118 Shares 4257 views

Jak nazywa pierwsza część „Harry'ego Pottera”? Uczymy!

Być może nie ma takich dzieci jak i dorosłych, którzy nie słyszeli pisarza Dzhoan Rouling i jej powieści o Harrym Potterze. W nich ona opisuje Old England i jego mieszkańców. Nie są ze sobą powiązane przygody, intrygi, magia, magia, miłość głównych bohaterów i ich wiernej przyjaźni. Czy znasz nazwę pierwszej części „Harry'ego Pottera”? Tak, oczywiście, i na pewno nie tylko czytać książki lub oglądać filmy o nastoletniego czarodzieja. Dziś pamiętamy, jak to się powieść i co on.


Jak nazywa pierwsza część „Harry'ego Pottera”?

Najpierw został napisany książkę „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, pojawił się w sklepach w Anglii trzydziestego czerwca 1997 roku. Była to pierwsza z siedmiu części pisemnej trochę później, tak jak istnieją osiem. Ale po książka wyszła kilka lat, został zastrzelony film o małego czarodzieja.

Ekranizacją obrazu odbyła się w 2001 roku i zdobył nie mniej fanów niż sam problem. Prawdopodobnie już domyślić, nazwę pierwszej części „Harry'ego Pottera”, ale jako film. Oczywiście, tytuł obrazu jest taka sama.

historia

Przekonajmy się, co pierwsza część „Harry Potter” i szczegółowo zapoznać na miejscu.

Wszystko zaczyna się od tego, że Harry, który był w tym czasie zaledwie dziesięć lat, dowiedział się, że jest czarodziejem, tak samo jak jego rodzice. Autor opisuje życie rodziny Dursley, składająca się z trzech osób: ciotka Petunia, wuj Vernon i ich syna Dudleya. Byli jedynymi krewnymi Harry'ego, który go wychował. Rodzina mieszkała w Anglii, w typowym domu, mieszkał z nimi, a Harry Potter. Pierwsza część pokazuje nam, że wujostwo nie lubił swojego bratanka. Powodem polegała na tym, że był synem czarodzieja, a dokładniej – siostra ciotki Petunii. Rodzina Dursley nie wierzy w magię, a rodzice Harry'ego uważane nienormalne.

Jeden dzień, lub raczej urodzin Harry'ego, ogromny człowiek przyszedł do chłopca. On po prostu włamał się do domu rodzinnego. Hagrid nazywa go, a następnie powiedział chłopcu, który był, i że Harry miał czas na wizytę w szkole magii Hogwart. Biorąc dziecko z nią, pomógł mu dostać się do Pokątną, gdzie udali się do banku, a potem Harry czekał na fortunę, która opuściła go martwych rodziców. To było, kiedy Hagrid i trochę Potter dowiedział się o zniknięciu kamienia filozoficznego.

Od tego momentu rozpoczyna się o przygodach Harry'ego i jego przyjaciół Rona i Hermiony, z którymi spotykał się w Hogwart Express, w drodze do szkoły magii. Spotyka się też z jego wrogami, takimi jak Malfoy i Lorda Voldemorta.

Jak wydarzenia rozwinął dalej?

W Hogwarcie wszyscy studenci przybyli, według starożytnej tradycji, przeszedł w sprawie podziału wydziałów. Widzimy tylko dwa: Slizeren i Grifendor. Pierwszym był zły chwała za tych wszystkich, którzy tam studiował, stał się złych czarodziejów, a drugi dosłownie wszystko, łącznie z naszym bohaterem, panie Potter, bo jego rodzice studia na tym wydziale. Wyraził pragnienie, a dystrybucja kapelusz wysłał Harry'ego Grifendor. Ron i Hermiona także mają być zaksięgowane.

Następny będziemy uczyć się jak chłopiec był w stanie pokonać swoich wrogów, aby znaleźć kamień filozoficzny i zapisać go z rąk złoczyńców. Joan pokazuje nam znaki Harry, Hermiona i Ron. Widzowie mogą zauważyć, że Harry był bardzo odważny i mądry jak dla niego łatwe podanych przedmiotów nauczanych w szkole magii. Nauczyciele i profesorowie wiedzieli, kto rodzice chłopca, oczekując mu coś niesamowitego. Ron wydaje się głupi i tchórzliwy, a ona wydaje się czytelnikowi jako aroganckiego i wszechwiedzącego wonk.

Pierwsza część „Harry Potter” jest nazwany tak dlatego, że cały film jest dedykowany do głównego bohatera i jego czyny, które wysławiają chłopca w szkole magii. Dyrektor Hogwartu, a Harry miał dobre stosunki, mówili dużo i przypomniał Lily i James (rodzice młodego Pottera).

opinie ludzi

Wydany obraz bardzo szybko zdobył serca wielu fanów, otrzymałem wiele pozytywnych opinii i był krytykowany kilka wspólnot religijnych. I nie było nawet zakazane w niektórych krajach, ponieważ, ich zdaniem, powieść i filmowa adaptacja Dzhoan Rouling promuje czary. Jednak wielu nauczycieli twierdzą coś przeciwnego.

Cóż, w końcu poznać bohaterów filmu o chłopcu z magicznych mocy, stworzył fabułę autor Dzhoan Rouling i dowiedział nazwę pierwszej części „Harry Potter”. Reszta książki i jej filmowej adaptacji przyszedł później.

wniosek

Nie ma znaczenia, że film jest nagrywany i napisana powieść zostały stworzone dla dzieci, ponieważ nawet wielu dorosłych będzie to bardzo interesujące. Lubisz głównych bohaterów, jak grali specjalnie wybrane dla tego aktora. Każda książka jest napisana przez Rowling ujawnia tylko jeden rok spędzony w szkole chłopców magii. Dlatego właśnie przed sobą dzieci rosną do dorosłych i doświadczonych czarodziejów. Po obejrzeniu filmu lub czytanie książki światowej sławy, będzie długo pamiętać nazwę pierwszej części „Harry Potter”, ponieważ będzie to dla Ciebie zaskoczeniem działki i docenią jakość obrazu.