445 Shares 5229 views

Masaż prostaty: szkody i korzyści. Prawidłowa technika masażu prostaty

Jaki jest mężczyzna masaż prostaty? Więc jest wpływ na prostatę z odbytnicy. Masowanie może być wykonywane w celach diagnostycznych do podejmowania wydzielanie prostaty. W celach leczniczych mogą być podawane w celu zwiększenia przepływu krwi i odpływ płynu z prostaty. Taka rada może być podana w przewlekłe niebakteryjne. W zespole przewlekłego bólu miednicy i seksualnych disfukntsii to procedura medyczna jest używana rzadziej.

Ponad 90% przypadków mianowanie masowania prostaty występuje w przewlekłym zapaleniu gruczołu krokowego. kliniczne i laboratoryjne metody instrumentalne stosowane do diagnozowania choroby. Kompleksowe badanie ujawnia stan zapalny i zatorów w prostacie. To one, w przypadku braku nieprawidłowych roślin będzie usunięto pod wpływem masażu gruczołu krokowego.

Efekty terapeutyczne masaż prostaty

masaż prostaty, uszkodzenia i jego korzyści, techniki i zalecenia pacjentów są aktywnie dyskutowane. Jednak nie traci popularność wśród urologów androlog. Efekt terapeutyczny z następujących mechanizmów fizjologicznych:

 • Normalizacja żylnej i drenaż limfatyczny piersi, co prowadzi do poprawy mikrokrążenia w tkankach.
 • Zmniejszenie drożności przewodowego prostaty, zmniejszania wydzielania ewakuacji. Normalizuje funkcjonowanie przysadki.
 • Przy odpowiedniej podaży krwi i limfy poprawie dostarczania leków do komórek i zwiększa skuteczność terapii.
 • Masaż poprawia napięcie mięśni prostaty.

Używane postawa

Przez androlog mianowania lub urologa wykonywane masaż prostaty. Harm i korzyści z tej manipulacji mogą być spowodowane techniką niego. Masaż wykonuje się w odstępie jednego dnia. Przebieg leczenia składa się z 10-15 sesji, z których każda trwa 60-120 sekund. Istnieje kilka ułożeń do masażu:

 • Bozeman. Pacjent jest umieszczony na kanapy lub niską tabeli. W tym przypadku, oparcie kładzie się na kolanach i przedramionach.
 • Stojących. Pacjent wygina się w taśmę pod kątem 90 °. Aby zwiększyć trwałość i zmniejszyć sztywność niezbędną do zapewnienia wsparcia dla pacjenta.
 • Leżąc na boku. W takim przypadku pacjent powinien podciągnąć kolana do żołądka.
 • Leżąc na plecach z rozwiedzionych stóp.
 • Kiedy self-masaż może być stosowany postawa kucki.

Technika masażu

W każdym z tych postaw można wykonać masaż prostaty. Szkód i korzyści z tej procedury zależy od poprawności jego wykonania. Kolejność czynności podczas masażu, co następuje:

 • Aby przeprowadzić masaż trzeba nosić rękawice medyczne.
 • Smarować wazeliną lub innych odpowiednich środków.
 • Wprowadź palec do odbytu pacjenta.
 • W celu oceny stanu prostaty (wielkość, kształt, gęstość, spójność oraz gładkość itp. D.).
 • Stopa bolesna prostaty niewielki nacisk na udział w każdej piersi osobno.
 • Wykonać masaż zgodnie z zalecaną techniką.

ruchy masujące

Dyskomfort i zakłopotanie podczas procedury doprowadziły do dyskusji na temat korzyści i zagrożeń związanych z masażem. Wszystko prostaty, jak Najczęstszym wskazaniem do ugniatania prostaty, konieczne jest, aby wiedzieć z wyprzedzeniem, aby mieć pewność co do ważności manipulacji. Ważne jest również, aby nie wywierać nacisk na prostatę z władzy i wpływów go stopniowo. Razem kierunek masowania zbiega się z gruczołów położenie kanałów wydalniczych: od góry do dołu, od krawędzi ku środkowi. Lepiej masuje udział w turze. Zalecany do stosowania przez ruch:

 • Lejek.
 • Ruch Vosmiobraznye. Są one zorientowane prostopadle do przesmyku łączącym proporcję raka.
 • Kończy się procedura masowania przesmyk.

Intensywność masażu zwiększa się od sesji do sesji, a prowadzony przez odczucia pacjenta.

Masaż prostaty: Szkód i korzyści w domu

Pomimo znaczącego efektu pozytywnego, które mogą dostać pacjenta, masaż prostaty jest nieprzyjemna procedura. Pacjenci starają się go unikać. Pomijanie sesje lub odmowa leczenia prowadzić do powikłań. Jest na to sposób, aby uniknąć wstydu w biurze urologii. masaż prostaty można zrobić w domu.

