169 Shares 2533 views

Izolacja bram garażowych z rękami

Garaż może być używany zgodnie z jego przeznaczeniem – jako parking dla samochodu, a także warsztatu lub magazynu, w którym można przechowywać akcesoria i różne rzeczy. Jeśli często maszyn naprawy, to najlepiej do ogrzania budynku. Najskuteczniejszymi dane wydajność będzie w rejonie bramy. Jednakże przed takich manipulacji należy zapoznać się z zasad, które stanowią, że nie do izolacji garażu lepiej jest użyć porowatej izolacji typu wełny mineralnej. Jest to spowodowane tym, że punkt rosy zostanie przesunięta w kierunku izolacji zamoczenia, jej gęstość i przewodnictwo cieplne wzrośnie.


Wybór materiału

Nie należy próbować zaoszczędzić zamawiając drzwi bez furtki. Jego obecność sprawia, że jest to możliwe, aby utrzymać ciepło wewnątrz garażu. Lepiej po prostu zrobić bramę nie tylko z oddzielnym drzwi, ale również z izolacją. Między innymi, budynek musi być wyposażony w system wentylacji, który może być spalin i powietrza nawiewanego. Otwarcie dostaw mogą być wykonywane w bramie. Nieodpowiednia wentylacja może stworzyć warunki zagrażające życiu.

Izolacja drzwi garażowych mogą być różne materiały, ale jeden z najbardziej skutecznych jest pianką. Materiał ten ma małą gęstość, więc izolacja nie będzie miał żadnych dodatkowych obciążeń na strukturę. Pianka ma małą przewodność cieplną, nie uwalnia substancji szkodliwych dla zdrowia ludzkiego, która jest zgodna w normalnych warunkach roboczych. Ta izolacja nie reaguje z powietrzem i wodą i tworzy warstwa będzie trwać ponad 50 lat. Treat tkanina jest dość proste, można skorzystać z dostępnych narzędzi. Należy również zauważyć, że wchłanianie wody w piance jest stosunkowo niska i nie przekraczać 3%, ale jeśli chodzi o wytłaczanego polistyrenu, wartość ta jest nawet mniejsza, jest równy do 0,4%.

Izolacja termiczna narzędzi szkoleniowych brama

Jeśli zdecydujesz się na przeprowadzenie drzwi garażowych piankowej izolacji, to pierwszym krokiem jest przygotowanie narzędzi. Potrzebne będą:

 • wiertarka elektryczna;
 • Zestaw wkrętaków;
 • Szczotka metalu;
 • śrubokręta;
 • Piła na drzewie ;
 • wałek;
 • rdzeń;
 • zaciski;
 • kwadrat;
 • papier ścierny;
 • młotek;
 • Ruletka metr;
 • linijki metalowej;
 • Nóż budowlanych.

Wytwarzanie materiałów

Aby brama wyglądała atrakcyjne od wewnątrz, można użyć materiału okładzin, jak to czasami działają tarasów, desek, sklejki wodoodpornej lub płyty OSB. Praktyka pokazuje, że najlepiej jest wybrać wiórach zorientowanych, ponieważ mają one wiele zalet, a mianowicie, materiał jest wystarczająco wytrzymałe i niezawodne, jest łatwy w obróbce, ma małą przepuszczalność pary wodnej i eliminuje konieczność stosowania izolacji błon pokrycie paroizoliruyuschih. OSB można kupić po niskich kosztach, a po zakończeniu bramy będzie mieć atrakcyjny wygląd. Mierząc zalecanego OSB-3-OSB lub płyt 4, której grubość powinna wynosić 10 mm. Materiał ten jest przeznaczony dla powietrza wewnętrznego różnią się podwyższony poziom wilgotności.

Po określeniu wielkości bramy należy obliczyć liczbę płyt. Każdy z nich posiada standardowy rozmiar 1250×2500 mm. Co do zasady, mistrz zarządza dwóch płócien, a po prace przycinanie, które mogą być wykorzystywane do innych celów. Izolacja instalacji drzwi garażowych towarzyszy łaty, które zostaną zamontowane w obliczu materiałów. Do ramy układu zaleca się wykorzystywać drewniane pręty o przekroju kwadratowym o boku 4 cm są przymocowane do części nośnej bramy, które działają jako metal narożnikach czasem. – kształtki rurowej. Bądź co bądź, klatka powinna być zainstalowana na obwodzie i na powierzchni płótna. Odległość między elementami listewkowych powinna osiągnąć 40 cm.

