych" jest Domodiedowo. Osada ta otoczona jest ze wszystkich stron strefą parku leśnego, która oczyszcza powietrze. Na terenie Domodedovo znajduje się kompleks sanatoryjny "Bor" i sanatorium "Podmoskovye". Znaczna część miasta jest przeznaczona na domy wakacyjne. Atrakcyjnym miejscem do osadnictwa jest jego pierwotny pagórkowaty teren, a także sosnowy las i pas lasów.

Ostatnimi miejscami rankingu są miasta o liczbie mieszkańców poniżej sto tysięcy osób. Czyste ekologicznie są uważane za Star i Reutov, Losino-Petrovsky i Chernogolovka. G. Fryazino, Jubilee, Klimovsk i Roshal kończą listę.

Miasto Istra nie jest jeszcze liderem naszego rankingu. Naro-Fomisk i Dmitrov nie znajdują się na szczycie listy najbardziej przyjaznych środowisku osad. Miasto Klin nie znajduje się na tej liście. Nadal jednak zasługują na uwagę. W tych miastach wprowadza się nowoczesną, ekologiczną infrastrukturę, a programy mające na celu oczyszczanie atmosfery są stale stosowane. Dzięki temu istnieje ogromna szansa, aby te miasta znalazły się na pierwszym miejscu najbardziej przyjaznym dla środowiska w najbliższej przyszłości.

Weźmy na przykład miasto Klin. Sytuacja środowiskowa jest pogarszona przez zakład chemiczny działający tutaj. Ponadto, w sąsiedztwie miasta znajduje się składowisko, które przechowuje odpady 4 klasy zagrożenia. Obecnie zakład chemiczny znajduje się w ścisłej strukturze działalności produkcyjnej. Specjaliści firmy, a także jej kierownictwo, studiują nauki ekologiczne na specjalnych kursach otwartych w mieście. Tu nauczają dwóch programów, mianowicie:

– właściwe postępowanie z odpadami niebezpiecznymi i szkodliwymi;
– ochrona środowiska i zarządzanie wykorzystaniem zasobów naturalnych.

Gdzie na przedmieściach Moskwy powietrze jest najbardziej zanieczyszczone?

Miasto Noginsk z regionu moskiewskiego jest obszarem, w którym znajdują się przemysłowe zanieczyszczenia środowiska. Są takie przedsiębiorstwa w Mytishchi i Sergiev Posad, w Orechowie-Zuevo i Woskresensku, w Elektrostalu i Jegoriewcu. Według 2012 najbardziej zanieczyszczone powietrze znajdowało się w Mytishchi i Serpukhov. Miasto Kolomna, będące najbardziej przemysłową osadą w regionie moskiewskim, także budzi obawy wśród ekologów.

Zanieczyszczenie atmosfery w rejonie zbiornika Pirogov ułatwia zrzut odpadów promieniotwórczych zlokalizowanych w kamieniołomie Zhostovo. Sytuacja nie jest przyjemna, a pan Staraya Kupavna. Na terenie tej miejscowości znajduje się przedsiębiorstwo izotopowe. A jeśli wcześniej pan Staraya Kupavna był cudownym miejscem odpoczynku dla tych, którzy zdecydują się spędzić czas z dala od zgiełku i gazociągu na ulicach metropolitalnych, dzisiaj ekologia tego obszaru dotknięta jest tutaj strefą przemysłową.

Jednym z negatywnych czynników jest bliskość Starej Kupavny z Moskwy i bliskość ruchliwej autostrady, wzdłuż której przemieszczają się samochody i ciężarówki.

Ocena miast wg liczby ludności

Szacuje się, że Rosstat, który stwierdził liczbę mieszkańców regionu moskiewskiego od 01.01.2016 r. Ludność tego największego i najbardziej gęsto zaludnionego regionu Rosji wynosi 7,3 miliona osób.