Prawidłowa technika w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Jeżeli prowadzi ona przyjaciela lub małżonka, konieczne jest wystawienie atraumatyczna. Aby to zrobić, trzeba albo pozbyć długich gwoździ lub poprzez owinięcie palca ściereczką lub gazą, aby ustalić jego palca. W tym przypadku trudno jest czuć granice prostaty i masaż odbywa się na ślepo. Więc najprostszym sposobem, aby zranić dławik.

W domu, pacjent nie może całkowicie odpocząć i uzyskać pełny masaż prostaty. To nie jest do zapobiegania ostrego bólu. Obszary bolesne są masowane większość środków powierzchniowo czynnych.

Masaż należy wykonywać z pełnym pęcherzem. Po masażu gruczołu krokowego jest konieczne, aby zmyć jej wyjścia z cewki moczowej.

Konsekwencje masażu

Uczucie po masażu są ściśle indywidualne. Mogą one być nieprzyjemne. Na przykład, dyskomfort i uczucie ściskania. Może pojawić się pieczenie i ból w cewce moczowej, która wzmożonej podczas oddawania moczu. Takie uczucia mijają szybko zastąpiona przez ulgę. Jeśli utrzymują się przez dłuższy czas, należy skonsultować się z lekarzem w celu prawidłowego leczenia lub technik masażu.

Jak sprawić, by większość z masażem prostaty

Nie każdy ma możliwość pojechać na masaż w placówce medycznej. Jeśli nikt nie może zrobić w domu i czasami pacjenci uciekają się do samodzielnego masażu.

Należy rozumieć, że jest to nieuzasadnione działanie. Jakość może stanowić jednostkę masażu. Wynika to z anatomicznego położenia gruczołu krokowego i strukturze palców. Lekarze nie zalecają przeprowadzenie tej manipulacji na siebie ze względu na niską efektywność. Procedura własnych, pacjenci nie otrzymują efekty terapeutyczne i tracić cenny czas. To może zaostrzyć chorobę.

Przeciwwskazania

Czy masaż prostaty jest szkodliwe lub pomocne – to zależy od osoby, do których jest ona stosowana. Jest to imponująca lista patologii, w której jest przeciwwskazany u:

 • Wszystko rak.
 • Gruczolak prostaty gruczołu.
 • Ostra okres gruczołu krokowego (zwłaszcza bakteryjne).
 • Opóźniać przepływ moczu.
 • Fazie ostrej choroby jelit, układu moczowo-płciowego.

Zastosowanie masażu prostaty w innych krajach

Zastosowanie tej metody sięga ponad stu lat praktyki medycznej. masaż prostaty początkowy punkt przyłożenia państwa towarzyszył spadek potencji i libido. Później zaczęły być stosowane przy zapaleniu gruczołu krokowego i ból w okolicach miednicy.

W 1968 roku w Stanach Zjednoczonych, metoda ta została wyłączona z leczenia Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego. Powodem tego środka była skuteczność niesprawdzone. Później ten sam wniosek przyjść i europejskich lekarzy. zatrzymał się one również za pomocą masażu prostaty w celach terapeutycznych.

Środki, aby wykluczyć tę manipulację standardów opieki na Zachodzie i wywołały pytania w społeczności medycznej w naszym kraju.

Masaż prostaty: Szkód i korzyści

Debata w sprawie pozytywnego lub negatywnego wpływu na pacjenta masaż prostaty bezpodstawne. Procedura ujemny może działać w następujących przypadkach:

 • Powołanie nie jest wskazany. Jeśli pacjent ma patologii, w którym należy przeprowadzić masaż prostaty jest przeciwwskazane, niemożliwe jest przeprowadzenie procedury. Może to prowadzić do znacznych komplikacji.
 • Naruszenie art. Nieprzestrzeganie tej Massing i wykorzystanie do tych celów dostępnych narzędzi (zwłaszcza do samodzielnego masażu) możliwe szkody nie tylko prostaty, ale także inne narządy.
 • Manipulacje wykonania w bakteryjnym przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego może prowadzić do rozprzestrzeniania się procesu poza prostaty. W tym przypadku, stan zapalny może obejmować tkanki okolorektalnuyu doprowadzić do szczeliny odbytu, itp D.

Jeśli zastosujemy się do wskazówek i postępować zgodnie z zaleceniami do wykonania, to z takiej skomplikowanej procedury, takie jak masaż prostaty korzyści. Szkoda z niej zostaną uzyskane przy odchyleniu od reguł. Ze względu na znaczenie prawidłowego funkcjonowania gruczołu powinien skontaktować się z wykwalifikowanym technikiem i śledzić swoje cele w najszerszym.