606 Shares 6162 views

Udar mózgu u kotów: objawy, możliwych przyczyn i cech leczenia

Starsze zwierzęta, podobnie jak ludzie w wieku, narażone na różne choroby. Dlatego ich właściciele to ważne, aby wiedzieć objawów choroby niezwłocznie udzielić pierwszej pomocy. Właściwe działania właściciela może uratować życie swojego zwierzaka. Na przykład, udar mózgu u kotów jest często śmiertelne. Ale z szybkiej reakcji osoby i znajomości algorytmów choroby, zwierzę może zostać uratowane.

Przyczyny i objawy udaru u kotów

Wielu ludzi wierzy, że zwierzęta nie cierpią z powodu chorób ludzkich. W rzeczywistości tak nie jest. Koty i psy czasami uderzeń. Udar mózgu – to krążenie mózgowe, dzięki którym dotkniętych regionach mózgu i niektóre funkcje organizmu przestają działać lub działać z przerwami. Koty to skok z kilku gatunków.

  1. Udar krwotoczny – uszkodzenie naczynia krwionośnego i dalszego zablokowania prowadzi do słabego krążenia. Dzieje się tak ze względu na obecność szkodników i skrzepliny.
  2. Udar niedokrwienny mózgu – pojawia się po okluzji naczyń.

Wiele przyczyn zaburzeń krążenia. To wysokie ciśnienie krwi, naczyniowe cechy genetyczne, nowotwory, zatrucie, nieprawidłowa dieta z dużą ilością żywności tłuszczowych, i wiele innych. Często skoku kot jest wynikiem chorób takich jak cukrzyca, uszkodzenia nerek, serca lub tarczycy. Jak diagnozować siebie?

Jak to jest w przypadku ludzi, gdy jest udar mózgu u kotów, objawy są zbyt oczywiste. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, wyraźnie oznaki zaburzeń krążenia, w czasie reakcji. Niebezpieczny objaw – odgięcie głowy w dziwnym kierunku. Najczęściej jest przechylony na bok i mogą wędrować z boku na bok w wyniku osłabienia mięśni. Ten objaw nie ustępuje przez dwa tygodnie po strajku.

Jeśli podejrzewasz, że udar mózgu kota, warto przyjrzeć jej oczach. Są szybkie skurcz, uczniowie przychodzą więc w różnych rozmiarach. Niepokojący objaw – krótka utrata przytomności. Z powodu uszkodzenia mózgu obserwowanego braku koordynacji.

znak wyróżniający

Przyjrzyj się dobrze na chodzie zwierzęcia. W przypadku naruszenia mózgu nienaturalnie wygięcie grzbietu, kot chodzenie w kółko po pokoju. Jednocześnie popełniającego ruchy nawykowe nie jest dostępny dla Twojego zwierzaka. Cała sprawa jest osłabienie mięśni. Charakterystyczne jest, że napady padaczkowe występują tylko z jednej strony – w lewo lub w prawo. Porażenie u zwierząt są rzadkie.

Co należy poinformować?

Wymienione objawy nie opisują pełnego obrazu choroby. Problem polega na tym, że nie zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego ważne jest, aby znać objawy i chorób wtórnych. Należą do nich chwilową utratę wzroku. Jest to łatwe do zidentyfikowania: kot będzie natknąć się na przedmioty i pośpiechu w strachu przez pokój. Wszelkie zmiany w zachowaniu zwierząt – to zły znak. Tak więc, przy udarze kot może przestać uznając gospodarze, znajome twarze i słabo orientują się w przestrzeni. Dzieje się tak z powodu chwilowej utraty pamięci.

Weterynarze są przekonani, że jeśli pierwszy aktywny i zabawny zwierzę staje się ospały – on po prostu zachorował. Zwłaszcza jeśli zaczyna tracić zainteresowanie rzeczami, które wcześniej przyciągały go. Ze względu na słabość mięśni zmniejszenie apetytu, ponieważ kot jest trudne do gryzienia jedzenia.

W ciężkich przypadkach występują napady podobne do padaczki, problemy z oddychaniem, wymioty. Aby przypisać prawidłowego i właściwego leczenia, ważne jest, aby pamiętać, wszystkie objawy, zmiany w zachowaniu kotów i tak dalej. N.

diagnostyka

Przed rozpoczęciem leczenia udaru u kotów, trzeba zweryfikować dokładność diagnozy. Niestety, w przeciwieństwie do ludzi, zwierzęta trudne do zdiagnozowania udaru. Zasadniczo, weterynarz opiera się na historii choroby i badania zwierzęcia, w tym wnikliwej analizie odruchów kotów. Dlatego przed diagnozowania choroby, ważne jest, aby jasno powiedzieć, który wykazuje objawy udaru mózgu u kotów. I po tym zabiegu mogą być skuteczne. Warto przeprowadzenie biochemicznych krwi i liczby. Konieczne jest, aby dokładnie określić, jaki rodzaj udaru mózgu u zwierzęcia niedokrwienny lub krwotoczny:. Czasami robi badania na hormony. Najbardziej skuteczną metodą rozpoznania – MRI lub CT mózgu, ale taki sprzęt jest dostępny tylko w dużych miastach. Reszta jest prawie niemożliwe, aby znaleźć taką możliwość.

leczenie

Skuteczność leczenia zależy od tego, jak szybko zostaną zdiagnozowane. Wiele osób nie ma pewności, czy jest udar mózgu u kotów, a więc kiedy pierwsze objawy nie są w żadnym pośpiechu, aby zabrać swoje zwierzę do weterynarza, tracąc cenny czas. Dlatego też, jak tylko zawiadomieniu o dziwne zachowanie zwierzęcia, nienaturalny chód i inne objawy – pilnie Przyprowadźcie go do weterynarza.

