697 Shares 8402 views

Ariel Ortega: kariera sportowa

Ariel Ortega urodził się w mieście Ledesma, który jest w Argentynie w 1974 roku, dnia 4 marca. Wciąż próbuje naśladować wiele początkujących jak dobrze i dojrzałych graczy. Po tym wszystkim, wiedział, jak rozwiązać problemy, które pojawiają się na boisku, a jego zwody, drybling i strzały na bramkę zawiasach zawsze zdumiony jego piękno i wydajność.

życiorys

Ariel Ortega, którego biografia wskazuje nazwy są nie wiele top klubów, jednak okazał się sukcesem z fanami. Na początku swojej kariery Ariel trzy lata gry w drużynie młodzieżowej „Atletico”, z siedzibą w jego rodzinnym mieście.

Ariel Ortega, który otrzymał Donkey nick, była doskonała, ale jednocześnie dość gracz nastrojowy. Jego biografia i kariera raczej sprzeczne, sądząc po informacji z różnych źródeł. Ale jedna rzecz, wszyscy są zgodni – Ortega był bardzo dobrym graczem, który jest porównywany nawet z Maradona.

Kariera w klubach

Początek kariery tego zawodnika mają do 1991 roku, kiedy to wziął zespół, który stał się droga do niego, pod nazwą „River Plate”. Pierwsza umowa trwała pięć lat, podczas których grał 132 mecze i strzelił 37 goli.

W 1996 roku, gracz opuści Argentynę i przeniósł się do Hiszpanii, gdzie czekał na „Valencia” w klubie piłkarskim. Jak się okazało, nie na próżno, bo w 32 gry zdobył 9 bramek.

1998 przyniósł wiadomość, że Juan Sebastian Veron opuszcza zespół, „Sampdoria” w klubie piłkarskim „Parma”. To było na swoim miejscu i został zaproszony Ariel Ortega. Piłkarz miał wypełnić lukę w środku pola. Za swoją rolę, że poradził sobie bardzo skutecznie działał w dwudziestu siedmiu meczach sezonu, a różnica w tym przypadku osiem razy.

I był to rok po włoskiej „Parma”, gdzie po raz kolejny otrzymuje Werona, który postanowił spróbować swoich sił w tej chwili, „Lazio”. Kolejne 18 meczów parę atakujących go stał Hernan Crespo.

Ale zachować ten duet nie został skazany. Nie ukończył aż do końca sezonu, Ortega idzie native „River Plate”, który zapłacił tylko połowę ceny pięć i pół miliona dolarów. Dwa genialny sezon był częścią tego klubu. 55 oficjalne gry odbyły się go w składzie, strzelił 24 goli wspaniałe.

Skandal w „Fenerbahce”

W 2002 roku „Fenerbahce”, klub turecki, chciał zobaczyć Ariel w swoim składzie i „River Plate” nie odrzucił propozycję na siedem i pół miliona dolarów. Aby mieć pełne prawa do tego zawodnika, klub zapłacił współwłaściciela, klub „Parma”, dwa i pół miliona. Podpisując umowę na cztery lata, miała miejsce w maju 2002 roku, aw lutym 2003 roku, Ortega nie wróci do obozu zespołu zespołu narodowego, gdzie grał w meczu towarzyskim.

W związku z tym incydentem wybuchł skandal dość duży, co doprowadziło do klubu piłkarskiego kazano zapłacić 11 mln w przypadku niedotrzymania warunków umowy, a także do rozwiązania umowy przed końcem roku. Naturalnie, gracz próbował odwołać się od decyzji FIFA, ale Trybunał w Lozannie oddalił powództwo.

Każdy FC coachingu „Newella Old Boys”, aby dowiedzieć się, że Ortega darmo, oferując pójść do swojego zespołu, co dostaje pozytywną odpowiedź. Z pomocą 13 goli zdobytych przez Ariel, klub stał Apertura zwycięzca z 2004 r.

A w 2006 roku, drużyna wraca do „River Plate”, który rozpoczyna nowy, ale nie było to szczęśliwe życie.

Problemy z alkoholem

Stycznia 2007 przedstawił nieprzyjemną niespodziankę dla zespołu i odtwarzacza. Po jednym z najbardziej udanych gier Ariel Ortega (zdjęcie nie dostała się do gazet) otrzymał sporą ilość alkoholu, i nie było nieprzyjemny incydent w klubie. Po tym, lekarz zalecił, że klub wyśle graczy na leczenie.

Nowy trener Diego Simeone widział zawodnika kilka razy w upojenia alkoholowego, usuwa go z głównej konstrukcji. Postępowanie w tej sprawie nie trwało długo, a następny sezon Ortega został wysłany się szeregi klubu z drugiej ligi w Argentynie, Kojima stał się „Independiente Rivadavia”.

Wybór padł tego klubu nie dziwi, jako prowincji Mendoza, gdzie został oparty, jest w bliskiej odległości od Chile. Tam, w specjalistycznym ośrodku, Ortega leczył ich uzależnienie od alkoholu.

W 2009 roku przedstawiciele klubu najemcy wydany odtwarzacz do swojego klubu, aby kontynuować realizację zobowiązań wynikających z umowy. Było to spowodowane decyzją trenera i gotowości Ariel powrotem na boisku.

A gracze nie zawiódł. Mecz, w którym jest on w trakcie rehabilitacji, przyniósł zwycięstwo nad „Everton” dzięki bramką Ortega. W sierpniu 2011 roku zawodnik został wypożyczony do „Defensores de Belgrano”, gdzie grał swój ostatni sezon.

Pożegnanie z pola na pozycji pomocnika był rok po rozpoczęciu dzierżawy. Spotkanie pomiędzy zespołem „Przyjaciół Ortega” i zespołu „River Plate”, który zebrał te gwiazdę klubu, grał w różnych latach, zakończył się zwycięstwem „przyjaciół” z miażdżącym wynikiem 8: 2. Warto zauważyć, że na boisku w tym meczu i syn poszedł Ariel, aby pomóc ojcu.

Udział w drużynie narodowej

Pierwsza gra w reprezentacji Argentyny z Rumunią odbędzie się w lipcu 1994 roku. Na boisku piłki nożnej w lewo w koszulce z numerem 10. Wtedy trener nazywa Ortega do zespołu w 1998 roku do udziału w zdaniu mundialu francuskiej.

Ariel pokazał doskonałą, wyjątkową grę w turnieju. Ale to nie pomogło jego drużyna wygra. W meczu jednej czwartej finału, w którym argentyński zespół grał z holenderskiego zespołu, Ariel Ortega uderzył bramkarza do pobicia, za co został wyrzucony z boiska. Dennis Bergkamp nie przegapić swoją szansę i strzelił drugiego gola w bramach Argentyny, przynosząc holenderskiego wygrał i udał się do półfinału.

W 2002 roku pomocnik wziął również udział w Pucharze Świata, brakuje tylko ostatni mecz. Ostateczna była 2010 FIFA World Cup, gdzie mentorem zespołu był wielkim Maradona.

Gracz osiągnięć

Champion Argentyna Ortega stał się sześć razy. Od turnieje klubowe można zauważyć w jego rekord na raz Pucharu Libertadores i Superpuchar Włoch.

Nie przebywać bez piłkarza i międzynarodowych nagród. W 1995 roku została ona podjęta dwie nagrody: pierwsze miejsce w Pan American Games i srebro w Pucharze Króla Fahda. Ale 1996 przyniósł srebrny medal na olimpiadzie.