116 Shares 3852 views

Theodore Currentzis: biografia i życie osobiste słynnego dyrygenta

Jasny i niezwykłe dyrygent Teodor Currentzis przyciąga uwagę publiczności i prasy jest nie tylko oszczędny znaleziska, ale również wyjątkowość jego osobowości. Gdziekolwiek się pojawił, uwaga publiczności i dziennikarzy zapewniła go. Jego życie też buduje na prawach teatru – dynamiczny, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i działań ekstrawaganckich.


grecki dzieciństwo

24 lutego 1972 w Atenach, był chłopiec.

Zdobyć zawód w Grecji Theodore Currentzis. Jego biografia będzie od początku związany z muzyką. Z czterech lat dziecko uczy się grać na pianinie, a potem poszedł na lekcje skrzypiec. Jego rodzina wszystko kochał muzykę od wczesnych lat moja matka zabrała go do opery, a dorastał przy dźwiękach muzyki klasycznej, matkę każdego ranka rozpoczyna się od fortepianu. Dużą rolę w decydowaniu o przyszłości zatrudnienia w życiu grał zawodowo matki, który sam grał na kilku instrumentach muzycznych, a później stał prorektor Konserwatorium w Atenach. Młodszy brat Teodora jako muzyk, pisał muzykę i mieszka w Pradze.

Można powiedzieć, że Theodore Currentzis – cudownym dzieckiem, miał 15 lat już ukończył teoretyczną Wydział Konserwatorium w Atenach, a rok później – Wydział instrumentów strunowych. Po tym, że zaczął brać lekcje śpiewu w Konserwatorium Greckiej. W 1990 roku stworzył swój pierwszy Chamber Orchestra, który prowadzony przez cztery lata. Przez ten czas, Theodore Currentzis sobie sprawę, że musi iść do nowego poziomu zawodowego i postanowił kontynuować naukę.

Badania w Petersburgu

W 1994 roku Theodore Currentzis przyjść do Petersburga i wszedł do klasy Ili Musina w Konserwatorium Petersburskim. Dyrygent zawsze mówi o Musina specjalną intonacją, twierdzi, że wszystko, co osiągnął do tej pory – jest to zasługą nauczyciela. Założył muzyk, jako osoba i jako dyrygent. Teodor był bardzo zainteresowany w muzyce rosyjskiej, dużo czytam, słuchał, badał i marzył o pracy w Rosji. Jeszcze jako student był w stanie zrobić staż w orkiestrze pod kontrolą Jurija Temirkanovem, uczestniczy również w pracach czołowych orkiestr Sankt Petersburg: Teatru Maryjskiego, Filharmonią, Orkiestrą Symfoniczną. To doświadczenie stało się wysokim punktem wyjścia dla nowego dyrygenta.

twórczy sposób

Pod koniec oranżerii Theodore Currentzis aktywnie przyłącza się w życiu muzycznym Rosji. Współpracuje z „Moscow Virtuosi” Vladimir Spiwakowa z Rosyjską Orkiestrą Narodową, który uczestniczy w dużej amerykańskiej trasy z Bolszoj Symphony Orchestra. PI Czajkowskiego z orkiestrą. E. Svetlanova. Z zespołami z Grecji, Stanach Zjednoczonych i Bułgarii.

Wiele owocna współpraca Theodore Currentzis z moskiewskim teatrze „Helikon-Opera”, w którym prowadzi dwa występy George. Verdiego.

I bogata historia zaangażowania Teodora Kurentzisa w różnych festiwalach. Podbili Moskwa, Colmar, Bangkok, Londyn, Miami.

Przez 20 lat swojej kariery artystycznej Teodor Kurentzis grał z różnymi orkiestrami na całym świecie ponad 30 wspaniałych utworów muzycznych, w tym dużo muzyki rosyjskiej klasyki dzieł baroku i renesansu, a także dzieł współczesnych autorów.

Od 2009 roku na stałe gościnnym dyrygentem Teatru Bolszoj.

