220 Shares 7755 views

sutki rakiem: objawy, leczenie

Rak – rzeczywisty problem współczesnej medycyny. Nie znaleziono jeszcze leku, który mógłby być w 100% skuteczności, aby zatrzymać wzrost komórek nowotworowych. W szpitalach, lekarze nadal wywierać straszną diagnozę do swoich pacjentów.


Istnieje wiele nowotworów. Każdy narząd i każda tkanka ludzkiego ciała może być nagle objęte patologicznego procesu. Jednym z możliwych miejsc lokalizacji – sutek na kobiecych piersi. Ta choroba onkologiczna w medycynie nazywa się choroba Pageta.

Ogólne informacje o chorobie

Pierwsze informacje na temat choroby Pageta pojawił się w XIX wieku. Wiadomo, że w 1856 roku przez francuskiego chirurga i anatoma S. Velpeau stwierdzono zmian patologicznych kompleksu smoczka areolar. W 1874 roku, J. Paget, brytyjski chirurg i patolog, bardziej szczegółowe badania choroby. Dlatego nazwano go choroba.

J. choroba Pageta do badania wykazały powiązanie pomiędzy patologicznych zmian smoczka areolar złożonym i raka sutka. Taki wniosek złożył na wynikach 15 obserwacji. Specjalista w kobietom zauważył powierzchownych zmian zapalnych. W ciągu roku wszyscy pacjenci rozwinął raka sutka piersi. J. Paget zasugerował również, że powierzchowne zapalenie wpływa na otaczające tkanki i zmiany zwyrodnieniowe w nich w wyniku spowodować rozwój nowotworu.

Aktualne dane dotyczące choroby i objawy choroby

Informacje o tej chorobie w 2011 roku, zebrane w klinice Mayo „” (USA). Eksperci ustalili, że oryginał w prawie wszystkich przypadkach, patologiczne zmiany brodawki narażone. Z dalszej progresji choroby w procesie polega otaczającej skóry. Ponadto, przedstawione dane, kliniki, to można zauważyć, że zbiór historia raka piersi Pageta do wystawienia prawidłowej diagnozy może trwać od 6 do 8 miesięcy.

Jakie objawy są charakterystyczne dla tego nowotworu? Kobiety, które były sutki rak, świętować na zmianę czułości okolicy. W większości przypadków pacjenci skarżą się na świąd, pieczenie. Ze względu na ubrania na brodawki i otoczki występują w rejonie zaczerwienienia. Obszar dotknięty nawet mogą zacząć krwawić. W późniejszych etapach są obfite krwawienie z brodawki (gdy rak jest stosowana). Brodawka jest wciągnięta. Najczęściej obserwuje się spłaszczenie wzrostu nowotworów złośliwych.

Częstość występowania i przyczyny choroby

Struktura wszystkich istniejących nowotworów sutka Paget rak akcje przypisane do 0,5-5%. Na szczęście, jest to rzadkie choroby. U młodych ludzi, to nie jest zwykle wykrywane. Najczęściej diagnozowane u dorosłych patologii u kobiet po menopauzie (50-60 lat). Średni wiek chorych – 54 lat.

Przyczyny raka Pageta nie można nazwać. Podobnie jak w przypadku innych nowotworów, nie są jeszcze poznane. Jednakże istnieją założenia. Wcześniej wysunął teorię, że rak rozwija się w wyniku migracji komórek atypowych wzdłuż błony podstawnej kanałów w naskórku sutek.

Warianty zmian patologicznych

sutek rak może rozwijać się w jednym z możliwych opcji:

 1. Pierwszy przykład wykonania jest obserwowana tylko w czasie procesów patologicznych w brodawki i brodawki. Pozostałe zmiany nie są wykrywane.
 2. W drugim przykładzie wykonania rozwoju raka jest wykrywany podejrzane w kompleksie smoczka areolar. Jakie są widoczne oznaki mogą wskazywać na raka sutka? Zdjęcia choroby, które mogą być postrzegane w różnych książek i artykułów medycznych odzwierciedlać zaczerwienienie, skalowanie, owrzodzenie. Oprócz tych objawów, namacalny stwardnienie, guzek w piersi.
 3. W trzecim przykładzie wykonania, zmiany skórne nie są przestrzegane. W badaniu klinicznym stwierdzono guz w piersi, a podczas badania histopatologicznego wykazały raka Paget (jako losowej stwierdzeniem).

Rak sutka: Znaki, w zależności od postaci choroby

różnorodne objawy mogą wystąpić w raka. W zależności od obrazu klinicznego, rak Pageta można sklasyfikować następująco:

 • przewlekłe eczematid;
 • Ostra eczematid;
 • Forma łuszczycowe;
 • Formularz pigmentowe.

Jak sutek na raka piersi? Odpowiedź na to pytanie zależy od postaci choroby. W przewlekłej eczematid kobieta przez długi okres czasu nie jest wyprysk sutek. Na i wokół niego skorupy. Kiedy znikają, ich miejsce staje się zauważalny powierzchnię płaczącą. W ostrym eczematid oznaczone przekrwienie. Drobny granulacja na powierzchni, sączące, owrzodzenia są również charakterystyczne dla tej choroby, takie jak choroba Pageta (lub raka sutka). Objawy postaci łuszczycowe na skórze pojawiają się złuszczonych płatków, natomiast forma pigmentu – w postaci plam poza otoczki.

