833 Shares 5196 views

Żukow: pochodzenie nazwiska i jego znaczenie

Na liście stu najbardziej popularnych rosyjskich nazwisk nazewnictwa Żukowa wziął porządny miejsce 61 th. naukowców pracujących w anthroponimics pole jako nauka zajmująca się badaniem ewolucji imię i nazwisko, pokazał prawdziwe pochodzenie nazw Żukowa.

Tradycja tworzenia nazwisk w Rosji

Informacje historyczne wskazuje wygląd nazwami później w Rosji. W anthroponimics XIII jest uważany za moment pochodzi zwyczaj dziedzicznego przekazywania imienia słowiańskiego w społeczeństwie średniowiecznym. Na podstawie nazwy zostały podjęte lub nazwisko rodowe imiona ich ojców i dziadów, jak system patriarchalny zażądał szacunku dla bohaterów i obrońców rodzaju, dzielnych żołnierzy, spadł w walce.

Istnieje jednak inna forma wyglądu nazwami – pochodną pseudonim, który został obdarzony progenitorowych jakości wyglądu lub charakteru zawodu. ludzkie potomstwo, otrzymał przydomek rzeczownikiem pospolitym, postrzegany jako nazwisko imię ojca w postaci zaborczej: traktowane jako nazwy zasadzie klikusheskoe przodka i odpowiadając na pytanie „Czyj” lub „których” dodaje przyrostków Kobieta / „którego?”? -ev / -in oraz do tworzenia żeńskich wersji nazwami – -a przegięcia. Zatem osoba o pseudonimie Beetle zapoczątkowały rozwój chrząszczy z rodzaju.

Żukow: pochodzenie nazwiska

Geneza nazwy interesujące nas ma swoje korzenie w średniowiecznej Rosji. W XVI-XVII wieku, tradycja świeckiej formy nazw od nazwisk przedstawicieli flory i fauny.

Pseudonimy zostały podane w „podobieństwa” między człowiekiem a zwierzęciem lub zakładu w ich wyglądzie lub zachowaniu. Innymi słowy, nazwy były Kod mitologiczny, utrzymując się z informacjami na temat charakteru danej osoby. Tak więc, w tej chwili istnieje kilka teorii pochodzenia nazwy Żukowa, a także inne pochodne pseudonimów Beetle – Zhukevich, Żukowski.

Jedna nazwa – trzy teorie

Pierwsza pozycja naukowców badających anthroponimics stosunkowo nazwę Żukow jest pseudonim chrząszcz głównie darilos ludzi na podstawie wyrazisty wygląd – czarne włosy. Inna koncepcja o pochodzeniu nazw państw, które beetle zwanych mądry, chytry i przebiegły osobników.

Założenia naukowcy o tym, jak było nazwa Żukowa, także teorię w zależności od położenia geograficznego. Tak więc, aby podjąć taką nazwę może pochodzić z miejscowości Zhukovka.

O przedstawicieli chrząszczy z rodzaju danych historycznych

Pomimo faktu, że druga teoria o tym, gdzie wystąpił nazwę „Żukow”, ma negatywny odcień, przedstawiciele Żukowa są ludzie przygód i dziwnych. Na przykład, chrząszcze – starożytnej rodziny szlacheckiej z Rosji – dostał imię odziedziczył po swoim przodku – Greka Ioanna Smolvina. Legenda głosi, że przybył z Bizancjum w ziemi rosyjskiej, otrzymał od Wielkiego Księcia Wladimir Klitschko Beetle na jego ciemnej skóry i charakterystycznej sztuczki. Potomkowie generacji dumnie nosił nazwę Żukowa, podczas gdy w służbie królewskiej jako moskiewskich muszkieterowie opiekunów i adwokatów. Dokumenty historyczne zawierać dowody na obecność w XVI wieku, kilka rodzin szlacheckich z nazwą pochodzi od przezwiska Beetle.

Na łamach chwalebnej historii rodziny powiedział właściciele Zhukov Vasyuk i Levshin, Iwashko chłopi, korytarz i Prokop. Istotny wkład w rozwój tego rodzaju rosyjskiego imperium Żukowa, który żył na terenach Kaukazu w XVIII wieku. Badanie tej gałęzi rodziny poświęciła swoje życie Kolesnikow. Na podstawie dochodzenia, było pod dowództwem Żukowa w latach 1707-1709. Został podniesiony Buławina powstanie kozackie. Chwalił swoją rasę i marszałek Gieorgij Żukow, którego nazwisko jest napisane złotymi literami w historii nowoczesnego państwa rosyjskiego.

Co to jest – przewoźnik chwalebnego imienia Żukowa? Pochodzenie nazwy sugeruje, że członkowie rodzaju zawsze zbuntowana, wolność, i trudne obywatelstwo. Mieli potężny potencjał twórczy, były siłą napędową kraju. Czy to możliwe, aby dać ogólną odpowiedź na pytanie, co kryje się za nazwą Żukowa? Pochodzenie danego nazwiska jest określona jedynie przez przywrócenie historię rodziny. Wiedza o prawdziwych sekretów tworzenia własnych nazw wymaga informacji o poprzednich pokoleń, a także informacje na temat zakwaterowania i działalności pierwszych pseudonimów nośnych.