Aby uzyskać więcej informacji na temat przygotowania

Jeśli pianka izolacyjna drzwi garażu lub pianki polistyrenowej nastąpi dalsze zakończenia instalacji przed rozpoczęciem montażu bloków układu drewna ramy do obróbki antyseptyczny. W zależności od tego, czy kompozycja będzie używana, może być konieczne zastosowanie jednego lub dwóch warstw. Uzyskania danych niezbędnych do pracy ze zwykłym pędzlem. Podczas suszenia, paski mogą być połączone w przygotowaniu powierzchni wewnętrznej bramy, to rdza oczyszczone do metalu, co sprawia, że łatwiej korschetkoy dysza na wiertło. Ważne jest, aby oczyścić wszystkie luźne farby, w odległych miejscach bardziej wygodny w użyciu pędzla z włosia metalowych. Zdarza się, że eksperci doradzają uciekania się do użycia papieru ściernego, których kapitan musi przejść przez całą powierzchnię, będzie poprawa jakości metalu przyczepność podkładu.

W następnym etapie powierzchnię traktuje antykorozyjne podkładu, to jest nakłada się w dwóch warstwach. Drugi kierunek powinien być prostopadła do pierwszej. Po czekać całkowitym wyschnięciu powierzchni, należy dbać o hydroizolacji, co jest istotne w tandemie z konwencjonalnym piany. Jeśli korzystasz z polistyrenu ekstrudowanego, operacja ta nie jest wykonywana. Nieprzepuszczalności może być wykonywane przy użyciu mastysku bitumicznego, czasami przywiera do powierzchni błony barierowej dla pary.

Wskazówki instalacyjne listwa

Jeżeli izolacja jest przeprowadzane bramy garażowe z ich rąk, zdjęcia są zachęcani do rozważenia przed rozpoczęciem pracy, która pozwoli Ci wyeliminować wiele błędów. W następnym kroku, instalacja łaty od wielkości kraty bramy są cięte właściwej długości, muszą być stałe. W tych miejscach, gdzie są zamki i zasuwy, a także kratki wentylacyjne muszą być wykonane z prętów kadrowania, ustawiając je na obwodzie. Do zamocowania tych elementów elektryczny szereg nawierconych otworów, odległość pomiędzy którymi powinien wynosić 25 cm. W tym celu 4 mm wiertła. W tych miejscach, gdzie zostanie zainstalowany bary w końcu, otwory powinny być 5 mm. Przed rozpoczęciem wiercenia zaleca się przeprowadzenie układ i Stake miejsce do siewnika nie jest ogrzewany.

do rekordu

Gdy izolacja drzwi garażowych wykonane własnymi rękami, paka jest wymagane czasami bez instalowania materiału okładziny. W tym przypadku instalacja dolnym rzędzie poziomych prętów mogą towarzyszyć niektóre trudności, które znajdują się na tym, że aby uzyskać narzędzie do odległych miejscach nie ma sposobu. Jeśli usuniesz bramy, po czym prace te mogą być wykonywane bez problemów, jeśli nie, to trzeba dołączyć bloku do końca, bo reszta poszycia przejmie dużą część obciążenia z materiału okładziny.

Niuanse montażu izolacji

Ocieplenie drzwi metalowe garażowe są zazwyczaj wykonane z pianki, należy wyciąć tylko po zmierzeniu przestrzeń między prętami. Z każdej strony pozostaje w przybliżeniu 3 mm materiału umieszczony pomiędzy prętami pianki mocno. Kiedy cięcia konieczne jest zapewnienie, że ostrze znajduje się w pionowej izolację termiczną, w elastyczne ostrze, może to prowadzić do boku, które z pewnością będzie przeszkadzać linię cięcia.

Czasami pianki izolacja drzwi garażowych i nie towarzyszy mechanicznego mocowania materiału, ponieważ będzie ściskać boazerie bazową. Można użyć płynnych paznokcie, czasem stosowane pianki, które będą przydatne w przyszłości do uszczelniania połączeń.

eksperckie zalecenia dotyczące ocieplenia

Jeżeli izolacja z pianki polistyrenowej się drzwi garażowe, to zalecane jest stosowanie płyt 40 mm, które mogą posiadać różne rozmiary. Przy zakupie materiału należy brać pod uwagę lokalizację poszycia narażać pianki nie towarzyszyło powstawanie dużych ilości złomu. Jeśli to możliwe, spróbuj wzmocnić cały arkusz materiału. Ekspertów zaleca zakupu wytłaczanego polistyrenu, ponieważ jego absorpcja wody jest minimalne, zabezpieczony przed wilgocią takiego materiału jest prawie nie jest konieczne, ale taka izolacja jest droższa. Jak pokazuje praktyka, praca z polistyrenu ekstrudowanego o wiele łatwiej, nie kruszy się podczas krojenia.

