420 Shares 7904 views

Jak zrobić radio z materiałów złomu i smartphone? Antena do radia. Efekt radiu

Załóżmy, że w tym wieku radia przenośne gadżety nie są tak istotne, ale czasami ciekawe, czasami trzeba z nich korzystać. Przyjrzyjmy się, jak zrobić najbardziej podstawowe modele tych urządzeń, a także przekazując problemy z nimi związane.


Homemade radiowy: Materiały

Przed dokonaniem radio własnymi rękami, przygotować kilka prostych składników niezbędnych dla niego:

 • Dwie puszki aluminiowe / cyny, w skrajnych przypadkach – papierowe kubki.
 • Lesko nici 5-10 m.
 • Paznokci.
 • Hammer.

Teraz jesteś gotowy do pracy.

Stworzenie radiu własnymi rękami

Analizujemy szczegółowo jak zrobić przenośne radio w domu:

 1. Użyj młotek i gwóźdź dokonać przebicia w dolnej części każdego mogą i filiżanki. Otwór musi być wystarczająca, aby zapewnić, że żyłka przepuszczono.
 2. Przełóż sznurek przez dwa nakłucia. Wewnątrz słoiki lub kubki związać swoją węzła zbiorczego – tak, że nie można wyciągnąć lub wyciągnięta.
 3. Do rozmówcy słychać było głos, linia powinna być tak mocno – ponieważ fale dźwiękowe przechodzą przez nią.
 4. Mówiąc o tej improwizowanej radia jest następujący: jedna osoba mówi wnętrze kubka, a drugą trzymając cyny ucho.

Dodatek "Zello-Radio"

Najwygodniejszym i łatwy sposób wypróbować urok rozmowy w radiu, to zainstalować aplikację z tą funkcją w smartfonie. Lider wśród nich Zello, który może być również zainstalowany na laptopie lub komputerze PC. Program jest całkowicie darmowy dla wszystkich istniejących systemów operacyjnych. Zello często korzystają programistów mobilnych – to pozwala im dodać funkcję komunikowania się drogą radiową w swoich aplikacjach.

или мобильный интернет. Zello głos używa Wi-Fi lub mobilnego internetu. Aplikacja obsługuje również Bluetooth zestaw słuchawkowy. Twoja wiadomość głosowa jest najpierw zapisywane przez system, a następnie odzyskuje adresata. Zello 800 obsługuje komunikację z rozmówców, ich statusu wyświetla połączenia, przechowuje historię komunikatów głosowych, tworzyć specjalne kanały, które są chronione hasłem.

Radiotelefon Voxer

Innym sposobem, aby odpowiedzieć na pytanie „Jak zrobić radio z smartphone?” – Voxer ta aplikacja jest całkowicie darmowa dla posiadaczy iPhone i Androidy. тоже не принесет вам дополнительных растрат. Transmisja danych za pośrednictwem mobilnego Internetu lub Wi-Fi też nie przyniesie Ci dodatkowy defraudacji. Aplikacja może być wywołana walkie warunkowe – nie okazją do rozmowy w czasie rzeczywistym i szybko wysyłać wiadomości głosowe od użytkownika do użytkownika.

Wśród cech tego wniosku, radio można wyróżnić:

 • Możliwość nagrywania wiadomości głosowych i zapisać go w programie w czasie, gdy urządzenie nie jest podłączone do Internetu.
 • Odtwarzanie głosu rozmówcy w przyspieszeniu dwu- lub trzykrotnie.
 • Przechowywanie historię komunikatów głosowych.
 • Możliwość określenia lokalizacji do rozmówców.
 • W dodatku do trybu radia, ta aplikacja może być używana jako wygodny posłańca – za jego pośrednictwem możliwe jest przesyłanie wiadomości tekstowych, wideo, audio lub zdjęcia.

Podobny do stosowania Voxer będzie HeyTell. Jest również całkowicie za darmo i działa na wszystkich trybów transmisji. Odróżnić ją bardziej elastyczną konfigurację i dostępności trzech kategorii prywatność rozmów.

iPTT – Radio dla iOS

Jak zrobić radia na iPhone'ach i iPadach z wykorzystaniem tej aplikacji, rozumieją nawet małe dziecko – zanim to jest proste w obsłudze. Nawiasem mówiąc, iPTT – pierwsza aplikacja takiego planu w AppStore, natomiast całkowicie za darmo.

Można nawiązać bezpośrednią komunikację z oddzielnego kanału jako miejsca, a wraz z grupą osób korzystających z programu. Można również zdecydować się na „szeptem” – poufnej rozmowy z jedną osobą z grupy.

Podobnie, w odniesieniu do zastosowania funkcjonalnego iPTT będzie TiKL dotykowego Talk walkie talkie. Jest on dostępny bezpłatnie nie tylko dla gadżetów z iOS, ale także na Androidzie.

Jak zrobić antenę do radia

Jeśli jesteś właścicielem przenośnego radia, nie jest tajemnicą, że domowej roboty anteny są bardziej efektywne dla tych urządzeń dla ciebie niż w fabryce. domowej roboty rozmiar, nawiasem mówiąc, można ustawić w zakresie 9-25 cm trzeba .:

 • Złącze odpowiednie dla krótkofalówek;
 • cięcia dowolnego gruby kabel (od to wystarczy izolacji);
 • Drut SEW 0,25-0,7 mm;
 • kurczy;
 • klej.

Sposób wytwarzania jest następujący:

 1. Wyciągnąć całą zawartość kabla bez uszkadzania zewnętrznej rury z materiału izolacyjnego.
 2. Na tym etapie sprawdzenia przydatności rury do gniazda – najlepiej powinna zawierać.
 3. W słuchawce, wycofujące się 4-5 mm od poziomu gniazda, trzeba wykonać otwór na przewody i powinny być umieszczone w którym ten ostatni – wewnątrz rury.
 4. Pod koniec drutu lutowania pin środka, a następnie klej ostatniej rury.
 5. Drutu wystające z rurki SEW identyczne uzwojenia należy rany od strony zewnętrznej złącza. uzwojenia długość – 10-25 cm grubszy kabel, tym dłużej rana ..
 6. Bezpieczne zwojów z klejem, więc nie odpoczynek.
 7. Urządzenie testu – uzwojenie cięcia w razie potrzeby.

Jak zrobić efekt radia

Jeśli trzeba przekonwertować dowolny głos nagrywania rozmów podobieństwo w radiu, można wykonać następujące czynności:

 1. Użyj programu Adobe Audition i wtyczki Wave4. efekt starego radia pomogą Ci osiągnąć pożądany.
 2. W tym samym Adobe Audition 3.0 do podjęcia Effects Path – Filtr i EQ – FFT Filter. Dalej – zaprogramowany telefon – odbiornik lub telefon – poczta głosowa.
 3. Pobierz wtyczki VST AudioEase głośnomówiący, który oprócz radia, pozwala na zastosowanie efektów głośnik, Megafon, złe połączenie telefoniczne i tak dalej. D.
 4. Poprzez FabFilter ustawieniami program – Saturna.

Jak zrobić radio w domu i na smartfonie? Proces jest prosty i zabawny. Co więcej, dziś wielu posłańców do telefonów komórkowych i komputerów zapewnić użytkownikom głosu i wideo komunikacji w czasie rzeczywistym za pomocą trybu Internet. Jednak w przypadku braku stałych i mobilnych radiotelefonów na ziemi są niezbędne.