384 Shares 9950 views

"Gwiazdy z nieba nie wystarczy": znaczenie frazeologii i jej uniwersalne znaczenie

Istnieje niepowtarzalny i uniwersalny obrót mowy "gwiazd z nieba nie wystarczy". Znaczenie frazeologii rozbędziemy na dostępnych przykładach.


Gwiazdy są tak blisko, ale nie można ich dotrzeć ręcznie

Określona fraza, mimo pewnej łaski, jest dość obraźliwa dla adresata. Mówi, że człowiek, ogólnie rzecz biorąc, nic wyjątkowego nie reprezentuje siebie, więc bardzo przeciętny wzór jego rodzaju.

Pomimo faktu, że filmy i książki są zbudowane wokół, z reguły charyzmatycznych bohaterów, są pełne ludzi zupełnie zwyczajnych i niepowtarzalnych. Stosunkowo niedawnym przykładem jest seria książek o Harrym Potterze. Z jednej strony mają Harry'ego, w istnieniu którego jest już coś legendarnego, z drugiej strony Ron Weasley. Ten ostatni jest zdecydowanie zniknął z nieba (znaczenie frazeologii jest wyjaśnione przykładem popularnych postaci). Nawiasem mówiąc, w końcowej części opowieści nie można powiedzieć, że Harry i Ron osiągnęli coś wyjątkowego. Choć cały magiczny świat wierzy, że Harry we właściwym czasie zajmie się przewodniczącym Ministra Magii.

Ludzie daleko od gwiazd

Zacznijmy od daleka. Teraz gwiazdy takie jak ciało niebieskie nie są tak tajne. Nauka szybko niszczy świat, czyli pozostaje mniej tajemniczy. Ale gwiazdy nadal przyciągają ludzi. Działają jako symbol transcendencji.

Oczywiście jest to odzwierciedlone w języku. Pamiętaj, kto nazywa się gwiazdą? Ci, którzy osiągnęli coś wyjątkowego, żyli znacznie bardziej niż inni. Chociaż w "Tao Te Ching" napisano, że niższe są poparciem wyższego, ale ludzie wciąż pragną być jednymi z drugich, a nie pierwszymi.

Podajmy przykład. Teraz w pewnym sensie era urzędów. Ludzie przychodzą do pracy i pracują w pomieszczeniu przez 8 godzin, używając komputera. Postawa pracowników biurowych jest dwojakiego rodzaju: z jednej strony wszyscy, którzy nie są leniwi, są z nich zasmuceni, az drugiej strony wielu z tych, którzy szydzą z tego rodzaju pracy, wylądować w biurze po długich kłopotach i gorzkich dni bezrobocia.

Ten, kto zdoła uciec przed jarzmo bezsensownej i bezlitosnej pracy w jakiejkolwiek dużej firmie holdingowej jako mikroorganizm, jest już uważany za bohatera. Ci, którzy pozostają w biurze często wierzą, że nie ma wystarczająco dużo gwiazd z nieba (znaczenie frazeologii stopniowo się rozładowuje).

Rzeczy, które nie są przeznaczone na gwiazdy

Powszechność przedmiotowego obrotu mowy polega na tym, że można wyznaczyć oddalenie od gwiazd nie tylko w stosunku do ludzi, ale także w stosunku do rzeczy. Na przykład ta marka maszyny (czytelnik może zastąpić samodzielnie) nie będzie miała gwiazdy z nieba wystarczającej, tzn. Nie będzie zbyt popularna.

Inną rzeczą jest, jeśli coś jest produkowane z okiem na "non-star" ludzi. W tym przypadku jest oczywiste, że nie ma wystarczająco dużo gwiazd z nieba (znaczenie frazeologii zostało określone nieco wcześniej).

Jak pogodzić się z przeciętnością?

Życie, niestety, nie jest bajką. Każdy z młodych ludzi marzy o wielu rzeczach, zbliżając się do progów wieku średniego, zwykły człowiek zazwyczaj bada, jakie pozostaje jego wspaniałe plany, czy coś z nich pozostaje, i stwierdza smutny fakt, że zrobił niewiele w życiu. W show-biznesie taniec innych, historia nie jest również przenoszona przez niego. Powstaje pytanie, jak zaakceptować znaczenie sugerowane przez frazeologię: "gwiazdy z nieba nie wystarczy".

Prawdopodobnie nazywa się to kryzysem w średnim wieku. Co możesz powiedzieć, nawet najbardziej utalentowani ludzie kiedyś powiedzieli: "Wybacz, stary, ale ty jesteś zwyczajny, nie pasujesz do nas" – ale nadal poszli i poszli gdzieś. Najważniejszą rzeczą nie jest zatrzymanie się w rozwoju. Życie to droga z wieloma niespodziankami. Musisz tylko dać jej szansę ujawnienia jej nieprzewidywalnej istoty.

Staraj się o gwiazdy, nawet jeśli mówisz różnym słowom, co oznacza główny charakter naszego artykułu, jest frazeologia. Aby chwycić gwiazdy z nieba, musisz jeszcze spróbować, ale nagle tak będzie. Nikt nie wie o świecie i życiu wszystkiego, zwłaszcza otaczających ludzi.