Instalacja osłony dla izolacji

Do śrub z gniazdem powinny być wykorzystywane do obróbki drewna paski mocujące ocynkowanej, jego wielkość powinna być równa 3,5×30 mm, w odniesieniu do zamocowania do powierzchni bocznych, a następnie mocując je za pomocą śrub o wymiarach 4,5×70 mm, są ustalone w końcu. Jeżeli struktura docelowa jest wykonana z rur profilowych, długość śruby należy zwiększyć przez dodanie sekcji rury. Elementy mocujące muszą być na pasku na głębokości 1/2 części podczas montażu materiał powłoki jest lepsze w użyciu śruby nacisnąć krążka do wielkości 4,2×32 mm.

wyściółka

Izolacja cieplna bramy odbywa się zwykle dopiero po nałożeniu podkładu do powierzchni metalu. Do tego celu środek antykorozyjny, co zapobiega tworzeniu się rdzy na wilgoć. Podkład może być dowolny, lub na bazie żywic alkidowych. Jest ono przeznaczone dla szerokiego zakresu temperatur. W celu odtłuścić powierzchnię, wraz z podkładem muszą wykupić rozpuszczalnika.

Ocieplenie pianką

Izolacja termiczna z pianki drzwi garażowych towarzyszy zastosowaniu pianki lub styropianu. Po Płyta grzewcza będzie zamontowany na powierzchni metalu, wszystkie złącza muszą być wypełnione pianką. Lepiej jest kupić profesjonalną rodzaju, który wymaga użycia pistoletu. Taka konstrukcja zwiększa mniejszej objętości, a pistolet umożliwia wygodne stosowanie mieszaniny do żądanego miejsca w dowolnej ilości. W celu uniknięcia gnicie prętów należy stosować środek antyseptyczny, może być wytwarzany na bazie oleju lub wody, czasem takie mieszanki są barwnik o własnościach antyseptycznych. Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć zwykła piana, to musi być chroniony przed wilgocią. Można to zrobić za pomocą membrany paroizolacji izolacji spoiwo „Izolon” lub bitumastic.

praca sekcja ocieplenie

Ocieplenie garażowe drzwi odbywa się prawie w tej samej techniki, który został opisany powyżej. Przed materiał wyjściowy jest konieczne, aby wybrać, w postaci piany, która może działać, jego instalacja jest przeprowadzana przez kołków plastikowych. Materiał ten jest odporny na działanie grzybów i pleśni. Jeśli chcesz, aby zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe, konieczne jest, aby wybrać pianki, która jest wytwarzana przy użyciu środków zmniejszających palność, w razie pożaru, materiał będzie wykazywać właściwości zarówno samogasnącego.

Jeśli można użyć specjalnej techniki, które mogą być stosowane do izolacji termicznej pianki poliuretanowej. Prace będą kosztować więcej, jeśli zostaną one przeprowadzone brygadę profesjonalnych konstruktorów, ale wydajność będzie na wysokości. W pierwszym etapie, mierzy się bramy, a także osobne odcinki. Pozwoli to wycięty materiał do parametrów. Izolacja jest przymocowany do powierzchni, a przeguby zastosowane pianki.

Kiedy drzwi stawy Izolacja garaż została zakończona, można przejść do hydroizolacji. Aby to zrobić, należy użyć „Izolon”, który czasami staje się dodatkowe środki izolacji. W niektórych przypadkach, materiał ten jest stosowany jako izolacja warstwy bazowej.

wniosek

Nagrzewanie drzwi garażowych szczeliny nie jest tak ważne, jak w izolacji termicznej tkaniny. Aby to zrobić, należy użyć pianki montażowej, który wykazuje doskonałą przyczepność do ogromnej ilości materiału. Jednak zanim powierzchnia montażowa jest zwilżana, po zestaleniu następuje po zetknięciu z wilgocią.