114 Shares 3392 views

Karl Benz: Biografia i ciekawostki. Jaki był pierwszy samochód na świecie?

W drugiej połowie 19 wieku, kwestia tego, co wkrótce będzie pierwszy samochód został już rozstrzygnięty. Tylko pozostały niejasne jest to, kto będzie pierwszym w swoim wynalazku. Wiele wynalazców pracujących w tym kierunku. Niektóre z nich udało się uzyskać patenty na swoje wynalazki w tym samym roku. Kogo rozważyć oficjalnie uznany twórca samochodu? Omówione w artykule będzie o Karl Benz.


Benz – dziedziczna kolejarz

Wynalazca wyścigu było kilka dziedziczne kowali. W ubiegłym wieku, ten zawód wymaga nie tylko tworzenie produktów metalowych, ale również być w stanie je zaprojektować, to być zarówno rzemieślnika i mechanika, a także inżynierów i technologów.

Karl Benz, syn jednego z tych kowali. I dzięki rozwojowi kolei w niemieckich ziem Johann Georg Benz stał się lokomotywa inżynier. Jednak jest ona wkrótce doprowadziło do jego śmierci. Cztery miesiące przed narodzeniem Karola, jego ojciec mocno przeziębiony w kabinie z otwartymi oknami, ze względu na co zmarł na zapalenie płuc. Edukacja przyszłego wynalazcy czynienia z matką, która była francuski emigrant.

Pierwsze zajęcia

Po incydencie z matką ojciec nieszczęścia nie może sobie pozwolić na jej pozwolić jedynego syna, Karl Bents, połączony swoje życie z kolei. Widziała go urzędnika rządowego. Ale młody człowiek został sporządzony z techniką. Tak więc, w liceum był zainteresowany w badaniach fizyki i chemii, często unosił po zajęciach do pracy w laboratorium szkolnym.

Craze doprowadziło do zawodu fotografii, co dało mu możliwość otrzymania pierwszego wynagrodzenia wymagane jego rodzinę. naprawy zegarka był inny zawód. Z biegiem czasu, matka pozwoliła mu wyposażyć pracownię na poddaszu.

Szkolenie techniczne

Wszystko hobby syn przekonał matkę, że stanowisko urzędnika – nie najlepszy zawód dla niego. Z jej zgody Karl Bents wszedł École Polytechnique. Choć szkoła jest naukowym centrum inżynieryjne w Niemczech. Były pracuje nad znalezieniem nowego silnika. Miał być alternatywą dla silnika parowego.

Wszystkie idee, które były związane z tworzeniem silnego i kompaktowy silnik, zakontraktowanych i Karl Benz.

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

Po ukończeniu École Polytechnique, który wówczas nabył status uniwersytetu, pionier osiadł na Machinery Plant. W tym czasie uważano, że projektant musi najpierw pracować jako mechanik na „hartowanie”.

Karl Benz, którego biografia jest uważany, poszedł do pracy przez dwanaście godzin w zaciemnionym sklepu. Po dwóch latach wyczerpującej pracy, zdobywszy niezbędne doświadczenie, zrezygnował. Pięć lat później Charles był rysownik, projektant w branży inżynierskiej. W tym czasie zebrano fundusze na własnej działalności. Benz miał marzenie, aby stworzyć samobieżny wózek.

Istotna zmiana w jego życiu była śmierć matki, a znajomość z młodym Bertha Ringer. Była z zamożnej rodzinie stolarza, miał pozytywny wpływ na otwarcie własnej działalności gospodarczej.

Jego studio inżynier stworzył we współpracy z A. Ritter w Mannheim. Marzenie tworząc swój pojazd nie pozostawiać Benz na chwilę, ale troska o finansową pomyślność rodziny, która rosła, wymagane do zmniejszenia środków na rozwój inżynierii.

Pierwsze sukcesy

W trosce o sukces swoich firm Benz zaryzykował i znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Raz był prawie pozbawiony własnej działalności gospodarczej z ziemią. W celu rozwiązania wszystkich problemów trzeba było stworzyć coś sensownego. Wyjście para widać w wynalazku, w silniku spalinowym.

Jednak ten pomysł od dawna w powietrzu, i umysły wielu inżynierów i wynalazców, więc nie było nic dziwnego w tym, że N. Otto opatentowany silnik wcześniej. Jednak przyszedł do silnika czterosuwowego, więc żona jego przysłała siły, aby stworzyć silnik dwusuwowy. Benz samochody przyszłości musiał działać na paliwie gazowym.

