617 Shares 2262 views

Agaricus lub modrzew gąbka: aplikacja, prawdziwe właściwości lecznicze

Większość nowoczesnych leków mają swoje źródło w naturze. Podczas gdy niektóre rośliny zostały wykorzystane jako środki terapeutyczne dla tysięcy lat, nadal jest otwieranie nowych właściwości lecznicze ukryte w nich. Modrzew gąbka – niezwykłe drzewo grzyb, który posiada unikalne właściwości. O tej wyjątkowej rośliny i zostaną omówione w naszym artykule. Będziemy patrzeć na ogólnych cech grzyba, sposoby sporządzania środków leczniczych z niej, jak również przeciwwskazań.


ogólny opis

Agaricus (jest inna nazwa grzyba) pasożytem iglastych, głównie modrzew. Obszar dystrybucji pokrywa się z locus drzewa – Ameryce Północnej (Kanada, USA), Europie (Alpine części Słowenii) i Rosji (Syberia, Daleki Wschód i część Europejskiej).

Agaricus (modrzew gąbka) posiada dwa występujące normalnie naukowych nazw. Pierwszy – Laricifomes officinalis – to jeden z tych gatunków, które żyją na pniach modrzewia. Po drugie – Fomitopsis officinalis – tak zwane grzyby, które znajdują się na pniach innych drzew iglastych. To może być jodła, świerk kanadyjski i cykuty.

Grzybnia grzyba wnika w drewno, usuwając z niego składniki odżywcze i przechowywanie ich w organizmie owocowego. Modrzew gąbka rośnie o średnicy 30 cm. Kołpak ma szorstką powierzchnię pokrytą wgłębień. Zewnętrzna łupina jest trudne i często pęknięcia. Poniżej nasadki jest rurowa warstwa, która rośnie na 1 cm rocznie.

Od sosny żyć przez dziesięciolecia, a czasami wieki, a następnie na ich pniach grzyby – jest również długowieczne. To nie jest wyjątkiem i modrzew gąbka. Zdjęcia wykonane przez amerykańską Dusty Yao w stanie Waszyngton (USA), nagrał wystąpienie Agaricus wieku około 40 lat.

Do wytwarzania środków leczniczych zbierać młode grzyby. Ich mięso jest miękkie, kruche, w przeciwieństwie do starych okazów, w którym przypomina strukturę gęstym lesie.

historia

Starożytny grecki lekarz Dioscorides opisane agarikus jako „eliksir długowieczności”. Antyk badacz wspomniał go w jego „Materia Medica” – pierwszy w historii katalogu, w którym opisano ponad 1000 różnych leków na różne choroby badanych w tym czasie. Jego współcześni bardzo cenione tego grzyba i wyjął jego całe karawany statków ze swoich kolonii, położonych na wybrzeżu Morza Czarnego.
W carskiej Rosji modrzew gąbka była eksportowana. Przez północną portu w Archangielsku do Europy co roku eksportowane do stu tysięcy ton surowców.
Rosyjscy chłopi używany ten grzyb nie tylko jako lekarstwo, ale również jako mydła lub środków do barwienia na czerwono. Młode grzyby są również stosowane w żywności – mają odnieść pyszne zupy.

struktura

Agaricus cenne właściwości dzięki dużej zawartości miazgi grzybów substancji żywicznych, wyższe kwasy tłuszczowe, polisacharydy i fitosterole. Głównym składnikiem określenia efekt terapeutyczny agarikus jest zawarty w nim laricic kwasu. Ma działanie uspokajające i hemostazy efekt, a także wpływa na organizm jako środek przeczyszczający.
Naukowcy z University of Illinois w Chicago (Stany Zjednoczone) znajdują się w kompozycji z grzyba dwa nowe kumaryny – materiał organiczny, który wykazuje silną aktywność przeciwko prątka gruźlicy.

dozowanie

grzyb żniwa rozpoczną się w miesiącach wiosennych. Koniec zbierania w połowie lipca. wszystkie owocniki należy suszyć w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Podstawą do wytwarzania środka leczniczego – suszy modrzew gąbki, których stosowanie jest najbardziej skuteczne w postaci wywary, napary.
Do brzeczki należy rozdrobnić grzyby i umieścić jedną łyżkę surowca w misce szkliwa. Następnie odlewania 350 ml wody, by doprowadzić do związku do wrzenia. Ugotować grzyby na małym ogniu przez pół godziny. Po zakończeniu pożywce powinno stać przez cztery godziny. Następnie należy go opróżnić. Bulion powinien być brane trzy razy dziennie po jednej łyżce.

W celu przygotowania naparu, trzeba umieścić jedną łyżkę Agaricus w termosu, wnęka 250 ml wrzącej wody. Kiedy nasz lek jest gotowy, musi odcedzić i ostudzić. Weź uznane za niezbędne napar z 1/3 kubka trzy razy dziennie.

Jest także możliwe przygotowanie nalewki alkoholu. W tym celu stosuje się surowiec szklany należy rozdrobnić wlać alkoholu (0,5 litra) i usunąć przez 14 dni w chłodnym miejscu. Gdy nasycenie infuzji powinno być okresowo wstrząsnąć pojemnik. Podjąć niezbędne środki przed posiłkiem do 30 kropli trzy razy dziennie.

Aby złagodzić gorzki smak napary i wywary z Agaricus, mogą dodać miętę, miodu lub cytryny. Ten lek nie zepsuje, ale tylko wzbogacić swoje przydatnych elementów.

właściwości lecznicze

Modrzew gąbka – jest nie tylko skuteczny środek przeciwzapalny i przeciwbakteryjny. Wyciągi może być stosowany jako środek przeciwwirusowy.

Badania wykazały, że szczególnie silny agarikus ma wirusa ospy świń i ptasiej grypy, opryszczka. To sprawia, że jest to bardzo cenna roślina.

Roztwór przygotowany z ekstraktu alkoholowego grzyba, jest dziesięć razy bardziej skuteczne wobec wirusów grypy niż silny lek przeciwwirusowy „Ribaverin”. Zatem agarikus toksycznego wpływu na ludzki organizm.

Ważną właściwością grzyba stosowanych w tradycyjnej medycynie, jest zdolność do absorbowania toksyn i usunąć je z organizmu. Jest to szczególnie ważne dla osób z chorobą nowotworową. Po chemioterapii, wielu pacjentów pomógł modrzew gąbki. Opinie ludzi, którzy mogą wykorzystywać je oczyścić organizm, najlepiej jest mówić o unikalnych właściwościach tego środka.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Agaricus nie może być stosowany w okresie ciąży i laktacji. Nie zaleca się pić ziołowe herbatki i napary z roślin uznanych w przypadku problemów z wątroby i jelit. Jeśli reakcje alergiczne, należy przerwać leczenie.
Efektem ubocznym przy użyciu agarikus może być wysypka, biegunka, wymioty, reakcje. Efekty te są spowodowane naruszeniem zalecanej dawki leku.

wniosek

Dobrą alternatywą dla tradycyjnych leków, w których substancja czynna – to sztucznie zsyntetyzowane związki chemiczne to agarikus (modrzew gąbka). Aplikacja, opinie, właściwości lecznicze – wszystkie zainteresowane zwolenników popularnych metod leczenia, gdy szukają informacji na temat tego wyjątkowego grzyba. Dlatego agarikus – to jest coś, co pomoże w zwalczaniu chorób naszych czasów. Do tej pory, wirusy i bakterie mutują, przestaje reagować na leki i zabiegi tradycyjnej medycyny.