Największymi miastami w Moskwie są Balashikha (260 000), Khimki (232 000) i Podolsk (223 000). Łącznie w liście Rosstat znajduje się 20 osad, których liczba przekracza 100 tysięcy osób. Ostatnim, dwudziestym miejscem jest miasto Noginsk, region moskiewski. Ma 102 tys. Mieszkańców. Kolejne 28 miast ma od 30 do 100 tysięcy mieszkańców. Największy z nich – Dolgoprudny (98 tys.). Na tej samej liście – Fryazino i Klin, Istra i wiele innych. Zamyka listę podobnych miast Mozhaisk. Ma 30 tysięcy osób.

Trasy turystyczne

Najlepsze miasta w regionie moskiewskim zostały wybrane do podróży nie tylko przez mieszkańców stolicy, ale także przez swoich gości. Pomimo faktu, że region ten jest stosunkowo młody, wiele osad na jego terytorium pojawiło się już w XII i XIV w. Trasy turystyczne miłośników historii przez wszystkie środki przechodzą przez najstarsze z nich. To tutaj można podziwiać wspaniałe dwory, popatrzeć na zabytki architektury i po prostu przemierzać miejsca, które kochają do serca Rosji. Atrakcyjne dla turystów są nadal zachowane mury Kremla i świątyń, klasztorów, ziemnych murów obronnych i starożytnych miejsc.

Volokolamsk

Jest to najstarsza miejscowość, położona na terenie regionu moskiewskiego. Bez wątpienia może bezpiecznie poprowadzić ocenę najstarszych miast w regionie. Pierwsza wzmianka o Volokolamsk w analfabetach dotyczy 1135, to znaczy 12 lat wcześniej niż Moskwa. Do XVIII w. Ta osada miała inne imię. Przez to szlak handlowy, przez który kupcy transportowali towary z Nowogrodu na ziemie Ryazan i Moskwa. Obecny Volokolamsk został wtedy nazwany Volokiem. To nie jest przypadkowe. Tutaj Nowgorodianie ciągnęli statki towarami, aby dostać się z rzeki Lamy do Wołoszczyny.

Ci, którzy są zainteresowani miastami regionu moskiewskiego, które warto zobaczyć, muszą z pewnością odwiedzić miasto Volokolamsk. Zachowano tu najstarszy budynek, który był dawniej w murach wybudowanego Kremla. Ten budynek Biały Kamień Zmartwychwstania, który jest pomnikiem architektonicznym XV w. Niestety, Kreml został zbudowany z drewna, więc jego ściany i wieże nie były zachowane.

Niedaleko od Wołokolamska znajduje się klasztor Iosifo-Volotsky. Został też wzniesiony w XV w. Z całego zespołu architektonicznego można podziwiać kościół Epiphany i kościół Piotra i Pawła, Katedrę Wniebowstąpienia i ruiny unikalnej dzwonnicy. Są tu również mury z wieżami otaczającymi klasztor. Struktura ta została wzniesiona w XVII wieku.

Dziś Volokolamsk to czyste i zielone miasto. Ponadto jest to centrum międzynarodowych festiwali kina wojskowo-patriotycznego, które odbywały się od 2004 roku pod nazwą "granica Volokolamskiego". W pobliżu miasta znajduje się muzeum i pomnik 28 bohaterów-panfiłów.

Kolomna

W kronice z 1177 r. Po raz pierwszy wspomniano o twierdzce granicznej, położonej na granicy władzy moskiewskiej i ryazańskiej. Budynek nie przypomina dzisiejszego miasta Kolomna. Osada powstała kilkadziesiąt lat przed pierwszą wzmianką, a tym samym przez prawo może być na drugim miejscu w rankingu najstarszych miast regionu moskiewskiego.

W dawnych czasach wojsko rosyjskie tradycyjnie zgromadziło się w Kolomnie, prowadząc kampanie wojskowe przeciwko Tatarowi i Mongolowi. To było najbogatsze miasto po Moskwie. Co ciekawe, fakt, że Kolomna, położona pomiędzy trzema rzekami – Moskwą, Kolomną i Oką, która była opłacalna dla kupców, była ciągłą przyczyną walki między książąt rozdrobnionego Rus, a w połowie 15 wieku. Przez jakiś czas został uznany za stolicę Moskwy.

