239 Shares 3615 views

Łączenie taśm LED na 220V: schemat i opis

LED Strip dzisiaj są dość powszechne. Do oświetlania pomieszczeń, pasują idealnie. Ich zaletą jest to, że mogą one być instalowane w dowolnej formie. Obecnie na rynku dostępne są modele o różnych pojemnościach. W celu określenia pasków połączenie z siecią 220 powinien zapoznać się z podstawowymi rodzajami i demontować najbardziej wspólny schemat.

Korzystanie obniżające zasilacze

Przeprowadza się do łączenia taśmy LED 220 woltów jest bardzo prosta dzięki obniżającego zasilania. W tym przypadku częstotliwość różnych modeli. Najbardziej powszechne jest równoległy typu połączenia. Jednak połączenie szeregowe z reduktorem jest również możliwe. Jeśli weźmiemy pod uwagę pierwszą opcję, sterowniki są bardziej właściwe, aby wybrać niską odporność. W tym przypadku, napięcie progowe wynosi 20 V. nadzieje bezpośrednie połączenie ze skrzynki rozdzielczej taśma LED barwy zachodzi w pierwszym etapie. W tym przypadku, karta do takich systemów stosuje się bardzo rzadko. Jeśli weźmiemy pod uwagę połączenie szeregowe taśm, konieczne jest zapewnienie zespołu obwodów o przepustowości co najmniej 2 mikronów. Wszystko to ostatecznie zapobiec zwarciom.

Korzystanie z zasilania elektrody

Paski łączące z zasilaniem elektrody mogą być wykonane tylko w postaci równoległej. W tym przypadku, kontrolery używane niski opór. są one zainstalowane, co do zasady, dla pary z adapterami. 220 do bezpośredniego połączenia taśm LED prowadzone przez pierwszą fazę. Przed tym, ważne jest, aby sprawdzić uziemienie bloku dystrybucyjnego. Określić fazę w tym przypadku można łatwo korzystać z testera. Należy również pamiętać, że stosowanie wzmacniaczy jest dozwolone w niektórych sytuacjach. Sensowne ich zainstalowania, jeżeli ilość transmisji zespołu elektrod jest mniejsza niż 3 mikrometry. Gdy ta ujemna rezystancja obwodu mogą znacznie różnić się dramatycznie. Zatem, taśmy LED nie działa przez długi czas.

Łączenie z zasilaczem operacyjnego

Z jednostki operacyjnej do podłączenia taśmy LED 220V (schemat poniżej) jest dość proste, ale należy pamiętać, że w tym przypadku istnieje związek dwie opcje. Jeśli weźmiemy pod uwagę rodzaj równoległego, urządzenie należy ustanowić regulator wielokanałowy. W tym przypadku jest to bardziej celowe dołączenie wzmacniaczy jedyny rodzaj rezonansu. W niektórych sytuacjach może być zainstalowane filtry absorbujące. Dla sieci 220, są one zobowiązane do ograniczenia oporu, aby wytrzymać co najmniej 30 omów. Filtry wysycenia, z kolei, jest absolutnie nie nadaje się do takich układów. Jest to w dużej mierze ze względu na duże drgania fali w sieci. Jeśli weźmiemy pod uwagę połączenie szeregowe do skrzynki rozdzielczej pas prowadzone przez jednostki, wzmacniacz w tym przypadku ważne jest, aby korzystać z adaptera. Wszystko to przyczyni się do ustabilizowania obwodu elektrycznego ustawiania napięcia progowego.

Łączenie taśm LED z akumulatorem

Łączenie taśm LED do baterii zwykle odbywa się za pośrednictwem zacisków. Tak więc związek ten może występować zarówno w postaci szeregowo lub równolegle. W tym przypadku, filtry są stosowane rzadko. Jednak Adapter musi być zainstalowany i pasują najbardziej typu magnetycznego. Aby połączyć filtr pochłaniający będzie musiał użyć modulatora. Aby być w stanie dostosować się do listwy zasilającej diody wykorzystuje inne typy sterowników. Do tej pory w duże zapotrzebowanie wśród kierowców cieszyć modelu wielokanałowego. Znaleźć je w sklepie może być regulatorami różnych kształtach. W tym przypadku konieczne jest, aby zwrócić uwagę na ich przewodnictwa. Średnio ta opcja jest około 3 mikronów. Jednak istnieją lepsze modele, które pozwoli zaoszczędzić LED przeciążenia taśmy. W tym przypadku, energia z baterii spędził ekonomicznie.

