386 Shares 1429 views

A. S. Puszkina „Córka kapitana”. Formacja osoby Petra Grineva

W opowiadaniu „Córka kapitana” A. S. Puszkina wpływa bardzo ważne dla niego i jego rodaków problemem szlachetny honorowych. Pokazuje stopniowe powstawanie osoby Petra Grineva, bohater dzieła, autor rysuje rosyjskiego charakteru narodowego, który charakteryzuje się takimi cechami jak: uprzejmość, dobroć, uczciwość, wierność swym słowem i suwerena. Dopiero po przejściu trudnych próbach życia, młody szlachcic staje drogę widzimy go w finale.


Życie w domu Ojca

Tekst z tej historii jest pamiętnik pisany w imieniu bohatera, który daje większą wiarygodność opisanych zdarzeń: nikt nie może powiedzieć o człowieku, lepiej niż on sam.

Pietruszka otrzymał tradycyjną edukację dla dzieci szlachty. Aby to było przymocowane Savelich rodzaju wujka, który w towarzystwie młodego człowieka, a po opuszczeniu służby. Uczyłem go francuski fryzjer Beaupre, który nie mógł dać gruntowne wykształcenie. Chłopiec żył ignorantem, niedbale i bez myślenia o przyszłości.

Jeszcze przed narodzinami syna ojciec zapisane w pułku Semenov. Ale kiedy Piotr Grinyov osiągnął wiek szesnastu lat, postanowił wysłać je do Petersburga, w Orenburg, pod nadzorem starego przyjaciela. W ten sposób przypieczętował los młodego szlachcica.

Wejście w dorosłym życiu

Głównym pożegnanie który dał ojcu, obserwując jego syna „dbać o … cześć młodości” Zasada ta będzie się Peter żywotność. W międzyczasie, to wygląda bardziej jak rozpieszczone barchonka. Pierwszy upija się i traci nieznanych Zurin sto rubli, to z pewnością wymaga Savelich spłacić dług. Twierdzi on bezpośrednim wyjazdem do Fort Belogorsk, gdzie został zidentyfikowany w Orenburg i wpada silnej burzy. Ale teraz zaczyna się formowanie osobowości Petra Grineva. Cierpi, świadome swojej winy przed wiernego wuja, i poprosił o przebaczenie – zdolność do rozpoznawania swoich błędów. Nadaje doradcą, który pomógł im wydostać się z burzy, Kożuchy – dzięki za pomoc.

Test miłość

Belogorsk życie przynosi twierdza Petra Grineva wspaniałą rodzinę kapitana Mironow i tchórzliwego Shvabrin. Ostatnie działania w cieniu bardziej szlachetnych cech głównego bohatera. Zarówno zakochać się w Masha Mironow, ale jeśli Shvabrin spaść do hańby, które zostały odrzucone Greene gotowy ze swoim życiem, aby bronić honoru swojej dziewczyny. Dzieje się tak w przypadku pojedynku, bohater jest walka bardziej doświadczonego przeciwnika, aby wyrazić obraźliwe wobec Maszy. A w czasie, gdy fort składa Pugaczowa.

Shvabrin idzie nie tylko na ich stronie, ale również oszustwo bezbronna dziewczynka trzyma w zamknięciu, a następnie ogłasza, że ona jest córką komendanta wykonywany. Zupełnie inny w tej sytuacji jest charakterystyczna Petra Grineva. będzie musiał dokonać trudnych wyborów między oficera, zobowiązywał go, aby przejść do strony, a dążeniem do ochrony ukochanej. Dopóki bohaterem jest pewien, że Masza była bezpieczna, że idzie do Orenburg, ale pierwszy jest jego wezwanie, nie dostają wsparcia i zrozumienia od polecenia jest zwracany do twierdzy. Milczeć bohatera, a na rozprawie, gdy opłata za zdradę na wypowiedzenie tego samego Shvabrin mogła kosztować go życie. Po tym wszystkim, aby powiedzieć, w jakim celu udał się do twierdzy do Pugachev oznaczało zaangażowanie w kłopoty córkę komendanta. Masza tylko spotkanie z cesarzową pomogą przywrócić sprawiedliwość i aby uzasadnić bohatera.

Tak więc, następnym etapem, kiedy jest tworzenie osobowości Petra Grineva jest jego miłość, szczera i bezinteresowna. Odwróciła wczorajsze bully w szlachetnym człowiekiem, w stanie wziąć odpowiedzialność za inną osobę.

Znajomość Pugachev

Podczas chwytania Fort Belogorsk Grinyov pokazuje siłę charakteru, lojalności przysięgą i cesarzowej, odwagi. Oczywiście, że rola nie została wykonana z innymi, odegrał kożuch królik, przedstawiony przez Petera doradcy nadal na drodze do zamku. Ale młody oficer chciał ucałować dłoń oszusta i przysięgać wierność do niego. Jest to moralny hart ducha i wolę umrzeć za swoje przekonania, aby określić stosunek Pugaczowa Grinyov. I możliwość, aby zawsze mówić prawdę, całą szczerością i poczucie całkowitej wolności wewnętrznej. Taka charakterystyka może być Peter Grineva Rozdziały gdzie się spotkać oszusta opisane. Rzeczywiście, nie każdy ostatni zaprosił na stole, puścić na wszystkich czterech bokach po odmowie, aby przejść do swojej służby, i dał błogosławieństwo dla małżeństwa z córką komendanta twierdzy wojskowej.

Grinyova obraz Piotra w historii „Córka kapitana”: Wnioski

Tak więc, w trakcie tych wydarzeń, postać bohatera ulega zmianom. I nie ma niebagatelne znaczenie w tym procesie kilka punktów. Po pierwsze, ojciec rozsądnego rozwiązania, a nie wysłać syna do Petersburga, gdzie był oczekiwany okres bezczynności i rozrywkę, a w środku twierdzy, w rzeczywistości stał się miejscem, gdzie wyciągnął pasek i zapach prochu. Po drugie, bardzo era i ważnym wydarzeniem historycznym – powstanie prowadzone przez Pugaczowa. Tylko w trudnych sytuacjach, zazwyczaj objawiać prawdziwe cechy charakteru danej osoby. W tym przypadku, beztroski chłopiec stał się prawdziwym człowiekiem.

Definiowanie planu koncepcyjnego Puszkina, można zauważyć, że stopniowe tworzenie osoby Petra Grineva było zidentyfikować te cechy bohatera, który powinien mieć rosyjski szlachcic. I szef wśród nich – „dwa doskonała jakość”: dobroć i hojność. To ich Petr Grinev chciałby zobaczyć ich potomków. To pragnienie wspomnieniach autora, kończy projekt historii, została wyłączona w „Córka kapitana” najnowszym wydaniu.