Nie było uruchomienie silnika w Sylwestra wychodzącego 1878. Produkcja seryjna rozpoczęła się po trzech latach pracy w fabryce w Mannheim. W tym przedsiębiorstwa innowator był bardzo ograniczony w swoich prawach, więc opuścił go i zaczął od podstaw z innymi partnerami. Ale nowi inwestorzy nie śpieszy się do inwestowania w tworzenie samochodu.

Jednocześnie patent został unieważniony Nikolaus Otto i innowatorów, wśród których był Benz, podszedł własnych firm w tworzeniu silnikiem czterosuwowym, przeznaczone do stosowania motoryzacyjnej.

Szukaj kupujących

W lecie 1886 roku powstał i publicznie testował samochód, którego twórcą był Karl Benz. Patent został podpisany na sześć miesięcy przed zdarzeniem i otrzymał numer 37435. silnik pracuje na mieszance powietrza z oparów benzyny. Sam samochód porusza się na trzech kołach, bo to nie jest problem synchronicznej rotacji został rozwiązany.

Pomimo udanej wynalazku z technicznego punktu widzenia i pochlebnych recenzji z prasy, ciężarówka z silnikiem nie miał sukcesów z konserwatywnych Niemców. Wynalazca miał reklamować swoje potomstwo na różnych wystawach, w tym w Monachium i Paryżu.

Wraz z próby ustanowienia sprzedaży Karl kontynuował poprawę w samochodzie. Po sześciu latach motorvagen „składał się z czterech kół, został uzupełniony o transmisji dwustopniowym. Były nowe modele marki Benz. Sprzedaż wzrosła szczególnie ze względu na Francji. Późniejsze samochody firma opanowała rynek w Europie, Rosji, Ameryce Południowej.

Przez 20 wieku historia samochodu nie zatrzymał się, zaczęła zyskać bardziej poważny obrót, rozszerzył działalność Benz.

Innovator zmarł w wieku 84 lat, przechodząc jego synów biznesowych, który organizował w wieku sześćdziesięciu Ladenburg.

Charakterystyka techniczna pierwszego pojazdu

Niemieccy inżynierowie stworzyć swój samochód w tajemnicy, ponieważ kwestia patentów była kluczowa.

Najważniejsze funkcje:

 • Całkowita masa – 263 kg;
 • Czterosuwowy silnik o wadze – 96 kg;
 • chłodzony wodą silnik;
 • Wybrać jeden cylinder, sprzęgło, neutralny i napędu w przód przekładni;
 • trzy koła;
 • Zespół hamulca;
 • napęd łańcuchowy.

Słynna podróż Berty Bents i synowie

żona wynalazcy odgrywał ważną rolę w jego życiu. Wspierała męża w jego przedsięwzięciach zarówno w istotnych warunków (testy inwestować w kontaktach z silnikami i podał Bertha posag przed ślubem) i moralnie. Jest też historia (Benz samochód) o tym, jak kobieta z synami poszedł odwiedzić szereg prawie 110 km.

Stało się to w sierpniu 1888 roku. Trasa biegnie z Mannheim do Pfrotsgeym, gdzie była matka Bertha. Kilka dni później, kobieta z dzieckiem na tym samym samochodem z powrotem do domu.

Podczas podróży, były pewne trudności, które będzie małżonek i dzieci w stanie poradzić sobie na własną rękę:

 • działka ze stromym wzrostem przezwyciężyć tak – jeden syn dostał za kierownicą, a jego matka była drugi syn pchnął samochód od tyłu;
 • pęknięcie paska napędowego skóra połatany niedaleko Bruchsal miejscowego szewca;
 • Rola przebita izolacja napędem elektrycznym wykonano obsady podwiązkę;
 • korek w rurze z paliwem nie usunąć prosty bolec.

Podróż była doskonała kampania reklamowa, jak zasygnalizował do sceptycznej opinii publicznej, że nawet kobiety z dziećmi poniżej siły do pojazdów mechanicznych, eliminując potrzebę małoletniego w przypadku pęknięcia. Również podróż zidentyfikowała niedociągnięcia w pracy auta i je naprawić.

Berta Bents znany jest jako pierwsza kobieta za kierownicą. Zdobyła sobie prawo do prowadzenia pojazdu w tym samym roku.