Wśród historycznych miejsc, które można zwiedzać w mieście, jest zachowana częściowo Kreml Kolomna. Ten budynek, wzniesiony w XVI wieku, jest zabytkiem architektury obronnej starożytnego Rusi. W pewnym momencie dzięki Kremlowi wrogowie nie mogli rozstrzygnąć burzy. Goście hotelu mogą podziwiać słynną wieżę tego budynku – Marinkin. Według legendy, to w niej w 1614 roku uwięziony był wielki więzień Marina Mieciek.

Miejscowi mieszkańcy nazywają miasto Podmoskovny Suzdal. Dziś jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych dla turystów centrów turystycznych, gdzie prowadzona jest duża liczba modnych nowoczesnych projektów.

Zvenigorod

Są też inne starożytne miasta regionu moskiewskiego, które warto zobaczyć turystów. Jednym z nich jest Zvenigorod, założony w połowie XII wieku. Jego główną atrakcją jest klasztor Savvino-Storozhevsky. Ten klasztor został założony przez św. Sawy w XIV wieku. Został zbudowany na Górze Storozh.

Dzisiaj, na terenie klasztoru, można podziwiać jedną z najstarszych świątyń pozostawionych na ziemi moskiewskiej, Katedrę Narodzenia NMP (15 wieku). Do tej pory w Zvenigorod zachowały się starożytne mury obronne z wieżami i pałac cara Alexei Mikhailowicz z komórkami jego żony Marii Miloslavskaya. Na terenie klasztoru turyści mogą zobaczyć korpus braterski wyposażony w komórki.

Stupino

Początek tego miasta został położony w 15 wieku. To właśnie w tym okresie nad brzegiem rzeki. Oki w pobliżu Kashiry zbudowano klasztor Trójcy Beloslavsky. Ten budynek naraz stał się solidną obroną w obronie granic państwa moskiewskiego z nalotów Mongołów-Tatarów.

Z czasem wokół klasztoru powstało kilka osad, wśród których była wieś Stupinskaya. W XVIII w. Tereny w jej pobliżu należały do przedstawicieli szlachty dworu. Sheremetyje i Volkonskie, Orłowowie i Buturliny zbudowały swoje posiadłości na tych ziemiach. Do dziś zachowane budynki to niezwykłe zabytki architektury rosyjskiej.

W XIX wieku. Obecna dzielnica Stupino zaczęła się rozwijać przez przedsiębiorstwa przemysłowe. Jedną z nich była największa fabryka drukarni w Moskwie, należąca do braci Ermakova.

W 20. wieku. W obecnym Stupino wybudowano stację kolejową. Oddział ten przechodził z Moskwy. I tylko w dniu 14 września 1939 roku wszystkie połączenia wokół stacji zostały połączone. Zgodnie z dekretem Prezydium Rady Najwyższej RSFSR, zamiast rozdrobnionych osad, powstało miasto podległości.

Do tej pory Stupino to nowoczesne, przytulne i czyste miasto. Turyści chętnie odwiedzą nie tylko to miasto, ale także jego otoczenie. W końcu jest słynny rezerwat przyrody Prioksky, a prawdziwą dekoracją krajobrazową jest liczne zbiorniki wodne. W pobliżu miasta (7 km) płynie rzeka. Oka. Dzielnica Stupino jest kochana nie tylko przez turystów. Rosjanie czekają na liczne domy wypoczynkowe, pensjonaty i sanatoria.

Istrii

To miasto może uznać jedno z pierwszych miejsc w rankingu najpiękniejszych osad Moskwy. Zgadza się z tymi, którzy cenią sobie wielkość i ciekawy krajobraz górzystego terenu.

Dla turystów miasto Istra jest interesujące z nowym klasztorem w Jerozolimie, który znajduje się w pobliżu katedry zmartwychwstania. Jest to majestatyczny pomnik architektury, pozostawiając trwałe wrażenie. Początkowo budowniczowie klasztoru planowali postawić strukturę podobną do świątyni w Jerozolimie. Jednak powstały zespół stał się jeszcze bardziej majestatyczny.

