460 Shares 9202 views

Moc po usunięciu pęcherzyka żółciowego po zabiegu: co i jak jeść?

Posiłki po usunięciu pęcherzyka żółciowego, po zabiegu, powinien być wyjątkowy, ponieważ ciało jest bardzo ważne w tym okresie, aby odzyskać od interwencji chirurgicznej.

popularna choroba

Teraz taka procedura odbywa się bardzo często, że jest to drugi najwyższy ranking operacyjny, pierwszy – do wyrostka robaczkowego. Co do zasady, należy wyjąć bańkę po wystąpieniu kamieni żółciowych, które do tego czasu, oczywiście, że tak działa wewnątrz organizmu są kamienie. A jedzenie w takim przypadku nie powinno być zbudowane na specjalnym systemie, gdy produkty, które pożądane jest w użyciu, są dodawane do diety stopniowo. Nie jest to zaskakujące, ponieważ wszelkie „dziury” w organizmie zaburza równowagę tam dostępne.

Dlaczego po usunięciu pęcherzyka żółciowego zasilania (po operacji), ważne jest, aby zmienić? Faktem jest, że po usunięciu ciała ważne jest, aby „wzbudzać” żółcią, podczas gdy w tym samym czasie, oczywiście, a on szybko normalizuje przemianę materii. Dlatego najbardziej dotkliwe będą pierwsze kilka dni po „wyzwoleniu” z organizmu. Wystarczy wyobrazić sobie, że zwykła woda wolno pić tylko jeden dzień po usuniętym pęcherzyku żółciowym. A jej objętość jest ściśle ograniczona i 1 litr na 24 godzin. I do tej pory jest to dozwolone tylko zwilżyć usta i język pacjenta wilgotną gąbką lub po prostu regularnie myć usta wyciąg z rumianku.

Tylko gotowania lub duszenia

Moc po usunięciu pęcherzyka żółciowego (po zabiegu) zarządzać jakoś się zmieniać dopiero po 36 godzin. Od tego momentu w diecie mogą być bezpiecznie podawane bez cukru galaretki i jogurtu o minimalnej zawartości tłuszczu. Ponownie, objętość płynu paliwa nie może przekroczyć 1,5 litra.

Gdy karnet 3 dzień pacjent może pić soki, które w przewodzie pokarmowym może być mniej drażniące (dynia, burak), jak również do jedzenia puree z ziemniaków, gotowanej ryby, z białka jaja i zup puree. Na deser, to może używać galaretkę. Dodatkowo, od teraz są dozwolone i herbata z cukrem.

Możliwość korzystania z kuchni (po usunięciu z diety pęcherzyka żółciowego jest całkiem ścisłe), tylko te, które są przygotowywane przez gotowanie lub gaśnicze. Jeść smażone, wędzone lub marynowane żywności jest nie do przyjęcia, a zasada ta będzie musiał śledzić już od jakiegoś czasu. Porcje powinny być małe, lepiej jest jeść co najwyżej. Przypuśćmy będzie jedną z głównych zasad, że część jedzenia za każdym razem, nie może przekraczać 200 gramów.

Dodając owoce i produkty mleczne

Posiłki po usunięciu pęcherzyka żółciowego (po operacji musi wynosić co najmniej 5 dni), mogą być zmieniane stosownie do produktów piekarniczych, ważne jest, aby były one suche (krakersy, ciastka). Dzień więcej niż 100 gramów. taki produkt, nawet jeśli nie jest to zalecane, aby użyć po raz pierwszy.

Owoce po usunięciu pęcherzyka żółciowego , starają się wziąć w małych dawkach, od dnia 6, gdy podjęte jako punkt wyjścia datę operacji pacjenta. Ale jak tylko świeże lepiej nie jeść, nie po raz pierwszy, co potrzeba, aby włączyć je do puree lub pieczone. Powszechnie wiadomo, że naruszenie ich struktury, może sprawić, owoce bezpieczniejsze dla przewodu pokarmowego, ponieważ mogą one powodować fermentację. Od tego momentu, przez sposób, można zacząć używać zboża, mięsa, warzyw i produktów mlecznych.

Od 8 do 45 dni po operacji będzie pokazany obowiązkową lekką dietę. Przełomowy i ten próg, będziesz w stanie jeść gotowane kiełbasy, jajka (jeden w tygodniu), a nawet mleko i wegetariańska zupa. Jednak, aby chronić się przed tłuszczowych i wędzone produkty mają od kilku lat, przejadanie się jest również zabronione.