Cechy łączące pasy serii R z pilotem

może nastąpić połączenie taśm LED z pilotem tylko z udziałem filtrów absorbujących. Do użytku domowego określony wzór pasuje idealnie. W tym przypadku kolor taśmy LED są zupełnie inne. Jednak wady dostępne są również. W szczególności odnosi się to do niskiej przewodności. Tak więc sterowniki do taśm LED nie są odpowiednie dla wszystkich rodzajów. Bezpośrednie połączenie modelu mogą być prowadzone przez jednostki dystrybucyjnej. Jednak w tym przypadku, adapter jest niezbędny do korzystania. Filtry pochłaniające kolei są zainstalowane w rzadkich przypadkach. Jeżeli obwód elektryczny skoki nie przekracza 20 V, potrzeba tych składników nie jest obecny.

Łączenie taśm serii B w pojeździe

Podłączenie taśmy LED jest przewożona w samochodzie do baterii 15 V. W tym przypadku gra jest za pośrednictwem adaptera. W tym przypadku styki są zamknięte w pierwszej fazie. Taśma bezpośrednio LED regulacji mocy występuje ze względu na regulator. Do chwili obecnej, najbardziej powszechną modyfikacją jest uważany wielokanałowego. Jednakże, jeśli weźmiemy pod uwagę, taśma LED jest 5 V, pasowanie i proste sterowniki, które są na rynku można kupić dość tanio. Wielu ekspertów w tym przypadku, filtr zaleca się zainstalowanie tylko typ nasycenia. Kiedy ten wzmacniacz jest używany dość często. Jeśli weźmiemy pod uwagę seryjnego pasek schemat połączeń LED, ważne jest, aby zwrócić uwagę na wzmacniaczach szczelinowych. Średnio próg napięcia mogą wytrzymać przy 20 V .. Jednocześnie przepięcia maksymalny dozwolony do 5V użyć wzmacniaczy membranowe, zwykle z Zenera.

Taśma RGB w samochodzie

To łączy taśma LED w samochodzie, zwykle za pośrednictwem baterii 20 V. W tym przypadku, adapter używa odmiany. Jednakże regulacyjne powinny być wybrane w tym modelu, tylko rodzaj wielokanałowego. W ten sposób pogorszenie akumulator może zostać znacznie zredukowana. Wzmacniacze, łańcuch ten nadaje się jako membrany i zintegrowanym typu. Jeśli weźmiemy pod uwagę równoległego połączenia taśm LED, to lepiej wybrać pierwszą opcję. W tej sytuacji, wyznaczając opór progową w obwodzie jest zwykle mniej niż 20 omów. Wszystko to wskazuje, że obciążenie na baterii nie jest duża. Jeśli weźmiemy pod uwagę połączenie szeregowe taśmy LED tego typu, wzmacniacz jest zwykle zintegrowany zestaw. Wszystko to jest konieczne, aby zwiększyć ustawienie napięcia fazowego. Jednak, aby osiągnąć ten efekt może być również dzięki zastosowaniu przetworników szerokopasmowych.

Taśmy łączące CW (12)

odpowiedni samochód Taśmy LED 12 Volt. Podłączenie może być dokonana jedynie przez akumulatorów dwufazowych. W mieszkaniach, modele mogą być również wykorzystywane. Jednak w tym przypadku konieczne jest użycie filtrów absorbujących. Bezpośrednio przed podłączeniem kontakty ważne jest sprawdzenie bloku uziemienia. Można to zrobić po prostu przez dotknięcie tester do pokrycia verey. Jeśli parametr opór niż 10 omów, a następnie obwód nie jest zamknięty. W tym przypadku, taśma LED nie może być używany.

