390 Shares 4075 views

Piłkarz Alex Vidal: życiorys, osiągnięcia w sporcie

Alex Vidal Parreu – hiszpański piłkarz grający na FC "Barcelona". Co do zasady, gracz działa na prawej stronie linii pomocy, ale może zająć stanowisko i ataku.

Alex Vidal – piłkarz, którego kariera jest raczej nietypowe i nieprzewidywalne. Po pierwsze, gracz spędził wiele lat w różnych systemach Katalonii klubach młodzieżowych, w tym „Barcelona”. Jednak pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał z głównym rywalem „Barcelona” – „Espanyol”. Po spędzeniu początkach kariery w niższych lig i drużyn rezerwowych, zaczął regularnie poprawić grę i uzyskuje awans do „Almeria”. Zmieniając kilka klubów, byłem w „Sewilla”. Dzięki niemu wygrał Ligę Europejską, a w 2015 roku przeniósł się do „Barcelona”.

wczesne lata

Alex Vidal urodził się 21 sierpnia 1986 w miejscowości Valls (Tarragona, Catalonia) i dorastał w pobliskim mieście Puchpelat. Mówiąc o różnych klubach młodzieżowych, Vidal w 2007 roku podpisał kontrakt z „Espanyol” dla pierwszego zespołu, który nie grał w jednym meczu. Mimo, że zespół „B” Alex Vidal zagrał tylko 2 gry. Pierwszy sezon na dobrym poziomie wyższych Vidal spędził na wypożyczeniu w greckiej „Panthrakikos”, na którym rozegrane 8 meczów. 31 sierpnia 2009 roku przeniósł się do „Gimnàstic Tarragona”, który grał w Segunda, ale spędził większość swego czasu na wypożyczeniu w klubie „La Pobla de Mafumet”, który był klub gospodarstwo „GIMNASTICA DE TORRELAVEGA”. Tutaj Alex rozpoczął karierę jako napastnik.

"Almeria"

W połowie czerwca 2011 roku, po Alex Vidal grał około 30 gier do rezerwy klubu „GIMNASTICA DE torrelavega” i zdobył 7 bramek, drużyna przeniosła się do kopii zapasowej innego hiszpańskiego zespołu – „Almería”. Zadebiutował w wyjściowym spisu andalusiytsev 27 sierpnia 2011 przeciwko „Córdoba”. Wkrótce awansował do pierwszej drużyny i wziął numer 8 th po opuszczeniu Kruzata w angielskim „Wigan”.

W swoim drugim sezonie, Vidal strzelił 4 gole w 37 meczach: 30 gier on spędził pochodzących w pierwszym składzie, około 2600 minut w sumie do sezonu (więcej niż jakikolwiek inny zawodnik z pola) niż pomagały w zwrocie „Almeria” w La Liga po dwuletniej przerwie. 06 sierpnia 2013 to przedłużony kontakt z „Almeria” do 2017 roku. 19 sierpnia spędził pierwszy mecz w La Liga przeciwko „Villarreal”, który zespół stracił przez wynikiem 2: 3, a strzelił swojego pierwszego gola w miesiącu, w meczu z „Atletico” z Madrytu, który „Almeria” stracony z wynikiem 2: 4.

"Sevilla"

16 czerwca 2014, Vidal przeniósł się do FC „Sewilla” i otrzymał swój największy kontrakt na 3 mln euro, umowa została zaprojektowana do 4 lat. Alex debiut odbył się 12 sierpnia w UEFA Super Cup w Cardiff, gdzie grał 66 minut. Mecz zakończył się wynikiem 0: 2. Pierwsza bramka dla swojego nowego klubu, nagrał swój atut w tygodniu, zdobywając „Valencia”. Wraz z „Sevilla” Vidal wygrał Ligę Europejską UEFA i dostał bilet dla klubu w Lidze Mistrzów UEFA.

"Barcelona"

07 czerwca 2015 Vidal podpisał kontrakt z FC „Barcelona” przez 5 lat. Jednakże, z powodu zakazu rejestracji nowych graczy Alex wszedł do nowego klubu na boisku tylko 06 stycznia 2016, zastępując Dani Alves w półfinale Pucharu Hiszpanii. Pierwszy mecz w La Liga Alex Vidal grał przeciwko „Granada”. Warto zauważyć, że wiele problemów z zakazu rejestracji nowych graczy nie było tylko Alex Vidal. „Barcelona” nie był w stanie wprowadzić do aplikacji i Arda Turan, który przekroczył ze „sportowym”.

Międzynarodowa kariera

Pierwszy międzynarodowy debiut Vidal przejął reprezentację Katalonii 30 grudnia 2013 r Katalończycy grali przeciwko drużynie zespołu Zielonego Przylądka. 26 maja 2015 roku on i jego towarzysz w klubie piłkarskim „Sevilla” – Sergio Rico, zostali wezwani do reprezentacji Hiszpanii po raz pierwszy na towarzyskim meczu z Kostaryką i Euro 2016 Qualifying eliminacyjnym przeciwko Białorusi. Debiut odbył się mecz piłki nożnej przeciwko Kostaryce, potem zastąpiono Vitolo.