273 Shares 4181 views

Obraz IE „Lazur lutego” Grabar: Opis i nastrój, że przenosi

Rosyjska szkoła malarstwa zasługuje na szczególną uwagę. Wielu mistrzów weszła do skarbnicy światowej myśli artystycznej, stając założycieli nowego stylu. Wśród artystów rosyjskich istotnej roli odgrywanej przez Igor Grabar, obraz jest całkowicie przeniknięta duchem narodu rosyjskiego.


Wczesne lata artysty

Malarz urodził się w Budapeszcie w działacz rodziny i osoby publicznej E. I. Grabar i został nazwany po dziadku. Ze względu na charakter działalności rodzina została zmuszona do opuszczenia swojego rodzinnego miasta i przenieść się do Rosji w 1876 roku, gdy młody Igor Emmanuilovich był tylko 5 lat.

Ze względu na życie działacza chłopca ojca często musiała pozostawać pod opieką rodziny, przyjaciół, z dala od rodziców. Być może to wpływ na dziecko, które zawsze ciągnęło do rysunku i w czasie wolnym preferowanego Galerii Trietiakowskiej rówieśniczej społeczeństwa.

Edukacja Grabar Igor Emmanuilovich była doskonała. Ukończył Liceum Moskwie, młody człowiek idzie do Petersburski Uniwersytet Państwowy i przeszkolony równolegle na dwóch wydziałach: Historii i Filologii i Prawa. Chęć właścicielem pędzla powoduje Igor Emmanuilovich nauki w studiu Ili Repina, niż jest on zaangażowany w jego czasach studenckich. Miłość prowadzi do powstania w przyszłości artysty do idei kształcenia ustawicznego, a on wszedł do Petersburskiej Akademii Sztuki.

inspiracja

Podobnie jak większość innych malarzy, Grabar Igor Emmanuilovich nie może być bez źródła inspiracji. Po ukończeniu studiów, przyszły artysta podróżuje do Europy, gdzie był ogromnie wrażeniem wiecznego Rzymu, Florencji i Wenecji romantyczna, rygorystycznym Berlin i Paryż powietrzu. To właśnie w tych miastach cały czas odwiedził galerii i zapoznania się z oryginalnymi dziełami mistrzów renesansu. Czyste linie i prawdziwy entuzjazm koledzy poprzednicy oczarować młodego mężczyznę, a on przyspiesza dzielić emocje z jego płótna. Wtedy postanowił, że będzie nadal trzymać podróżowanie, nauka świat i kulturę cywilizacji zachodniej.

Głównym tematem w pracach

Po Europie, przyszły artysta IE Grabar powrócił do Rosji, twórczych metamorfoz. Sześć lat wyjazdów pozostawił ślad w duszy malarza, który doskonalił na swoich płótnach. Jednak po przybyciu do domu mistrza znajdzie nowe źródło inspiracji, które staną się głównym tematem jego prac – piękno rosyjskiej natury. Zafascynowany elegancji brzozy, pola nieograniczone i prawdziwego piękna zimowych krajobrazów. Wszystko to znajduje odzwierciedlenie w nowej serii obrazów, „Biała Zima”, „March Śnieg” i słynnego „luty lazuli.” Ostatni z nich został namalowany z szczególną miłością i stał się symbolem rosyjskiej zimy.

Obraz IE Grabar „luty lazur”

Artystka udało się uchwycić na płótnie obraz nowej zimowej natury w całej jej pierwotnego piękna. Obraz IE Grabar „luty niebieski” napisane na zewnątrz w rowie wykopanym w śniegu, w czasie, gdy był silny mróz. Jednak ta niedogodność nie zatrzymać kapitana, który był w stanie realistycznie przedstawić na płótnie wszystkie jego inspirujących elementów przyrody. Artysta powiedział, że kiedyś miał szczęście zobaczyć szczyt pokrytej śniegiem brzozy i nie mógł ukryć swojej radości. Wydawało się, że tęcza barw znalazł nową interpretację i uzyskała bezprecedensowe sens. Potem naprawdę sobie sprawę, że wszystkie te odcienie kuranty rodzą się tylko poprzez niepowtarzalny blask nieba. Idea ta znajduje odzwierciedlenie w tytule obrazem „lazuli lutego br.”

Ten obraz jest na pierwszy rzut oka nie różni się od innych jemu podobnych, ale ten pogląd jest błędny. To jest dosłownie pełen bogactwa kolorów. Mistrz był w stanie przedstawić głębię prostych rzeczy, pisanie brzoza lutego tle nieba. Głównym kolor i prawidłowo rozmieszczone akcenty kompozytowe uczynić ten obraz kwintesencją artysty.

Opis obrazu

Obraz IE pojawia Grabar „luty niebieski” przed publicznością w postaci krajobrazu zimowego, gdzie tło opalizujący niebie można było zobaczyć w całej okazałości śnieżny brzozy. Jest oczywiste, że autor chciał przekazać ideę nadejście wiosny, jak płótno emanuje słońca. Chociaż kompozycja zawiera wiele brzozy, wszystkie one pojawiają się przed oczami jak jeden system synergii, który jest kierowany przez jednego dominującego drzewa, które ma wszystko. Wszystkie gałęzie, jak układu krążenia, połączone ze sobą, wydaje się, że wszystko jest jedno drzewo.

Niebieski kolor nieba i odzwierciedla mieni w lekkim śniegu, nadając jej niebiesko-fioletowy odcień. W śniegu pod drzewami, istnieją ślady odwilży, opowiadając nam o zbliżaniu się do wiosny. Jeśli przyjrzeć się gałęzie brzóz, widzimy, że przypominają one ich stanowisko słoneczne pochodzące z pnia.

nastrój praca

Obraz IE „Lazur lutego” Grabar – jedno z najlepszych dzieł artysty. Pisał go w specjalnym entuzjazmem i udało się przekazać nastrój zbliżającego szczęścia. Bogata paleta kolorów nie był stosowany w celu nadania koloru płótna, aw celu nadania pomysł. Patrząc na to dzieło sztuki, chcę wierzyć, że jutro jest nowy dzień, nowe życie, które zostaną wypełnione samych jasnych kolorach. Śnieg w filmie jak symbol upływem dnia, po czym wiosną przyszłego.

Powielanie lutego „niebieski” – szczególnym momencie dla większości artystów-początkujących, którzy chcą nauczyć się umiejętności nie tylko harmonijnie zastosować olej na płótnie, ale również dać ludziom nadzieję i szczęście. I to jest głównym zadaniem aktywności twórczych ludzi. Aby ocenić znaczenie sieci do historii sztuki rosyjskiej, należy zauważyć, że Grabar, to obraz, który w większości przypadków tłumaczyć zimowe krajobrazy, stał się częścią programu szkolnego.