Od 2011 roku Theodore Currentzis został naczelnym dyrygentem Perm Teatr Opery i Baletu.

muzyka Syberia

W 2003 Teodora Kurentzisa zaproszony do Nowosybirska, gdzie stawia baletu „Kiss The Fairy” Strawińskiego, to opera „Aida” we współpracy z D. Chernyakov ten pokaz stał się znaczącym wydarzeniem nie tylko w syberyjskiej życia muzycznego, ale także na całym rosyjskim etap. Od 2004 roku Theodore Currentzis staje się głównym dyrygentem Nowosybirsku Teatr Opery i Baletu. W ciągu siedmiu lat współpracy z teatrem on poprowadził koncertowe wykonanie takich prac jak „Wesele Figara”, „Don Giovanni”, „Cosi” FA Mozarta „Dydona i Eneasz” Pan Purcell, „Kopciuszek” George. „Orfeusz i Eurydyka” KV Rossiniego Gluck. Powered dyrygent w produkcjach operowych w „Weselu Figara” i „Lady Makbet Mtsensk”.

W tym okresie zainteresowanie autentycznych wykonań muzyki Theodore Currentzis tworzy orkiestry Musica Aeterna Ensemble, który specjalizuje się w historycznym wykonawstwie muzyki oraz Chóru Kameralnego nowego syberyjskich Singers, który stał się szeroko znany w Rosji i za granicą.

Odznaczenia i nagrody

Jasny dyrygent życie Teodora Kurentzisa wielokrotnie ozdobione zasłużonych nagród. Tak, pięć razy on otrzymał „Złota Maska” jest laureatem nagrody Stroganowa. Jego prace zostały przyznane nagrody i wyróżnienia na festiwalach muzycznych na całym świecie.

W 2008 roku został odznaczony Orderem Przyjaźni.

Theodore Currentzis: prywatnego i rodzinnego

Jasne i sławnych ludzi zawsze interesuje ludzi i mediów. To nie jest wyjątkiem i Theodore Currentzis życia prywatnego, który jest pod kontrolą. Konduktor, jednak nie czuje się nieswojo i często chętnie rozmawiać z prasą, mówienie o swoich twórczych planów i jego poglądów na muzykę. Ale kwestia Theodore Currentzis żonaty czy nie, zawsze pozostaje bez odpowiedzi. Choć z niepokojem czekają na wiele pań, ponieważ muzyk uosabia ideały wielu kobiet: bogaty, sławny, piękny. Czy Theodore Currentzis darmo? Jego żona była i jest znany na pewno. Nawet u zarania swego życia w Rosji, wygrał balerina Teatru Maryjskiego. Theodore Currentzis + Julia Mahalina – duet stał się znaczącym wydarzeniem w życiu kulturalnym Petersburgu.

Ballerina wiele wysiłku poświęconego na promocję mężem przez szeregi, jest on zobowiązany do jej wielu wysokich znajomych, którzy byli dla niego przydatna w przyszłości. Julia na znajomości czasu z przewodu był już gwiazdą, to aktywnie promowane choreograf OM Winogradow, i mogła powiedzieć ani słowa na poparcie muzyk początku. Małżeństwo było krótkotrwałe. Pojedyncze Theodore Currentzis dzisiaj? Prywatne dla niego jest tematem tabu, ale jest podobno do niego wiele powieści.

stanowisko cywilnego

Dyrygent prowadzi aktywne życie twórcze, ale jego życie prywatne jest pełne wydarzeń. W 2014 roku został obywatelem Rosji, twierdząc, że znalazł tu drugi dom. Dyrygent Theodore Currentzis, którego życie osobiste jest teraz związany z Rosji, aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym i społecznym kraju, był jednym z tych, którzy popierali zwolnionego dyrektora Nowosybirsku Teatr Opery i Baletu. Był zawsze na korzyść swobody artystycznej ekspresji artysty i jest aktywny bojownik przeciwko cenzurze i ograniczeń.

W wolnym czasie Teodor Kurentzis dużo czyta, słucha nagrań wybitnych orkiestr i wiele muzyki non-klasycznej, ale mówi, że całkowicie przestał chodzić na koncerty – to koliduje z jego wewnętrznej wyszukiwania. Uważa on, że dziś muzyka stała się zbyt akademickie i zapobiega młodzi ludzie postrzegają go, więc jego celem – aby ją bliżej słuchacza, usuwając bariery akademicki. Marzy o rewolucji w muzyce i robi wszystko, że ona żyje.