358 Shares 3235 views

Grochu. Przydatne właściwości.

Groch, rośliny z rodziny motylkowatych, jest najstarszym uprawiane warzywa. Ludzie od dawna wiadomo, jak użyteczny groszek, i to jest wykorzystywane nie tylko do gotowania, ale również wykorzystywane w medycynie. Jest uważany za miejsce narodzin Chinach, Indiach i na Bliskim Wschodzie. Rzymianie karmione niewolników proste i pożywne zupy z grochu, trochę później dowiedziałem się o tym w rejonie Morza Śródziemnego i Europy. Tradycyjny i popularny był groch na stole z hiszpańskim, francuskim i niemieckim. W czasie Chrztu Rosji i dowiedzieć się o nim z nami, to była świetna alternatywa dla mięsa w czasie Wielkiego Postu.

Holendrzy w 17 wieku, uprawiane nową odmianę grochu – mózgu, był wyróżnia się zwiększoną ilością cukru, szybko dojrzewa i był bardzo słodki smak. Do dziś ta odmiana jest najlepsza do konserw, jest najczęściej spożywany i grochu. Użyteczne właściwości ziaren duża ilość białka i węglowodanów, witamin, soli, skrobi. Najczęstszymi odmian grochu są cukier, który jest spożywane z czujnikiem całkowicie, mózg, co już wspomniano, i złuszczania, a najbardziej wysokokaloryczne skrobię odmianą suszy i stosowane tylko w postaci ciepło.

Czy groszek przydatna?

Zdecydowanie tak! Jest on wyposażony w wiele niezbędnych i cennych substancji doskonale wchłaniany przez organizm. Krupa grochu zapewnia efekt terapeutyczny, wzmacnia naczynia krwionośne, ma korzystny wpływ na metabolizm, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka i choroby serca. Groch, właściwości , które są również w efekcie kosmetycznych, utwardza ropnie i wrze i z grochu mąki umożliwia przeciw starzeniu się maskę na twarz, usuwania plam i wybielania piegi. Białka zawarte w grochu zawierać aminokwasy, takie jak mięso, jak również witaminy z grupy B, PP, karoten, skrobia i celuloza. Jego wartość odżywcza jest wyższa niż wielu innych owoców, a nawet ziemniaki.

Zaletą groszku jest fakt, że omal nie stracił użyteczne właściwości podczas obróbki cieplnej. Ze względu na niską kaloryczność groszkiem to jest stosowane w żywieniu, przywraca trawienie i reguluje procesy metaboliczne w organizmie. Groszek, posiadających nieznaczne działanie moczopędne, wspomaga usuwanie kamieni z woreczka żółciowego, a do eliminacji toksyn i oczyścić całe ciało ogólnej. kwas nikotynowy w swoim składzie, obniża poziom złego cholesterolu i przeciwutleniaczy – ryzyko zawału serca, raka.

Jedzenie grochu.

Groszek, obfite i bardzo smaczne warzywa, ludzie nauczyli się gotować wiele różnych potraw bezmięsne – sałatki, vinaigrettes, przekąski. Stosuje się go do zup, zbóż, przystawki, dodaje się do nadzienia pasztecików i ciast, zapiekanek i zrobić mu naleśniki. Jednym z najbardziej pożywnych i tradycyjnych potraw grochu puree z grochu. Jest on stosowany jako ozdoba i jako samodzielne danie. Ważną zaletą tej rośliny strączkowe, takie jak groch, właściwości użytkowe, które są już znane, jest jego niski koszt i długi okres trwałości. Suche groch przechowywany w ciemnym miejscu prawie zawsze, chyba że zavedutsya owadów lub formy, oczywiście.

Przeciwwskazania do stosowania grochu.

Groch jest przeciwwskazany u osób cierpiących na dnę, zapalenie nerek i zapalenia w jelitach i żołądku. Na wrzód żołądka może być używany, ale tylko w formie dobrze gotowane puree. Zapobiec wzdęcia po zażyciu naczynia grochu może być, jeśli dodamy do niej chleb i marchewki.

Niewątpliwie najbardziej użyteczne i uzdrowienie jest świeże, oskubane z ogrodu grochu. Ale można zamrozić groch, użytecznych właściwości, które pozostaną praktycznie niezmienione. To mogą i powinny być spożywane regularnie, ponieważ jest niezbędnym źródłem białka pochodzenia roślinnego.