Główne cele leczenia – ograniczenie procesu zapalnego w komórkach mózgowych i opóźnić rozwój powikłań. W tym celu, początkowo dożylnie roztwór rehydratacji. Jej dawkowanie jest obliczany w zależności od wagi zwierzęcia. Jeśli kot wymiotuje, to jest jednocześnie przypisana przeciwwymiotne leki. Ważne na tym etapie jest usunięcie dezorientacja w przestrzeni, dlatego przepisanych leków uspokajających. Aby wyeliminować ryzyko zakażenia stosowanych antybiotyków.

Co do zasady, w odpowiednim czasie leczenia do weterynarza i na początku leczenia farmakologicznego, stan poprawę obserwowano po trzech dniach. Ważne jest, obok zwierzę w czasie, aby zmienić jego pieluchę i skręcić.

Okres odzyskiwania lekarz weterynarii może leków, takich jak środki nootropowe (dla odzysku przepływu krwi w mózgu), witaminy i leki do poprawy przewodzenia tkanki nerwowej.

leczenie uzupełniające

Jak to jest w przypadku ludzi, udar kot wymaga poważnych środków rehabilitacyjnych. Konieczne jest, aby przygotować kanapę dla chorych zwierząt. Jako takie, lepiej wykorzystać dysk zasady z miękkiego górnej pieluszki. Należy regularnie zmieniane, jak kot pójdzie pod. stan zagrożenia, który leżał w tym samym miejscu na ciele powstają odleżyny. Innymi słowy, ponieważ istnieje presja stała martwica tkanek miękkich. Dlatego, zwierzę musi być regularnie obracać i zmieniać postawy.

Sparaliżowana kot musi-zrobić masaż łap do stymulowania krążenia krwi w kończynach i zwrócić je do czułości. Fizjoterapia, jak ma to miejsce w przypadku osób, które przynoszą pozytywne rezultaty.

Ważne jest, aby chronić psa przed zimnem i przeciągami, jak na wznak zwierząt z obniżoną odpornością ryzyko coraz zapalenie płuc. W większości przypadków staje się śmiertelne powikłanie.

Podczas leczenia rehabilitacyjnego zwierzę musi być zgodne z prostym diety. Żywności nie powinny być tłuste, pikantne, słodkie, i tak dalej. N. Lepiej jest wybrać specjalne jedzenie z minimalną ilością tłuszczu.

powikłania udaru

W ogóle, koty nie mają szczególnych powikłań udaru mózgu, jak w większości przypadków, jeśli nie jest leczone, zwierzę po prostu umiera. W szczególności, po udarze mózgu mogą wystąpić zaburzenia ruchowe. Ponadto, kot widzi gorzej i cierpią na zaniki pamięci, ale wielu właścicieli nie zauważyć. W ogóle, z pomocą fizykoterapii można usunąć objawy udaru całkowicie, ale to zajmie dużo czasu.

profilaktyka

Każdy wie, że każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego, aby nie zastanawiać się: „Czy koty udaru, co robić,” wiesz ostrożności. U kotów, naruszenie rzadko sami.

Dla zapobiegania środki obejmują regularne kontrole przez lekarza weterynarii. Lekarze poradził mu, aby spędzać czas w ciągu sześciu miesięcy. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do starszych zwierząt, ponieważ ze względu na wiek, są one zagrożone.

Lepiej karmić kota zrównoważonej paszy, bez przekąski ze stołu. Nie pozwól, słone jedzenie z nadmiaru tłuszczu, ponieważ wpływa na elastyczność i przepuszczalność naczyń krwionośnych. W przypadku PET ważny do picia wody, więc zapewniają ciągły dostęp do czystej cieczy, jak woda rozcieńczenie krwi i zapobiega tworzeniu się skrzeplin.

Nie stosować trutki na szczury , aby pozbyć się gryzoni, ponieważ kot może jeść zatrutą padlinę. Używaj pułapki – bardziej humanitarny i bezpieczniejsze.

Jak to jest w przypadku ludzi, koty pokutować bez nadzoru. Spróbuj przynajmniej przez godzinę lub dwie, aby poświęcić się gra z pet, przytulić i pogłaskać go. Ponieważ zwierzę poczuje się kochane i ważne. Więcej informacji na temat profilaktyki udaru rzecz umiarkowanej aktywności fizycznej w celu przeszkolenia elastyczność naczyń krwionośnych.

perspektywy

Jest to trudne do przewidzenia z góry wyniku udaru mózgu u kotów. Wiele zależy od tego, ile uszkodzenia mózgu jako pomoc medyczna został dostarczony szybko i kompetentnie. Niska szansa wyleczenia po sepsą, zatrucia i urazy głowy. W innych przypadkach, odzyskiwanie jest nadzieja. Jednak jakość życia zwierzę może się diametralnie zmienić.

Wiele zależy nie tylko od weterynarza, ale również przez właściciela zwierząt. Ponieważ trzeba być ze swoim zwierzakiem, spędzać czas z nim higiena, masaż i tak dalej. N.

Bądź uprzejmy dla kota, czy jest już chory z czymś przewlekłych. Na przykład, cukrzyca, ponieważ jest to dobra podstawa dla rozwoju mózgu. Przeprowadzają regularne kontrole przez lekarza weterynarii, i oddać żylnego badania krwi, ponieważ jest to bardzo skuteczna metoda określania skoku zwierzęcia.