323 Shares 6731 views

A armia ciemności ponownie. Seria „Ash przeciwko Martwe zło”: aktorzy, roli i fabuła

W 2015 roku odbyła się premiera serialu, który jest kontynuacją serii filmów „Evil Dead”. Projekt Volume Speziali, Sam i Ivan Raimi odniosła sukces, a to przyczyniło się do co najmniej trzech czynników. Tym samym seria „Ash przeciwko Martwe zło”: aktorów, role, które grali, a działce.


zło przebudzenie

Minęło trzydzieści lat od momentu, kiedy po raz pierwszy zetknął kandariyskim Ash demona i jego armię ciemności. Obecnie mieszka w małym amerykańskim miasteczku, spędzając noc w przyczepie, i idzie do pracy w najbliższym supermarkecie. Jednak z przeszłości nadal nie jest związany, a nadal zachowuje w swojej „Księdze Umarłych”. Jakby nie wiedział, co mogła zrobić.

Raz w barze spotyka dziewczynę, a potem zaprosił ją do siebie. W środku partii dostają Necronomicon i czytać swoje wiersze, które znowu budzą raz szczelną zła.

Następnego dnia rano, Ash zaczyna zauważać dziwne rzeczy. Wydaje mu się, że wszystko jest obsesją dedaytami. Weź jego sąsiada, który nagle przemówił demoniczny głos. Zdając sobie sprawę, co się dzieje, Ash ma zamiar wyjechać z miasta, aby spotkać się z ekspertem książki. Najpierw jednak musi dostać obliczenia.

Szef prosi pracować dzień, ale Ash nie można zatrzymać, więc razem z kolegami – Pablo i Kelly wrócił do przyczepy odebrać książkę. Nie są one atakowane przez posiadanej ogrodnika dedaytami i bliźniego. Mając do czynienia z demonami, trio zdaje sobie sprawę, co mieli w twarz, więc wziąć książkę i opuścić miasto. A w ich ślady są tajemniczy nieznajomy Ruby i agent FBI Amanda Fisher, który obwinia Ash za śmierć swojego partnera.

Ogólnie rzecz biorąc, historia w duchu słynnej trylogii. Ale sukces zależy także od szeregu dobrze dobrana obsada.

ESH Uilyams – Bryus Kempbell

Na temat roli Esha Uilyamsa w serialu „Ash przeciwko Martwe zło” Bryus Kempbell poradził sobie dobrze. Jakoś jednak nastąpiła długa przerwa między serialu i trylogii. Jego ramię ozdobiona jest wszystko jedno protezy w postaci piłą, którą tak sprytnie powstrzymując zmarłych. Pomimo swojego wieku, Ash zachowuje się jak dziecko, ciągle popada w kłopoty. I jego nieostrożność często zagraża zarówno ludziom wokół niego, ponieważ cały świat. Dobrze, że ma wystarczająco dużo doświadczenia, aby poradzić sobie z faktem, że reaktywowana.

Bohaterem serialu „Ash vs. Evil Dead” (Bryus Kempbell) w filmie i telewizji nie jest obcy. I niech się dużą popularnością on osiągnięty dzięki serii „Evil Dead”, Pan Campbell można znaleźć w innych projektach. Sam Raimi był tak zadowolony ze współpracy z tym aktorem, który postanowił kontynuować współpracę z nim. Na przykład, Bruce wystąpił w serii filmów o „Spider-Man”.

Ruby – Lyusi Louless

Pojawienie się tajemniczej postaci imieniem Ruby jest jedną z największych tajemnic serii. Jest oczywiste, że ona naprawdę chce się spotkać z Ashem, bo w kieszeni to jego odcięcia ręki. Nie jest jasne, co dokładnie ona potrzebna. W przeciwieństwie do poprzedniego znaku, Ruby w odpowiedzialnym podejściu do biznesu. Jednak, gdy nie można było powiedzieć, kim jest i jakie siły mają. Ale to na pewno je ma.

Przed serii „Ash przeciwko Martwe zło” Lyusi Louless brał udział w wielu innych projektach. Wielu pamięta go jako głównego bohatera w serialu o wojownika Xena. Można go również znaleźć w „Spartakus” mini-serii, w drugim sezonie „Salem” projektu oraz w sitcomie „Dwóch i pół”.

Amanda Fisher – Jill Mari Dzhons

Jill Mari Dzhons grał agenta FBI. Z „Armii Ciemności”, poznała już następnego dnia po przeczytaniu wierszy z „Księgi Umarłych”. Kiedy opuściła mojego partnera do rozmowy, zostali zaatakowani przez dziewczyną Ash, obsesyjny dedaytami. W rezultacie, partner zmarł, a Amanda poprzysiągł zemstę na tych, którzy są zaangażowani w to. A ponieważ wszystko wskazuje na popiół, a następnie zdecydowała się rozpocząć z nim.

Oprócz serialu „Ash vs. Evil Dead”, Jill Mari Dzhons można dostrzec także w innych projektach. Pomimo faktu, że jako dziecko chciała zagrać księżniczkę, który nie zatrzymał ją dostać rolę w serialu „Przyjaciele” i „Sleepy Hollow”. Jej pierwsza praca była serialu „City Guys”.

Pablo Bolivar – Ray Santiago

Jak najlepszego przyjaciela Asha, jak sam mówi, Pablo był gotów wspierać go w każdym przypadku. Być może dlatego, gdy powiedział mu o książce io zła, że przebudził, facet uważa się go nie tylko, ale również na ochotnika do pomocy. Nawet utrata pracy nie straszyć.

Podobnie jak wielu innych, którzy działali w serialu „Ash vs. Martwe zło” aktorów, Ray Santiago ma już jakąś karierę w przemyśle filmowym. Aktor zagrał w filmie „Poznaj moich rodziców”, a wraz z Mishel Rodriges w filmie „Fight damska”. Jest też rola w serialu „My Name is Earl” i „Law & Order”.

Kelli Maksvell – Dan Delorentso

Kelly – pracownik tego samego supermarketu. Ashe nie mówi, i połączyć je przez przypadek. Fakt, że jej ojciec zadzwonił i powiedział o powrocie matki – Syuzi Maksvell (Mimi Rogers), który został uznany za martwy. Ale wróciła, a Ash uświadamia sobie, że to przyczyniło się. Dlatego decyduje się iść z Kelly, choć nie z wyboru.

Prawie wszyscy wystąpili w serialu „Ash vs. Evil Dead” aktorzy mieli już doświadczenie w telewizji. Dan Delorentso – nie jest wyjątkiem. Aktorka można zobaczyć w serialu „Californication”, „Dwie ubogich dziewcząt” i „Przewodnik do życia rodzinnego.”

To nie jest koniec

Musimy przyznać, że seria w gatunku „czarna komedia grozy” jest bardzo mały, więc twórcy wielkiego ryzyka poprzez uruchomienie tego projektu. Ale seria pilot wykazały doskonałe wyniki, i że będą filmowane drugi sezon może być żadnych wątpliwości. A najważniejsze, że w kontynuacji serialu „Ash vs. Evil Dead” aktorzy ponownie wykonując główne role zachwyci fanów z jego gry.