Półgodzinną jazdą od miasta jest wiosna Siloam, której historia związana jest z klasztorem. Turyści zainteresowani starą architekturą Rosji chętnie odwiedzą wioskę Snegiri. Na jego terytorium znajduje się starożytna świątynia św. Serafima Sarov.

Zaraysk

To małe miasteczko nad rzeką. Sturgeon, którego populacja wynosi zaledwie 5 tysięcy mieszkańców, jest często nazywana muzeum miejskim. Pierwsze wzmianki o nim są w ankieterach z 1146 roku. Wtedy historycy uważają, że osada została spalona przez koczowników. I tylko w 1225 kronikach ponownie wspomnieć o tej osadzie, która została przebudowana, a nawet przeniesiona tutaj cudowną ikonę z Korsuna – św. Mikołaja.

W 1237 roku miasto zostało spalone przez oddziały Batu, a po remoncie nadano imię: Novogorodok na Sturgeon. Aby chronić się przed wrogami, został zamieniony w fortecę, zbudowując Kreml. I tylko w 17 wieku. Osada ta otrzymała swoją obecną nazwę – miasto Zaraysk. Jego Kreml jest jedyną konstrukcją obronną tego rodzaju na terenie regionu moskiewskiego. W jej murach jest bardzo niewiele budynków, z których dwa główne są kościoły. Pierwszą z nich jest katedra św. Mikołaja. Został wzniesiony w 1681 roku. Do tej pory katedra, zbudowana na modelu starożytnych świątyń rosyjskich, można oglądać tylko z zewnątrz. Wnętrze jest puste.

Znacznie później (na początku XX wieku) katedra Jana Chrzciciela została wzniesiona na terenie Kremla Zaraisk . Budynek jest pomyślany w neoklasycznym stylu i dziś jest aktywnym kościołem.

Obok katedry na Kremlu to budynek urzędowy miejsce, wzniesiony w 18 wieku. Do tej pory nie jest szkołą niedzielę. Tam na Kremlu i Chrztu kościoła św Serafima Sarovskogo.

Miasto Zaraysk interesujące dla miłośników historii pisarza nieruchomości FM Dostojewski i rzeźbiarz dom AS Golubkina. Spacerując po ulicach tej wsi, widzimy, że istnieje wiele pomniki wzniesione na cześć sławnych ludzi. To pomniki DM Pozharsky FM Dostojewski, KA Meretskov.

Najstarsza na ziemi jest Zaraysk Kościół św .. Nikolaya Chudotvortsa. Turyści odwiedzający miasto, należy przejść do niego, aby czcić cudowną ikonę Św.

Kubańczyk

Pierwsze osady pojawiły się w 15 wieku w tej dziedzinie. Była to wieś, która ma swoją główną rozwoju po zniesieniu pańszczyzny. Impulsem do rozwoju gospodarczego danego kolejowej, zbudowanego tu w tym czasie.

Pod koniec 19 wieku. we wsi otwarto szkołę ziemstwo, który był pierwszy oddział regionalny edukacji. W 20 wieku. tereny otaczające został wykorzystany jako poligon doświadczalny. Minęło czołgi, pojazdy testowe, a także różnych maszyn budowlanych.

Kubinka (Region Moskwa), ale jego obecny status dopiero w 2004 roku, a dziś, to miasto jest znane takie ważne dla obiektów krajów, jak Moskiewskiego Instytutu Radia i kosmicznych sił wojsk powietrznodesantowych.

Co warto zobaczyć w tym regionie dla turystów? Najważniejszym zabytkiem jest Centralne Muzeum pojazdów opancerzonych Ministerstwa Obrony Rosji. Jest on jednym z największych na świecie. Jego eksponaty – pojazdy opancerzone z różnych epok i rodzajów. To muzeum – rodzaj miasta, ulice, które są czołgi, transportery opancerzone, etc.

Popularne wśród turystów Centrum samoloty wyświetlacz. Miłośnicy starożytności cieszyć odwiedzenie Vassilyevskoe nieruchomości, a także na terenie miasta kościołów i kaplic – zabytków architektury rosyjskiej różnych epok.