156 Shares 2593 views

Nowoczesny rosyjski Język: Wpływ wyrazów obcych i nieporozumień między pokoleniami

Istnieją dwa sposoby życia: rozwój czy degradacja. Język rosyjski, jeden z najbardziej też nie stoi bogaty i eufoniczny język. On uzupełniany nowymi słowami, różnymi metodami, co czyni go jeszcze bardziej imponujące. Jednym z trików rozwoju języka jest pożyczka wyrazów obcych. Często pożyczając te słowa występują w trakcie zbliżenia kultur, rozwój wzajemnych stosunków. Niektóre z nich są tak zakorzenione w naszych umysłach jako native rosyjskim, ale że nasze pokolenie naszych rodziców i trudno sobie wyobrazić życie bez nich. Więc mój przyjaciel niedawno zapytał mnie: „Nie wiem, jak” Party „po angielsku?” Dla niektórych może się to wydawać śmieszne, ale ktoś poważnie myśleć o tym mowa.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat naszego życia istnieje tak wiele nowych technologii! I wszystkie te innowacje wymagają nowe definicje terminów, aby dokładniej określić ich istotę. Ale co to wszystko wiodącym? Przez rozwój społeczeństwa? Lub zwiększona nieporozumień między pokoleniami?

Teraz nawet dziecko może korzystać z komputera. To nieuchronnie pociąga za sobą zakończenie swojego słownictwa z technicznego punktu widzenia, często zamienia się w żargonie. Ale, mimo wszystko, uprzejmy i nowoczesne rodzice są jeszcze w stanie zrozumieć historie swoich dzieci, jeśli zaczną mówić im o różnych forów i czatów może im pomóc, jeśli nie w pełni zrozumieć działanie programu i po prostu może mówić do nich w jeden język. Jak dla dziadków, nie tak dobrze zorientowani w zawiłościach nowej branży technicznej, a także zawody z nowymi tytułami górnolotnych, mogą kiwać tylko w odpowiedzi na ich opowieści, pełnych nowych słów i pojęć. Ta sytuacja nie jest bardzo dobry wpływ na stosunki między ludźmi różnych pokoleń. I że ujawnił niedawno ankietę wśród osób w każdym wieku.
Po pierwsze, przyszłość młodych pokoleń jest związana z wyrazów obcych (w odniesieniu do nowych technologii, wynalazków, itp), ale nie wszyscy młodzi ludzie rozumieją znaczenie
spożywane ich słowa. Starsze pokolenie (31-40 lat) preferują
używać głównie rosyjskich słów i nowych nowoczesnych słowy, nie mają żadnego assotsitsatsy. Osoby w wieku 21 do 30 lat jest w środkowym położeniu na korzystanie z obcych słów, ale dla zrozumienia tych słów, oto one w wyniku. Wynika to z faktu, że ludzie zaangażowani w działalność inną niż fizyczna, nieuchronnie musiało dostosować się do technologii informacyjnej i uzupełnienia ich kont zapożyczonych słów.

Ludzie często korzystają z nowych słów w celu podniesienia ich statusu społecznego w oczach innych. Jesteśmy pełne pięknych nowych słów, to sprawia słuchaczy
myśleć: „Jestem chyba za czasów tak, że połowa nie wiedział
co zostało powiedziane ". W rzeczywistości, jak widzieliśmy, w tym nowoczesnym wieku
jeszcze nie przyzwyczaił się do nowego słownictwa. Można zatkać mowy tysiąc
te słowa, ale to nie zmienia znaczenia. To po prostu być trudniejsze
zob.

Nie bój się zapytać, czy słowo to wydaje nieznane lub mylące. Nie wiem, nie jest wstyd, wstyd, nie dążyć do poznania. A ponieważ w naszym życiu pojawiło się wiele, a czasami zbyt wiele, nowe słowa, które nie narazić się w negatywnym świetle. Wcale nie. Czasami lakoniczne i krótkie przemówienie jest postrzegana lepiej i robi większe wrażenie niż długa, rozpoczęła tyradę, nie niosąc szczególne znaczenie. Aby móc dokonać informacje dostępne i ciekawe – to jest prawdziwą miarą człowieka, naprawdę mówić po rosyjsku.