Podłączenie do transformatora PP20

Połączenie taśmą LED transformatora jest wykonywane w zasadzie przez redukcję bloku energetycznego. Ważne jest, aby je odebrać tylko z tyrystorów przelotowych. W pierwszym etapie zostają usunięte kontakty na sterowniku. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jego typ. Jeśli weźmiemy pod uwagę zmianę roboczą, a następnie bloki zaciskowe jest zwykle stosowany z tłumikiem. W takiej sytuacji, wielu ekspertów doradza przede wszystkim zrobić system uziemienia. Po podłączeniu taśmy LED w obwodzie sprawdzić rezystancję progową. W trybie sekwencyjnym wspomniany parametr jest wymagany, aby być nie mniejsza niż 30 omów.

Korzystanie transformatory PP21

Przez transformator PP21 połączenia taśm LED 220 sieci (schematu przedstawionego poniżej) mogą być wykonane w różny sposób. Najczęstszym wariantem jest uważany za wzmacniacz w fazie. On łączy się zwykle przez filtr fali. Aby wyregulować napięcie szczytowe na diody LED jest używany kontroler taśmą. Jeśli weźmiemy pod uwagę możliwość obwodzie serii, wskazane jest zainstalowanie typ wielokanałowego. Jednocześnie, można rozważyć analog pojedynczego kanału. Bezpośrednio zamontowany system sterowania dla adaptera. Aby zwiększyć napięcie porów Wielu ekspertów zaleca się stosowanie filtrów magnetycznych. Jednak w takiej sytuacji obciążenia silnika elektrycznego w obwodzie nie powinien przekraczać 10 A.

Transformatory PP30 aplikacja

Transformator tego rodzaju do łączenia taśmy LED 220 V (schemat poniżej), może być wykonywane za pomocą adaptera fazy. Dla związków są zwykle stosowane, przewody o przewodności wynoszącej co najmniej 2 mikrometrów. Natychmiast kontrolery w tej sytuacji, tylko rodzaj jednokanałowy może być ustawiony. Zatem regulacyjne muszą być szczytem częstości 30 Hz. Ponadto, ważne jest, aby zwrócić uwagę na ustawienie napięcia progowego. Średnio jest to około 22 V. Jednak w tej sytuacji, obciążenie może przekroczyć 5 A. W tym przypadku taśmy LED szybko wypalić. Aby zaradzić tej sytuacji, wielu ekspertów zaleca się stosowanie filtra absorbującego. Ustawić je bezpośrednio na urządzeniu kontrolera.

Podłączanie rodzaj pracy kontrolera

Za pomocą sterownika pracującego typ połączenia taśm LED 220 V (schemat poniżej) jest dość prosta. W tym przypadku należy zainstalować adapter z częstotliwością fazy przy 20 Hz. Gdy ta ujemna rezystancja obwodu należy sprawdzić za pomocą testera. Jeśli weźmiemy pod uwagę światła LED na 5, potem wzmacniacze do podłączenia nie jest wymagana. Z kolei w wyniku modyfikacji 10 wymagają stosowania urządzeń szerokopasmowych dla zwiększenia wartości amplitudy szczytowej. Jeśli weźmiemy pod uwagę wskaźnik LED połączenia szeregowego listwa do podłączenia urządzenia do jednostki dystrybucji wymaga adaptera. W tego typu kontrolerów operacyjnych są instalowane za filtrem. Równoległego połączenia styków dla obiegu dwa. W przeciwnym razie parametr ujemny opór będzie więcej niż 3 omy. W tej sytuacji, lampy LED nie będzie mógł pracować przez długi czas.

Koncentryczne sterowniki do taśm

Połączenie poprzez koncentryczne kontrolerów wstążki można znaleźć rzadko. Domy dla tych systemów nie są odpowiednie. W tym przypadku, zasilacz będzie potrzebował 30 V. Należy również pamiętać, że modulatory w takich sytuacjach nie są zainstalowane. Jednakże biorąc pod uwagę szeregowe połączenie modyfikacje jednego kanału mogą być nadal używane. Cechą charakterystyczną tego typu kontrolerów można wymienić zwiększoną częstotliwość. W tym przypadku, napięcie szczytowe są one w stanie wytrzymać maksymalnie 20 V. obciążenie obwodu elektrycznego może być 40 A.