Diagnoza raka

Podejrzanych procesów złośliwe występujące w gruczole sutkowym, lekarz przepisać mammografii. To nieinwazyjne badania raka piersi, dla których X-ray, ultradźwięki mogą być użyte. W trakcie tego można wykryć nowotworów. Inną metodą rozpoznania – MRI. Dzięki niej, eksperci ujawnić zmiany w sutek, który jest klinicznie niewykrywalne.

Te kobiety z podejrzeniem raka piersi sutek obserwuje obraz kliniczny choroby Pageta, jest przypisany do brodawki i otoczki biopsji całej grubości. Badanie to pozwoli na dokładną diagnozę, aby potwierdzić lub obalić obecność raka.

Cechy leczeniu raka sutka

Leczenie Specjalista określa w zależności od otrzymanych wyników diagnostycznych. Kiedy biopsja jest ujemna, jest ona wykonywana dynamiczne monitorowanie pacjenta. Jeśli choroba daje o sobie znać, przejawia objawy, drugą biopsję.

Po potwierdzeniu choroby Pageta, operacja usunięcia guza i otaczających tkanek, lub całkowicie na piersi. Przypisano następnie dodatkowej obróbki, dzięki czemu w końcu zniszczenia nienormalnych komórek.

Aby uzyskać więcej informacji na temat leczenia chirurgicznego

Operacja jest ważnym i koniecznym etapem w leczeniu skojarzonym raka, takiego jak rak sutka piersi. Eksperci przez długi czas nie mógł dojść do jakichkolwiek wniosków, co zabiegi są najskuteczniejsze. Przeprowadzono różne badania. The University of Michigan analizowano wyniki leczenia 36 pacjentów. Wszystko przeprowadzono operację narządów. W przyszłości, dla pacjenta miały średnio 113 miesięcy. U 11% kobiet miało nawrót.

Ponadto, Korei Południowej Badanie zostało przeprowadzone. Wyniki analizowano za pomocą obróbki 104 kobiet z rakiem sutka. Mastektomii eksperci przypisany 92 pacjentów, 12 osób spędził czynności narządów. Następnie wykryto 3 nawrót po mastektomii i jedna po drugiej opcji leczenia. Badania wykazały, że operacje narządów nie zwiększają ryzyko wystąpienia nawrotu kobiet. Ta metoda leczenia w przypadku pacjentów z resekcją kompleksu króćców otoczki.

radioterapia

Skuteczne leczenie raka – jest radioterapia. Jego zadaniem jest zniszczyć komórki, które tworzą patologiczne ostrość. Radioterapia, aby poradzić sobie z tym, ale w wyniku leczenia cierpi nie tylko nowotworowych, ale również zdrowe komórki. Ze względu na negatywne skutki dla organizmu istnieją skutki uboczne:

 • Miejscowe – w kształcie pali promieniowania, są małe ogniskowej krwawienie ze względu na zwiększenie kruchości naczyń krwionośnych;
 • systemowe – pacjenci skarżą się na nudności, wymioty, osłabienie, zmęczenie.

Chemioterapia raka sutka

Chemioterapia obejmuje podawanie poszczególnych leków przeciwnowotworowych, które zapobiegają wzrostowi komórek nowotworowych i szkodliwy wpływ. Takie leczenie raka sutka jest przeznaczony do wykonywania następujących zadań:

 • profilaktyka chorób przerzutowych;
 • skuteczny wpływ na nowotwór do późniejszego stosowania lokalne możliwościami leczenia (chirurgiczne promieniowania).

Chemioterapia, radioterapia, jak również, towarzyszą skutki uboczne. W 80% przypadków nudności i wymioty. Ponadto, z powodu chemioterapii, włosy zaczyna wypadać, stają się bardziej łamliwe paznokcie, apetyt pogarszającą, zwyczaje zmiany smaku.

hormonalna terapia

Takie leczenie pomaga w obecności guzów zależnych od hormonów w organizmie. Jednak rak Pageta przez długi czas nie należał do tych nowotworów. W 1949 roku po raz pierwszy zasugerował, że choroba może odpowiedzieć na hormonalnej terapii, ale pod pewnymi warunkami. Późniejsze badania okazało to. Hormonalna terapia dla takich chorób nowotworowych, jak strzyków okazał się skuteczny w obecności nowotworu złośliwego receptorów progesteronu i estrogenu.

Obecnie zapotrzebowanie na terapię hormonalną, pacjenci są podawane „Tamoxifen”, „Zitazonium«»„Nolvadex. Są one uważane za „złoty standard” w takim leczeniu. Jednakże, nie jest to stan, w którym można stosować takie preparaty: nowotwór powinien receptorów dla hormonów steroidowych (> 10 fmol / mg białka). Konieczność zdefiniowania leczenie hormonalne leki ekspertów.

Rokowanie w raku sutka

Rak jest bardzo poważne i niebezpieczne choroby. Nie jest wyjątkiem, a rak piersi sutki. Jaki będzie wynik leczenia? Rokowanie zależy od kombinacji czynników:

 • stadium choroby;
 • wiek chorego;
 • liczba zajętych naczyń limfatycznych;
 • stopień złośliwości;
 • występowanie niekorzystnych czynników morfologicznych.

Lekarze wiedzą wiele przypadków, kiedy ludzie umierają na raka sutka. Śmierć, zazwyczaj dostępne w późnych stadiach, w zaawansowanych przypadkach, agresywność biologiczną i złośliwość. Tak więc, gdy podejrzane objawy nie mogą opóźnić wizytę u lekarza. Im szybciej badać ekspert, tym szybciej będzie postawić prawidłową diagnozę i przepisać niezbędnego leczenia.