408 Shares 6498 views

Kazan Śmigłowiec Plant – od biplanes do "Ansat" i Mi-38

Śmigłowce w ZSRR zaczął budować później niż w Stanach Zjednoczonych, chociaż wynalazł ten pojazd rosyjski inżynier Igor Sikorski. Mimo to, czas opóźnienia się okazało, i radziecki śmigłowiec wkrótce po rozpoczęciu produkcji okazały się w niebo w całej swej okazałości. Wykonują różne zadania w wielu krajach – zarówno wojskowych jak i cywilnych. W czasie eksploatacji są one wygodne, dobre właściwości lotne i niezawodność naszych urządzeń stała się synonimem. Jeden z największych producentów naszej obrotowym skrzydło samolotu – Kazan Śmigłowiec Plant. Na stronie tej spółki – część ogólnej platformy informacyjnej Holding „Śmigłowce Rosji”, co tłumaczy się faktem, że produkcja tego typu statku powietrznego w celu utrzymania pewnej centralizacji.

Jak aviaproizvodstvo rozpoczęła się w Kazaniu. Future Kazan Śmigłowiec roślin

Przed wojną fabryka samolotów w Kazaniu nie było. W mieście Leningradu, według kolejności Komisariatu Ludowego Przemysłu Lotniczego z dnia 4 września 1940 roku, produkcja samolotów powstała. Inwazja wojsk hitlerowskich stworzył zagrożenie dla przemysłu obronnego, a zdecydowano się ewakuować część mocy do tyłu. Więc fabryka Leningrad samolot o numerze 387 był w radzieckiej stolicy Tatarstanu, którą połączyła się z inną produkcję, wcześniej zaangażowany w produkcji oznaczają części posiadające zbyt mało mówi do niewykształconego numerem 169. Został on zbudowany w Kazaniu mały dwupłatowiec Po-2 (kiedyś, przed wojną, zwany U-2, i są przeznaczone do pilotażu). samoloty te, niepozorny wygląd i wykonane głównie z drewna, wykonywane swoją misję ochrony ojczyzny: były one używane do rozpoznania, a nawet przeprowadzić nocne bombardowania. Od bramy zakładu przewrócił się na asfalcie i jedenaście tysięcy sztuk.

po wojnie

Potrzeba samolotów zmniejszyła się po zwycięstwie, ale nie na tyle maszyn rolniczych: dewastację. Pod numer 387 wrażliwej zakładu rozpoczęła produkcję procesorów C-4 – pierwsze samobieżne urządzeń technicznych w stanie wykonywać szereg prac polowych. Ten problem był bardziej istotne niż kiedykolwiek, ręce nie wystarczą, trzeba było podnieść poziom mechanizacji wsi. I producenci samolotów radzą sobie dziewięć tysięcy jednostek otrzymała zbiorowych i państwowych gospodarstw ZSRR. Jednak roślina ta nadal nie jest stworzony do produkcji rolnej.

znowu niebo

W 1951 roku był w CB Mil zakończono prace budowlane na pierwszym masy sowieckiego Mi-1. To był łatwy maszyna, która może podnieść do trzech osób, w tym pilota. Ale rozpoczął nową pracę w przemyśle lotniczym podsektora while Helicopter Zakładu Kazaniu. W 1954 roku, nie byli w stanie nauczyć się nowego samochodu, Mi-4, którego konstrukcja była tak skuteczna, że zaczęli kupować zagranicą. Jest ona odpowiednia dla potrzeb Armii Radzieckiej i Aeroflot i samolotów polarnych. W 1965 roku rozpoczęła produkcję tego arcydzieła przemysłu krajowego – Mi-8, który stał się najbardziej rozpoznawalnym, popularna i lubiana wiropłaty w historii radzieckiego przemysłu lotniczego. W 1966 roku, zasłona tajemnicy został zniesiony, a miejsce liczb anonimowa „skrzynka pocztowa” podjęła nową markę – śmigłowiec Zakład Kazan. Stała się znana na całym świecie.

"ANSAT"

Radziecki przemysł lotniczy był zawsze otoczony troską rządu, zatrudnia najlepszych ekspertów, elitarną klasę inżynierii. Po rozpadzie ZSRR śmigłowiec Zakładu Kazan zaczął odczuwać te same trudności jak w całej gospodarce narodowej. Ale zarząd spółki nie poddał się i nie pozwoli mu zniszczyć zaufanego przedsiębiorstwa. Założona w ozdobny dziewięćdziesiątych otwarta spółka akcyjna zaangażowanych w działalności podstawowej kontynuował gdy, najwyraźniej, może przynieść tylko straty. W JSC „Kazaniu Śmigłowiec roślina” w 1997 roku, zaczęliśmy montaż pierwszej instancji „Ansat” – nowy typ maszyny, lekki i niewielki, w którym rynek potrzebne. W stanie przewozić do dziewięciu osób, helikopter z powodu jej opłacalności mogą być wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach życia, począwszy od szkolenia pilotów ( „Ansat-u”) przed odlotem „pogotowie”. Dwa mocny silnik (American użyto Pratt & Whitney) zapewniają prędkość maksymalną 250 km / h, a wysokie tempo wznoszenia. Maszyna jest zwarty, jego długość wynosi nieco ponad 13 metrów.

nowy sztuczny horyzont

„ANSAT” jeszcze wyjątkowy. W okresie post-radziecki w Rosji nie jest przeznaczone, ale go nie ma śmigłowców, ale w JSC „Kazaniu Śmigłowiec roślina” byli w stanie to zrobić. Jednakże istniały zaległości z minionych dekad. Z ZSRR odziedziczyła bogatą spuściznę, która powinna wyrzucać mądrze. Kontynuował pracę w tym kierunku Kazan Śmigłowiec Plant, którego adres (ulica Tetsevskaya, numer 14) nie stała się miejscem magazynach, centrach handlowych i supermarketach. Na podstawie słynnego Mi-8 został wydany na modyfikację Mi-17 z nowoczesnych awioniki i układu napędowego. Jest uważany za obiecujący rozwój Mi-38, który zamierza produkować w przyszłym roku. Dla potrzeb przedsiębiorstwa zakupiony najnowocześniejszy sprzęt i przeszkolony personel. Wiadomym jest, że zasoby ludzkie są liczne.